Polecane posty

damian40000    86

myślę że po 30gr możesz ogłosić. A wie ktoś może jak działa giełda kwot mlecznych? W tamtym roku chciałem kupić od nich ostatniego dnia sekretarka dała mi numer do szefa. Dzwoniłem i mówi że ma kwoty ile bym chciał i że jest akurat 50km odemnie tak że może przyjechać do mnie do mleczarni i tam umowę zrobimy. Tylko że nie chciał nic z ceny zejść mimo że następnego dnia ta jego kwota była już nic nie warta bo podejrzewam że mleka nie odstawia. Wie ktoś coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parada    0

Dzięki damian40000 trochę poszukałem dzisiaj w necie i te 30 gr można wystawić a co do giełdy  kwot mlecznych nigdy nie miałem z tym do czynienia. Ale mam jeszcze jedno pytanie ,jeśli  należę  do mleczarni KOŁO w Wielkopolsce to wydzierżawić mogę kwotę na zewnątrz poza naszą mleczarnię też ? czy tylko do członków lub dostawców do tej samej mleczarni.Jutro będę to wiedział bo się wybieram do mleczarni ale jak by ktoś  coś wiedział w tym temacie to bardzo DZIĘKUJE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parada    0

Ogólnie to dzięki, a co do  zainteresowanych   i wysłanych do mnie  propozycji to odpowiem  w połowie tygodnia gdy będę już wszystko wiedział.  Mile widziany nr.tel.  POZDRAWIAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio    0

Mam do kupienia kwote  kilka tyśięcy wiecie moze jak to ten proes przebiega? gdzie trzeba jeżdzić? npewno do mleczarni sprzedającego? a potem? ARR czy moa mleczarniia? i jeszcze jedno pytanko  jak jest mały tłuszcz w kwocie np 3.40 i jest 10000 tys do kupienia to lepiej czy gorzej? bo wiem ze jest jakiś przelicznik kilogramów na litry i zależny o tłuszczu   i co jest lepsze kupic z mniejszym  tłuszczem 3 .40  czy większym np 4.50 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jedziesz do mleczarni sprzedającego ,tak w skupie spisujecie umowę kupno-sprzedaży i potem swoją  umowę odsyłasz do swojej regionalnej ARR . 

Jak jest niski tłuszcz w kilogramie zakupionej kwoty ,a Ty masz znacznie wyższą zawartość tłuszczu ,to jest to niekorzystne  dla Ciebie ,ponieważ szybciej będziesz wykorzystywał zakupioną kwotę . Reasumując ,jak masz 10 tyś kwoty z tłuszczem 3,4 ,a faktycznie sprzedajesz mleko o tłuszczu np. 4,  to na tą kwotę sprzedasz mniej swojego mleka ,ponieważ jest cięższe . 

Zdecydowanie kupować lepiej kwotę z wysokim tłuszczem . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A jak wygląda zaprzestanie produkcji? Chcę skasować resztę krów i sprzedać resztę kwoty, co na to mleczarnia? Jakieś wypowiedzenie jest konieczne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

A jak wygląda zaprzestanie produkcji? Chcę skasować resztę krów i sprzedać resztę kwoty, co na to mleczarnia? Jakieś wypowiedzenie jest konieczne? 

 

Chyba masz umowę z mleczarnią ? Przeczytaj w niej jaki masz okres wypowiedzenie . Kwotę możesz sprzedać do końca lutego 2015 roku ,ale tylko tą ,którą nie wykorzystałeś  w tym roku kwotowym . 

Rozwiąż umowę z mleczarnią  i możesz sprzedać resztę kwoty .

 

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Chyba masz umowę z mleczarnią ? Przeczytaj w niej jaki masz okres wypowiedzenie . Kwotę możesz sprzedać do końca lutego 2015 roku ,ale tylko tą ,którą nie wykorzystałeś  w tym roku kwotowym . 

Rozwiąż umowę z mleczarnią  i możesz sprzedać resztę kwoty .

o ile ma umowę ja nie mam jak większość u mnie oddajemy mleko już x lat i jakoś bez umowy fakt nieuregulowane stosunki nie są dobre jednak z drugiej strony wstaję i wychodzę 

 

ufff zobaczyłem Twój post pod moim i już myślałem że będzie wymiana dzięki .... 

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przecież zapytałam kolegi, czy ma umowę ?   Jak nie ma ,to tak jak piszesz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Znalazłem umowę, trzymiesięczne wypowiedzenie, jeśli przestanę oddawać to kara - miesięczna wartość produkcji - średnia z ostatnich 3 miesięcy.... Jest jeszcze jeden punkt - odbiorca może rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym jeśli mleko nie spełnia wymagań.... Czyli albo kara albo postarać się o lipne mleko  :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Jak masz zamiar zaprzestać produkcji z dnia na dzień to najlepiej pójdz tam do nich i pogadaj że nie przechodzisz do innej mleczarni tylko .... i coś juz tam wymyśl..


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

corrado ale ile przekroczyliście w tamtym roku :huh:

 

wojtas wiem że szybciej idzie naliczyć karę :( niż przyznać kwotę :D

 

W tamtym roku trochę ponad 220tys.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro30    0

JA kasowałem krowy i sytuacja wyglądała następująco:powiedziano abym  napisał oświadczenie że w dniu ......kończę produkcję mleka .I nie było żadnego okresu wypowiedzenia.A kwote mozesz sprzedać tylko tą której nie wykorzystałeś jeszcze w tym roku.Mleczarnia Polmlek 

 


Oczywiście miałem podpisaną umowę z okresem wypowiedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Ciekawe czy ten minister co nazywa rolników ,,frajerami" i ten rząd zareagują na te kary za przekroczenie limitów? Wiadomo jak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

JA mam ale po złtówce ,jak chcesz to się śpiesz bo tylko do połowy grudnia będzie :D :D :D


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Ludzie zastanowcie sie, jaki sens ma kupno w tym roku kwoty mlecznej po 1zł przecież to czyste szaleństwo. Dodając do tego koszt wyprodukowania 1litra mleka, który kształtuje sie też na poziomie 1zl mamy w ten sposób 2zł. Przy cenie za mleko 1.5zł dokladamy do tego intresu 0.5zł do każdego wyprodukowanego litra mleka. Nie lepiej ograniczyć produkcję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

@starybudnik nie każdy może sobie pozwolić na zmniejszenie produkcji, postaw się np. na miejscu rolnika który zainwestował w oborę, roboty, zwiększył produkcję o 2 czy tam nawet 3 razy i jak ty widzisz zmniejszenie produkcji u takiego rolnika?

 

jest ktos wogóle kto ma kwote na sprzedarz????????????????????????????

 

Poszukaj na olx.pl jest tam sporo ofert.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

Ciekawe czy ten minister co nazywa rolników ,,frajerami" i ten rząd zareagują na te kary za przekroczenie limitów? Wiadomo jak będzie.

 

wiadomo -"frajerów" to z reguły się olewa - więc prawdopodobnie nie będzie żadnej reakcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Ludzie zastanowcie sie, jaki sens ma kupno w tym roku kwoty mlecznej po 1zł przecież to czyste szaleństwo. Dodając do tego koszt wyprodukowania 1litra mleka, który kształtuje sie też na poziomie 1zl mamy w ten sposób 2zł. Przy cenie za mleko 1.5zł dokladamy do tego intresu 0.5zł do każdego wyprodukowanego litra mleka. Nie lepiej ograniczyć produkcję?

 Do zera nie ograniczysz chyba ze masz dwie sztuki i dwie "zapuścisz"  Jak chcesz mieć co doić po zniesieniu kwot wyprzedać masowo stada tez nie mozesz. Liczyc tylko, ze przekroczenie będzie jak najmniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro30    0

Kto może to ograniczy ,niektórzy zlikwidują.Sporo tych małych likwiduje stada z braku opłacalności.Moim zdaniem tendencja nadprodukcji wyhamuje z tego względu że straszą na dzień dzisiejszy karą 1 zł.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj