Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale czemu myslisz ze kpie ?

dlatego ze napisałem ze mleko nie jest mi potrzebne do niczego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

  meg5

wczesniej było bydło miesne, teraz zboze, w przyszłosci moze bedzie tucz usługowy i zboze

ale napewno nie bedzie to mleko

 

na ilu ha ? na 5 ?  :D .. życzę powodzenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a niby czemu znafffco nie mozna miec tuczrni na 5 ha ? :D

na 5 ha mozna miec np 1000szt i co ? :D

w tuczu usługowym 1000szt x 40zł = 40 tys rzut razy 3 rzuty w roku 120 tys

do tego darmowa gnojowica na pole do tego troche nawozu i zboze tez bedzie

ile masz zysku bogaczu na tych swoich krowach?

no dawaj pochwalisz sie ? :D :D :D

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale czemu myslisz ze kpie ?

dlatego ze napisałem ze mleko nie jest mi potrzebne do niczego ?

A nie pij ,jesteś ''wolnym człowiekiem '' .

A nie kpisz ...? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

a niby czemu znafffco nie mozna miec tuczrni na 5 ha ? :D

na 5 ha mozna miec np 1000szt i co ? :D

w tuczu usługowym 1000szt x 40zł = 40 tys rzut razy 3 rzuty w roku 120 tys

do tego darmowa gnojowica na pole do tego troche nawozu i zboze tez bedzie

ile masz zysku bogaczu na tych swoich krowach?

no dawaj pochwalisz sie ? :D :D :D

znam te twoje zwidy ...tylko gdzie będziesz trzymał tego tucznika ? w pastuchu  za stodołą ?  :D  :D  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie odpowiadaj pytaniem na pytanie trollu :D

jak juz to odpowiedz na pytanie ;)

a moze ty nie masz nic do powiedzenia ? :o

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

a niby czemu znafffco nie mozna miec tuczrni na 5 ha ? :D

na 5 ha mozna miec np 1000szt i co ? :D

w tuczu usługowym 1000szt x 40zł = 40 tys rzut razy 3 rzuty w roku 120 tys

do tego darmowa gnojowica na pole do tego troche nawozu i zboze tez bedzie

ile masz zysku bogaczu na tych swoich krowach?

no dawaj pochwalisz sie ? :D :D :D

Optymista... odejmij upadki, choroby itp. Samo przygotowanie paszy to tony na karku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ty widziałes wogóle tucz kontraktowy ?

jestem pewny ze nie, bo opowiadasz o przygotowywaniu paszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego ventador  ,już nas nie  przekonuj ,że to taka dobra kasa z tego tuczu kontrolowanego  i do tego mało  napracować się  można  ,ponieważ jeszcze sprzedamy w cholerę  krowy i zrobimy Ci konkurencję  . B)     Zapewne wiesz ,że zrobi  się nadprodukcja i już takiego biznesu nie będziesz miał . :)  Także ...cicho ,sza ... ;)

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

ja mleka nie pije, wyznaje zasade pij mleko bedziesz kaleką

od krowy to jedynie mieso, znaczy sie wołowina ;)

nie wiem kto wymyslił zeby mleko od krowy dzieciom dawac, mleko od krowy jest dla cielaków a nie dla ludzi ;)

 

Och i mamy profesora który zachłysnął się wiedzą na onecie i pisze co przeczytał od takich jak i on exxxpertooof.....

Stary nie podoba Ci się tutaj po co w ogóle się wypowiadasz mówisz że jesteś ze wsi a sr....sz  we własne gniazdo normalnie nie lubię takich ludzi...

Niby widział niby robił a już nie robi bo jest pomocnikiem na budowie vel. pracownikiem budowlanym wynieś przynieś pozamiataj a tutaj szczeka bo tam siedzi jak mysz pod miotłą bo jakby się odezwał to za d... i wynocha .... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

:D

mozesz przetłumaczyc o co ci chodzi z tym tekstem ? :D

''złote myśli modów zwłaszcz tych którzy mają max. 2 krzyżyki na karku cóż byśmy bez nich zrobili''

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

ty widziałes wogóle tucz kontraktowy ?

jestem pewny ze nie, bo opowiadasz o przygotowywaniu paszy

 

Ten tucz kontraktowy to w 4 litery można sobie wsadzić już 3 rolników w okolicy przez to gówno padło, a 4 ziemie już sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mozesz napisac cos wiecej na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Jak nie masz kredytów i masz dodatkowe źródło utrzymania to można się bawić w tucz, a jak nie to lepiej na własnej paszy uchować mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A co Ty myślał że Ci 1000 prosiaków zładują, zapewnią wikt i poproszą byś je im oddał jak urosną. Zabezpieczą się na Twojej hipotece, bo to duża kasa,a jak jesteś kiepski hodowca, albo masz pecha to wyegzekwują co się należy. W USA w latach 80 tysiące farmerów kiepsko zakończyło współprace z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Bardzo ciekawe niektórzy twierdzą, że mleko nie jest im potrzebne :lol:  Zastanawia mnie ile w ciągu roku zjadają/ wypijają mleka w różnej postaci :D.

" którego nie przyswajamy" tu trzeba uzupełnić wiedzę, większość źródeł podaje, że składniki pokarmowe zawarte w mleku są bardziej przyswajalne od tych w mięsie.

Widzę, że tu sami samobójcy, mleka nie piją tylko wieprzowinę z cholesterolem, na chemii pędzoną jedzą.  :D

Ja tam mięso tylko z gęsi co trawę jak krowa zjada a co na trawie pasione to zdrowe. Jak bym wieprzowinę jadł to może bym już na górce 2 m pod ziemią leżał :lol:

Zaraz idę z pół litra... mleka  wypić bo zgłodniałem ^^

A tak na poważnie to wiecie np. kiedy jest szum o tym, że  masło roślinne jest zdrowsze niż te z mleka ? Gdy zbiory rzepaku są rekordowe i nie ma co z nadwyżką zrobić.  Nie jest ważne co jest zdrowe a co nie tylko o to kto kogo "przekrzyczy".

A jednak tego mleka to już nie będę dzisiaj pić, trzeba witaminy z grupy B uzupełnić i browca wypić B)

Edytowano przez lamboEVO100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

:D

mozesz przetłumaczyc o co ci chodzi z tym tekstem ? :D

''złote myśli modów zwłaszcz tych którzy mają max. 2 krzyżyki na karku cóż byśmy bez nich zrobili''

:D

 

 To pozostałość po po jednym wpisie jednego moda któremu wydawało się że wszystko wie - 1 krzyżyk to 10 lat więc masz odpowiedź ...  Irytują mnie ludzie którzy mają po 20 lat a wiedzą z onetu próbują szpanować ...]

 

@lambo dokładnie już to napisałem wcześniej przeczyta jeden z drugim na jakimś portalu gdzie piszą dla głupich i później sie chwali jaki to nie "znaffca" (słowo zapożyczone : ventador)... Od kilku lat "śledzę" takie portale i widzę że co jakiś czas wkładają te same tematy lub tematy które wykluczają się wzajemnie i co rusz to piszą o bredniach które np. przytoczył nasz kolega.... 

 

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

rzecz w tym ze ja tych portali nie odwiedzam juz od bardzo dawna :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Dla sąsiada już dowalili 20k, żebyś widział jego zadowoloną minę :)

 

 

A co Ty myślał że Ci 1000 prosiaków zładują, zapewnią wikt i poproszą byś je im oddał jak urosną. Zabezpieczą się na Twojej hipotece, bo to duża kasa,a jak jesteś kiepski hodowca, albo masz pecha to wyegzekwują co się należy. W USA w latach 80 tysiące farmerów kiepsko zakończyło współprace z nimi.

 

Ja wiem jak to wygląda, ale niektórym się wydaje że to jest prosta i szybka kasa bez nakładów pracy i ryzyka. Hodowcą można być dobrym i może się nie udać zarobić a nawet stracić.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t1987    1

ciekawe na jakie cele taka kasa zostanie przeznaczona zapewne na nic konkretnego. za rozwój dostaje sie kare i jak tu sie rozwiajc jaki sens...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Pewnie na dopłaty do eksportu niemieckiego, francuskiego i reszty producentów wyrobów mlecznych do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

mam takie pytanie udało mi się znaleść do kupna kwotę mleczną bezpośrednią a ja oddaję mleko do mleczarni i potrzebuje kwoty hurtowej i mam pytanie jak to przekształcić - w jakiej kolejności:

1. najpierw kupuję a potem składam wniosek o przekształcenie

2.obecny właściciel przekształca kwotę a ja kupuję już kwotę hurtową???

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2184

Swego czasu przekształcałem -to się nazywa konwersja,odbyło się to bez problemów,ale to już kilka lat i się mogło coś zmienić więc nie będę mędrkował.Jeden telefon do arr i wszystko wiesz . Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj