Polecane posty

kozulek2    228

od sądzenia to są sądy i niech tak pozostanie 

jak na razie zarabiam ,zarabiałem i będę zarabiał bo robię to na czym się znam 

wypadłeś z rynku Twój problem , możesz szczekać co chcesz nikt nie pójdzie za Tobą - bo to droga  donikąd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja nie szczekam

poprostu ida złe czasy i to nie tylko w produkcji mleka, ale w kazdej dziedzinie rolnictwa

a rekompensata za utracony dochod od krowy bedzie 70 euro dopłaty do sztuki od nastepnego roku ^^

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jeden rok klęski w jakimś większym rejonie i znów masz wysoką cenę zboża, owoców itp. Nie brzęcz na pusto bo nie wiesz jaka będzie zima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

A znam :) ale wybacz, adresów nie podam. Znam też nienormalnych co sadzili po kilka ha ziemniaków po sezonie w którym płacono 1000zł za tone. Znam też takich co sadzili porzeczki, nastawiali się na tylko i wyłącznie rzepak ( gdy był ponad 2 tys za tone).

 

Jakbyś znał elementarne zasady logiki nie znalazłbyś tam zaprzeczenia. Chyba oczywiste że ten kto przy cenie 1,4 ledwo wiąże koniec z końcem może nie wytrzymać dłuższego czasu po cenie 1,1 obojętnie czy ma kredyt czy nie. 

 

Mam nieodparte wrażenie że nie masz kolegów lub w szkole  nie byłeś zbyt lubiany ale być może się mylę "elementarne zasady logiki" to taki żart nie bierz tego do siebie (pewnie i tak będzie rewanż :-)) ... 

 

Jeden rok klęski w jakimś większym rejonie i znów masz wysoką cenę zboża, owoców itp. Nie brzęcz na pusto bo nie wiesz jaka będzie zima.

 

Widzę że młody jesteś na wszystko masz dobre rady i ot Ty zawsze dasz sobie rady jak czytam Twoje posty ale oki tak trzymaj ... Jednak nie wydaje mi się żeby nieurodzaj w jednym czy dwóch regionach napędził cenę w naszym kraju raczej będzie duży import i zapchają dziurę ... Zapominasz że nie ma już lepera i nie ma kto wysypywać zboża z wagonów reszta trzyma się kurczowo stołków pesel dla mnie tak partia to kompromitacja nic dla nas małych tylko dla dużych lub tych którzy bardziej lobbują w swojej dziedzinie... 

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To wszystko zależy co rozumiesz przez słowo region. Nie mówię o Polsce a o wschodzie/zachodzie/południu Europy. 
Co do żartu... hymm kredyt Cię ciśnie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Rozumiem że myślisz w skali marko ja niestety w mikro.. Teraz powiało grozą z Twojego postu wiesz 2012, rok 32 Ukraina, etc. to już było.... A nawet jeśli to i tak wyrównają importem...

Na razie nie ciśnie  ;) ...   

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

musiałem oddać trochę kwoty mlecznej bo by przepadła, w tym roku m zabraknie na dwa miesiące...

 


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22pawel22    0

a tak moze z innej beczki jak myslicie ile w tym roku przyznaja % z rezerwy za przekroczenie . mleczarnia tak przewiduje 1/5 w tamtym bylo okolo 30% to moze byc prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

czyli jak masz powiedzmy 100 tys dadzą Ci 10 tys. więcej nie licz nigdy nie  dawali więcej a w tym roku z tego co inni użytkownicy gadają oraz z rozmów z ludźmi orientuję się że bardzo dużo ludzi przekroczyło więc, po pierwsze każdy prawie napisał wniosek o zwiększenie po drugie mało jest tych którym zabrali a tak mi się wydaje że dają to zabrali plus ewentulanie rezerwy jakieś jeśli mają, jeśli się mylę proszę by ktoś mnie poprawił  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla tego co przekroczył 100 tyś kg ,te 10 tyś ,to jak kropla w morzu ,choć i tak więcej jak 30 tyś . nie dostanie .

Prawda jest taka ,że  przekroczenie kwoty było spore w porównaniu   do wcześniejszych lat  ,do tego sprzedawały się w dobrych cenach . Czyli raczej nie było przypadków by ktoś stracił niewykorzystaną kwotę ,ponieważ zwyczajnie w świecie ją sprzedał  i z tego  5 % wielkości zakupionej kwoty  wpływało do rezerwy . Moim zadaniem ,to te 5% jest głownie  rezerwą na ten rok. Nie ma też 1% wzrostu krajowej kwoty w ramach tzw. ''miękkiego lądowania  '',ponieważ w tamtym roku kwotowym czyli 2013-2014 było ostatnie podwyższenie .  

W związku z powyższym ,nie wygląda to optymistycznie . Do końca roku kwotowego mamy  pół roku ( nie licząc bieżącego miesiąca ) i  już trzeba reagować , nie liczyć na cud ,ponieważ   zapłacimy najwyższe kary w historii kwot mlecznych jak się utrzyma dynamika skupu, jaka jest obecnie . 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

wiesz @ Meg5 i znowu Cię nie rozumie wg mnie dostać 10 tys. a nie dostać nic to jest różnica dla Ciebie nie ? Poza tym nie zrozumiałaś mnie napisałem że jak masz kwotę 100 tys. l ogólnie a nie przekroczenia i dostaniesz 10 tys. to chyba nie jest mało... Zgodzę się z Tobą że jeśli przekroczy o 100 tys a dostanie 10 to jest różnica ale ja pisałem o pierwszej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Twoja pierwsza sytułacja to fikcja bo jesli nie przekroczyłes to napewno nic nie dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wiesz @ Meg5 i znowu Cię nie rozumie wg mnie dostać 10 tys. a nie dostać nic to jest różnica dla Ciebie nie ? Poza tym nie zrozumiałaś mnie napisałem że jak masz kwotę 100 tys. l ogólnie a nie przekroczenia i dostaniesz 10 tys. to chyba nie jest mało... Zgodzę się z Tobą że jeśli przekroczy o 100 tys a dostanie 10 to jest różnica ale ja pisałem o pierwszej sytuacji

Tak ,chyba się nie rozumiemy . 

Żeby dostać te 10 tyś .kwoty z rezerwy musiałbyś przekroczyć  100 tyś . w ubiegłym roku (oczywiście przy założeniu, że współczynnik przyznania kwoty będzie 1/10 ) .

Tak jak napisał kolega KARGO . Dostaniesz jakiś tam % od przekroczonej kwoty ,a nie od całej ilości  kg mleka jakie sprzedałeś w latach 2013-2014. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

aha czyli dalej wspieramy najbogatszych no cóż taka to już ta polska jest ... normalnie żenua... jeśli już to powinni dać każdemu kto przekroczył a nie tylko tym co o 100 tys... 

 

no no no ... fakt że nie czytałem wcześniejszych komentów więc i brak wiedzy... nie spieram się bo to do niczego nie doprowadzi...

Jednak skoro masz jakiś limit i np przekroczyłaś o 20 tys. to więc w jaki będzie to klucz wg którego będzie Ci przydzielona kwota dodatkowa ? Wiem nie ma jeszcze mnożnika z tego co zrozumiałem ... 

 

 

dokładnie @kozulek 200 tys. przekroczenie o 20 tys.

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aster ....ja Cię proszę .. :rolleyes:

Każdemu dadzą, kto przekroczył . Jednemu 30 tyś ,innemu 1000 kg wszystko zależy ile sprzedał  ponad swój limit i jaki jest współczynniki przydziału kwot w danym roku .  Właśnie bogaci najgorzej wychodzą na tym ,ponieważ jak pisałam wyżej ...  maksymalnie 30 tyś mogą dostać z rezerwy .  

I jeszcze jedna prośba ..Nie pisz aby ,że jestem zarozumiała ,ponieważ Ty masz braki we wiedzy ,a ja  chcę tylko  Ci wytłumaczyć co i jak .  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

aha czyli dalej wspieramy najbogatszych no cóż taka to już ta polska jest ... normalnie żenua... jeśli już to powinni dać każdemu kto przekroczył a nie tylko tym co o 100 tys... 

 

napisz ile przekroczyłeś to Ci wyliczą - może łatwiej będzie Ci to pojąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kozulek czemu sie nie logujesz normalnie ?

jakies sledztwo prowadzisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Jednak skoro masz jakiś limit i np przekroczyłaś o 20 tys. to więc w jaki będzie to klucz wg którego będzie Ci przydzielona kwota dodatkowa ? Wiem nie ma jeszcze mnożnika z tego co zrozumiałem ... 

Jak współczynnik będzie '' umowne''  1/10 ,  to dostaniesz  aż 2000 kg z rezerwy jak masz przekroczone  20 tyś kg. Tylko i wyłącznie bierz pod uwagę przekroczone kg . 

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj