Polecane posty

corrado    401

Właśnie podbijam pytanie kolegi powyżej, jaka mleczarnia?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro30    0

Moim zdaniem dobrze robi taka mleczarnia.Lepiej sprzedać krowy niż płacić karę 1 zł.Można wstawić opasy i pasze skarmić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Jak ma się słabe krowy to można sprzedawać, ale jak ktoś ma ładne krowy z dużą wydajnością to szkoda sprzedawać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

To ciekawe z czego te serki porobią..... pracownicy na urlop....  Jak ogarnięta mleczarnia to w tej chwili jej brakuje surowca, bo kazdy folguje z mlekiem jak moze i cysterski na wpół pełne wracają do zakładów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro30    0

Trudny temat.Ale nie można czekać i mówić że jakoś to będzie

 

 

 

 

 

 

 

 


W agrobiznesie przewidują że do końca roku kwotowego cena mleka będzie spadała a pózniej stabilizacja

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

ja bym swojej kwoty nie sprzedal,gdybym miał nadwyzke, wybrałbym dzierzawe, nawet po niższej cenie. po zniesieniu kwot maja być pakiety mleczne, kontrakty, , pomyslal ktoś na jakiej podstawie mleczarnia będzie ustalać rolnikom ceny? i podpisywać kontrakty? podstawa być może kwota mleczna, zaluzmy taki kowalski miał 100 tys kg kwoty mlecznej, na ta ilość mleczarnia podpisze z nim kontrakt po cenie np. 1.2 zl, a za każdy litr oddany po za kontraktem np. 50gr. lepiej wziasc za dzierzawe 30 gr niż sprzedać po 35, tyle w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas mleczarnia sama szuka ludziom limitów żeby mogli kupić jak najtaniej bo skup spada a przecież każdy litr to zarobek dla mleczarni. No chyba że ktoś myśli tak jak dyrekcja masmalu. Jedną decyzja stracili dostawców o których latami zabiegali. Dali od razu 40gr obniżki podczas gdy reszta schodzi stopniowo po 5-10gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

a dzis przyszło pismo z mleczarni ze po przekroczeniu kwoty mleczarnia nie bedzie odbierała wogóle mleka...paranoja...a tu kwoty chca zniesc

 

mleczarnia Radomsko..dla tych co pytali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

To ciekawe z czego te serki porobią..... pracownicy na urlop....  Jak ogarnięta mleczarnia to w tej chwili jej brakuje surowca, bo kazdy folguje z mlekiem jak moze i cysterski na wpół pełne wracają do zakładów.

 

Zmniejszają produkcję tylko Ci co mają za mało kwoty, inni produkują normalnie, zastanawia mnie na co liczyli osoby które budowały obory i np. podwajały produkcję a kwoty nie dokupowały? W sąsiedniej gminie jeden rolnik podobno ma 250 tysięcy kary zapłacić, stać było na nową oborę, roboty i krowy, a na kwotę zabrakło?

 

ja bym swojej kwoty nie sprzedal,gdybym miał nadwyzke, wybrałbym dzierzawe, nawet po niższej cenie. po zniesieniu kwot maja być pakiety mleczne, kontrakty, , pomyslal ktoś na jakiej podstawie mleczarnia będzie ustalać rolnikom ceny? i podpisywać kontrakty? podstawa być może kwota mleczna, zaluzmy taki kowalski miał 100 tys kg kwoty mlecznej, na ta ilość mleczarnia podpisze z nim kontrakt po cenie np. 1.2 zl, a za każdy litr oddany po za kontraktem np. 50gr. lepiej wziasc za dzierzawe 30 gr niż sprzedać po 35, tyle w tym temacie.

 

Dokładnie i dlatego nie mam zamiaru sprzedawać nadwyżki, będą pakiety, ale nikt nic nie mówi jak one będą działać i jak będą naliczane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

W Mlekovicie w Baranowie okazuje się że prawie wszystkim brakuje kwot zaledwie 15 % je ma i mleka nie ma zapasu na mleczarni produkcja została zmniejszona więc kolego @st220 nie mówmy tu że inni produkować będą normalnie i nic się dziać nie będzie. Będzie bo ludzie w mleczarni nie będą mieli co robić więc będą zwolnienia i produktów również będzie mniej. Gdyby sytuacja byłą odwrotna to zapewne takiego problemu by nie było ale dy 85% dostawców kwoty nie ma to już tak pięknie nie jest.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

corrado nie wszędzie tak jest, ale jeśli 85% dostawców w tej chwili nie ma już kwoty to o czym oni myśleli przy zwiększaniu produkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Produkcja była zwiększana a kwot przyznawać nie chciano no oprócz takich śmiesznych jak ktoś wniosek złożył ale to śmieszne było jak ktoś miał 200tys i złozył o 50tys a dostał 1,5tys. I wszyscy kupują cały czas ja będąc w grupie producenckiej widzę że kwoty mamy max do grudnia włącznie więc szuka się i kupuje. Ale nie tylko nasza mleczarnia boryka się z takimi problemami wszystkie w naszym rejonie jak się słyszy.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Śmieszne to jest to że niektórzy zwiększali produkcję dwukrotnie a kwot nie kupowali gdy byłe tanie, a teraz nie wiedzą co robić i mają pretensje że nikt im kwoty nie dał. Sąsiad rozbudował oborę dokupił kwotę, kuzyn wybudował nową, dokupił kwoty, inni tak samo, ale np. drugi sąsiad twierdził że za darmo dostanie i zapłacił 20k kary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

Produkcja była zwiększana a kwot przyznawać nie chciano no oprócz takich śmiesznych jak ktoś wniosek złożył ale to śmieszne było jak ktoś miał 200tys i złozył o 50tys a dostał 1,5tys. I wszyscy kupują cały czas ja będąc w grupie producenckiej widzę że kwoty mamy max do grudnia włącznie więc szuka się i kupuje. Ale nie tylko nasza mleczarnia boryka się z takimi problemami wszystkie w naszym rejonie jak się słyszy.

 

kolego nie wiesz to się nie wypowiadaj. w ubiegłym roku było przyznawane coś około 30% kwoty złożonej we wniosku. czyli jak miał 50 tys. przekroczenia dostał 15 tys a nie 1,5 tys . chyba jest różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Wiem i się wypowiadam widziałem co przychodziło. Chcesz to podaj e-maila to powysyłam ci skany dokumentów więc tu mi nie mów jak było w przedziale ostatnich 5 lat.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

po co mi twoje skany skoro sam dostałem w ubiegłym  roku z rezerwy i wiem ile tego było,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

To że Ty dostałeś nie znaczy że wszyscy dostali. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dlaczego? Bo jak wszyscy w Polsce wiemy jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze Ci którzy poszli i zapłacili bo chcieli więcej to dostali tyle ile mieli we wniosku, a co za tym idzie ? Komuś musieli obciąć. Jestem w grupie producenckiej i przerabialiśmy ten temat kolega nie był i przyszło mu jak by kod napłakał. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ja też przekroczyłem w tamtym roku  :lol:  .... o 6000 l to z rezerwy dostałem wg przelicznika coś koło 2000 l , no i karę 3 gr (na 6000)

a w tym roku znów 6000 l i nie dostałem nic oprócz kary 30 gr -_-

 

Pewnie wszyscy myśleli że wzorem poprzedniego roku będą dawać karę po 3 gr to po co kupować kwotę , no a w tamtym roku chcieli po 40-60 gr , a wtym już po 20-30 ale teraz widzę szybuje znacznie w górę

 

corrado żeby dostać więcej  kwoty najpierw trzeba ja przekroczyć ;) , ja innej drogi nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

czyli co? wy daliście łapówke i macie kwotę a kolega nie dał i dostał tyle co nic? hmmm.. ja nie dałem  i dostałem 30 %.   dziki kraj.

ps..  sprawa jak nic dla ABW


ja też przekroczyłem w tamtym roku  :lol:  .... o 6000 l to z rezerwy dostałem wg przelicznika coś koło 2000 l , no i karę 3 gr (na 6000)

a w tym roku znów 6000 l i nie dostałem nic oprócz kary 30 gr -_-

 

Pewnie wszyscy myśleli że wzorem poprzedniego roku będą dawać karę po 3 gr to po co kupować kwotę , no a w tamtym roku chcieli po 40-60 gr , a wtym już po 20-30 ale teraz widzę szybuje znacznie w górę

 

corrado żeby dostać więcej  kwoty najpierw trzeba ja przekroczyć ;) , ja innej drogi nie znam

 

rezerwę rozdzielają pod koniec roku więc może coś ci skapnie za ubiegły rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Teraz kwoty mamy 1.8mln i chcemy kupić tak już bywa to POLSKA.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

corrado ale ile przekroczyliście w tamtym roku :huh:

 

wojtas wiem że szybciej idzie naliczyć karę :( niż przyznać kwotę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parada    0

A Ja miałem pecha w tym roku i zostanie mi nie wykorzystanej kwoty około 30000 tyś.  Wiecie jakie są  CENY  za wydzierżawienie  kwoty mlecznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj