Polecane posty

cebula440    0

W miesiącach kwiecień – sierpień 2014 do podmiotów skupujących dostarczono ok. 4,59 mld kg mleka po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu (wg danych zaczytanych do systemu informatycznego ARR na dzień 25.09.2014 r.)Stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po 5 miesiącach roku kwotowego 2014/2015 wyniósł ok.46,71%. Natomiast szacunkowy stopień wykorzystania kwoty krajowej dostaw ukształtował się na poziomie 46,31%.

W okresie IV - VIII 2014 ilość skupionego mleka ukształtowała się na poziomie wyższym o 6,87% niż w tym samym okresie roku 2013/2014.

W miesiącu sierpniu 2014 r. do podmiotów skupujących dostarczono 915,9 mln kg mleka, tj. o 7,3 % więcej niż przed rokiem.

W sytuacji, gdy dynamika skupu mleka utrzyma się na dotychczasowym poziomie, wysokość przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw może wynieść ponad 8%, co skutkować będzie koniecznością uiszczenia opłaty wyrównawczej w wysokości znacząco wyższej niż prognozowana opłata za rok kwotowy 2013/2014.


i co wy na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale was robia w konia z tymi kwotami, cyrk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Cena kwot na giełdzie z wczoraj to 54 grosze brutto niech ją sobie sami kupują bo ja nie zamierzam wole zasuszyć część sztuk gorsze sprzedać i mam czystą kasę a od lutego wchodzi mi ponad 10 jałówek więc sobie odbije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

limitu pewnie już się nie kupi bo jak były po 20gr to dałem ogłoszenie że kupię po 25gr i nie było żadnego odzewu. A teraz chodzą już po ponad 50gr. I pewnie tak będzie do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Cena kwot na giełdzie z wczoraj to 54 grosze brutto niech ją sobie sami kupują bo ja nie zamierzam wole zasuszyć część sztuk gorsze sprzedać i mam czystą kasę a od lutego wchodzi mi ponad 10 jałówek więc sobie odbije

My to samo robimy troche silniejsza selekcja wiecej zasuszen. A i jalowki przeciagalismy z kryciem tak żeby cielily sie na kwiecień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Mnie sie wydaje że niema co  panikować. Minęło  dopiero pół roku a cena była kolorowa   i każdy pakował tym krowom...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

ja z 6 ton paszy treściwej na miesiąć już zeszłem na 3 tony i nic nie spada na razie w produkcji w moim gospodarstwie. jestem o tyle w dobrej sytuacji że jeszcze mam kiszonki z 2013 roku z kukurydzy i traw a zapasy z 2014 roku nie ruszane. Ale kwota kończy mi się z końcem stycznia i zabrakuje mi około 60000kg a już w tym roku dokupiłem 41000kg za 6500zł czyli w dobrej cenie teraz po 20 groszy też bym dał ale ponad 0,5zł to szaleństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

Po uwolnieniu kwot nie przewiduje się żadnych rekompensat więc jeżeli komuś zostaje kwota na zbyciu po prostu mu przepadnie więc chyba lepiej sprzedać nawet te 10 tyś kg po 10 groszy niż stracić. moim zdaniem z kupnem lepiej się wstrzymać teraz drożeją lecz nie wiemy czy każdy kto ma na zbyciu na przełomie roku nie będzie chciał się jej pozbyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

rekompensaty beda w stylu tych dla plantatorów objetych embargiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

ale was robia w konia z tymi kwotami, cyrk

Więc po co wichrzycielu  się w tym temacie wypowiadasz, widziałeś coś, coś gdzieś kiedyś "nibyś" robił ale to nie upoważnia Cię żeby teraz wypowiadać się w tej kwestii zwłaszcza że startujesz z pozycji eksperta ... żenada stary..

rekompensaty beda w stylu tych dla plantatorów objetych embargiem :D

a niby dlaczego mają być rekompensaty dla spekulantów ? dla zachłannych kupców, pośredników z tą plagą tez powinno się rozprawić 

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Kwota została każdemu przydzielona na podstawie historycznej sprzedaży za darmo  jak komuś było mało i płacił za nią to już jego sprawa, więc nie wiem skąd idiotyczny pomysł, że jakieś rekompensaty mają być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Po uwolnieniu kwot nie przewiduje się żadnych rekompensat więc jeżeli komuś zostaje kwota na zbyciu po prostu mu przepadnie więc chyba lepiej sprzedać nawet te 10 tyś kg po 10 groszy niż stracić. moim zdaniem z kupnem lepiej się wstrzymać teraz drożeją lecz nie wiemy czy każdy kto ma na zbyciu na przełomie roku nie będzie chciał się jej pozbyć

normalny człowiek tak myśli ale miałem pod koniec tamtego roku dwa ogłoszenia ludzi którym przepadły limity a nie sprzedali po 20gr. Nie oddali bo za mocno bym się na tym wzbogacił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

Kary za niewywiązanie to może i nie, wszak ich kwota będzie rozdysponowana gratis dla “nadproduktywnych“,i nie usłyszą nawet dziękuję ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Więc po co wichrzycielu  się w tym temacie wypowiadasz, widziałeś coś, coś gdzieś kiedyś "nibyś" robił ale to nie upoważnia Cię żeby teraz wypowiadać się w tej kwestii zwłaszcza że startujesz z pozycji eksperta ... żenada stary..

a niby dlaczego mają być rekompensaty dla spekulantów ? dla zachłannych kupców, pośredników z tą plagą tez powinno się rozprawić 

 

a że niby czemu nie jestem upoważniony do wypowiedzi ?

mam nadzieje ze zlikwiduja wkoncu ta durnote z kwotowaniem mleka i rynek sam oceni ile mleka jest potrzeba i sam wyceni ile jest warte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

a że niby czemu nie jestem upoważniony do wypowiedzi ?

mam nadzieje ze zlikwiduja wkoncu ta durnote z kwotowaniem mleka i rynek sam oceni ile mleka jest potrzeba i sam wyceni ile jest warte

chodzi mi o to że Ciebie nie dotyczy a się wypowiadasz i wbijasz kij w mrowisko po co ? co masz na celu ? 

Z jednej strony oki ale z drugiej stronie fermy wygryzą małych bez dwóch zdań bez kwot i nie ma się co oszukiwać tylko podziękować wnuczkowi dziadka z wermachtu za to że swoich wprowadził wykupili nasze ziemie a co za tym idzie mają przewagę nad nami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Tak, tak. Zły zachód już się wgryza i wysysa krew z naszej ojczystej ziemi. Jak na razie, to polski rolnik polskiemu rolnikowi robi krzywdę a nie Zachód. Dlaczego zawsze jest zwalana wina jest na innych a nie posypiecie sobie głów popiołem i zamiast narzekań na kapitalizm czy Niemców, którzy to was niszczą nie zastanowicie się co zrobić z fantem nadwyżki mleka albo co robić po zniesieniu kwot? Wszędzie czytam jak to za wszystkim Żydzi stoją żeby zniszczyć wszystko co polskie ale nigdzie nie mogę doczytać pomysłów żeby zrobić coś np. z pośrednikami.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie . Prosty przykład gdzie są nasze pieniądze ? 

Ceny skupu mleka od stycznia spadły o 20-30 % ,a cena mojego ulubionego serka  w markecie  ani drgnęła .  Polak  ,Polaka okrada i wcale nam zachodu nie trzeba .

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Dokładnie . Prosty przykład gdzie są nasze pieniądze ? 

Ceny skupu mleka od stycznia spadły o 20-30 % ,a cena mojego ulubionego serka  w markecie  ani drgnęła .  Polak  ,Polaka okrada i wcale nam zachodu nie trzeba .

No i własnie jaki market ? Polo market ?

@Krassus zapominasz że w Polsce nie mieszkają tylko Polacy ale jest też duża liczebność Twojej ulubionej narodowości, której (zaraz mnie zlinczują) nie pozbyliśmy się w 68 i ot oni nas dobijają ;-) Masz gotową odpowiedź na to że to nie Polacy to robią ...

A tak poważniej skoro rząd, agencje etc, nie mają nad tym kontroli to skąd ma być lepiej skoro PRL nauczył ludzi kraść to teraz musi kilka pokoleń minąć żeby to zmienić  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

No i własnie jaki market ? Polo market ?

Nie ,to nie Polo ,tylko ABC . :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Nie ,to nie Polo ,tylko ABC . :)

No widzisz kochana z tego co pamiętam to chyba sieć franczyzowa Eurocash czy coś tak więc to nie Polacy ;-).... Nie wiem ale z tego co mi się wydaje franczyza nakłada na Ciebie odgórne obowiązki etc.... Ale prawdopodobnie i tak cała sprawa zaczyna się w mleczarni, która to nie obniżyła cen na produkty but mogę się mylić i jak to mówi @krassus wszystkiemu winny zachód i po części putin  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj