Polecane posty

Krzynio    0

durniów co musleli ze  bedzie po 2 zł jest mało bo nikt nawet w najlepszych snach by sobie tyle nie wysnił:D a ze było tak przez chwile to szczegół  jak ze wszystkim raz jest lepiej raz gorzej  jesli cene ni spadnie ponizej złotówki  to niebedzie wikszej tragedi  wiadomo rynek niepweny  a co do ruskich  to i tak mleko tam idzie tylko bokiem  a my za to płacimy ale temat jest o kwotach a nie o kredytach i d*pie Marynie ma ktos sprzedać w lubelskim coś?

sorki za błędy ale pisze z rozpędu:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Nie każdy kto ma kredyt upadnie i nie każdy kto go nie ma przetrzyma kryzys. Chodzi o tych durniów co brali na oślep bo liczyli że mleko będzie po 2zł

 no widzisz sam sobie zaprzeczasz  :D  :D  :D

 o jakich durniów Ci chodzi ? znasz takich?   bo ja nie  ;)

 masz zwidy czy coś bierzesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A znam :) ale wybacz, adresów nie podam. Znam też nienormalnych co sadzili po kilka ha ziemniaków po sezonie w którym płacono 1000zł za tone. Znam też takich co sadzili porzeczki, nastawiali się na tylko i wyłącznie rzepak ( gdy był ponad 2 tys za tone).

Jakbyś znał elementarne zasady logiki nie znalazłbyś tam zaprzeczenia. Chyba oczywiste że ten kto przy cenie 1,4 ledwo wiąże koniec z końcem może nie wytrzymać dłuższego czasu po cenie 1,1 obojętnie czy ma kredyt czy nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Upadną te osoby co mają kredyty. Reszta będzie ciepała do lepszych czasów i tyle z tego będzie. 

to są te zasady logiki ? 

najpierw piszesz jedno a potem sam temu zaprzeczasz ?

trzymajmy się faktów i jeśli nie masz konkretów to daruj te zwidy ... wiem że bardzo chcesz się dowartościować i szukasz głupszych od siebie  ;)

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kozulek

przy jakiej cenie mleka zwijasz interes ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

zachód tez musi trzymac się limitów produkcji mleka i płacą w razie przekroczenia o wiele wyższe kary. z tą tylko różnicą, że zachód mial wsparcie o 10 lat wcześniej niż my a dopiero wtedy weszły kwoty. my natomiast otrzymaliśmy wsparcie na rozwój razem z kotami i w efekcie najpierw otrzymaliśmy limit a potem zachętę do rozwoju. efekt jest taki ze każdy kto się rozwinal otrzymał karę. kary uderzają w tych którzy chcą iść do przodu. jak rolnictwo ma się rozwijać w takiej sytuacji? jak rolnictwo w europie ma byc konkurencyjene do ukrainy czy ameryki? unia karci własne dzieci, a inne robią co im sie tylko podoba. sytuacja jest o tyle bardziej absurdalna, że od kwietnia juz nie będzie kwot, a we wrześniu ponownie zaplacimy karę. dziękuję za taka współpracę. sprzedaje gospodarstwo. ktoś chętny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

 nie ma mowy o zwijaniu interesu , wiem że takiemu  jak ty  marzy się aby wszyscy popadali bo ty dawno już klęczysz na kolanach ...wyprzedałeś już wszystko i tylko parę nędznych ha piachu ci zostało którego nikt nie chce  :D  :D  :D jak tam się zwałeś w poprzednim wcieleniu ? KOMA 666?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kozulek

ty to jednak jestes uposledzony

nie ma mowy o zwijaniu yyynteresu, dobre :D

bedziesz miał yyynteres jak bedziesz mleko oddawał po 80groszy :D

a bedziesz

 

 

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

a ja słyszałem że zamiast kwot mlecznych będą jakieś limity , ktoś coś wie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

kozulek

ty to jednak jestes uposledzony

nie ma mowy o zwijaniu yyynteresu, dobre :D

bedziesz miał yyynteres jak bedziesz mleko oddawał po 80groszy :D

a bedziesz

 to ty nie wiesz że interes się rozwija a nie zwija  :D  :D  :D  :D kaleka aż taka z ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja to widze ze sie zwija, juz dawno to widziałem i mowiłem nie jednemu co bedzie, to sie smieli ze mnie, teraz ja sie smieje z nich i z ciebie :D :D :D

a najbardziej z tych co płaca po 50tys i wiecej za 1ha piachu :D

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

hehe może i płacą ale nie tobie ... nigdy nie płaciłem po tyle i jak na razie mam mleko w przyzwoitej cenie  ;)

nie wiem co widzisz bo to zależy co bierzesz  :D  :D  :D  zresztą kogo obchodzą twoje zwidy  :P

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

to są te zasady logiki ? 

najpierw piszesz jedno a potem sam temu zaprzeczasz ?

trzymajmy się faktów i jeśli nie masz konkretów to daruj te zwidy ... wiem że bardzo chcesz się dowartościować i szukasz głupszych od siebie  ;)

Dobrze że daleko szukać nie muszę :D Doprecyzowałem pierwszy post w kolejnym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

hehe może i płacą ale nie tobie ... nigdy nie płaciłem po tyle i jak na razie mam mleko w przyzwoitej cenie  ;)

nie wiem co widzisz bo to zależy co bierzesz  :D  :D  :D  zresztą kogo obchodzą twoje zwidy  :P

 

no wiesz, to ze jestes thebesciak to wie kazdy, wszystko masz the best, najlepiej to ci wychodzi odwracanie rzeczywistosci do góry nogami :D

a mleko to pewnie masz po 2.50  :D

kozulek bez koszulek :D albo ko żulek :D

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

panowie to kiedy ten koniec wszystkiego będzie ?  :D  :D  :D  :D

no i co z kartoflami sadzić, nie sadzić ?

krowy to  do lasu popędzić ? 

a świnie?  co ze świniami będzie ?

 

wróżbici  i jasnowidze powiedzcie proszę co będzie ?  ;) sprzedawać wsio i co ? pić i bić ? czy jak ? 

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Produkcja mleka jest strasznie wymagająca i nie jest łatwo przestawić na inną produkcję jak to miało miejsce z burakami. Dlatego przydały by się jakieś zabezpieczenia by zachód nas nie zrujnował . Nie ma buraków nie ma wieprzowiny mądra polityka naszego rządu i mleko wykończy.

 

Kolego każda produkcja jest wymagająca i z każdej nie łatwo się przestawić.

 

 

Jest ryzyko jest zabawa. Skoro ktoś kupował kwotę to kalkulował że mu się to opłaca, a więc osiągał z tego jakiś zysk.

 

To tak jak z kupnem grunt, każdy kupuje bo liczy na wypracowany zysk, a może za kilka lat będzie chciał rekompensatę bo się nie opłaci.

 

I zapewne najlepiej by było jakby SOŁTYS się tym zajął. :D


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22pawel22    0

panowie spokojnie kazdy jest pod sciana u nas na pograniczu podlasia i mazowsza za kwote juz krzycza 60 gr i co robic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie spokojnie kazdy jest pod sciana u nas na pograniczu podlasia i mazowsza za kwote juz krzycza 60 gr i co robic .

Nie kupować ,ponieważ przy tej cenie za kwotę zapomnij o jakimkolwiek zysku . Ograniczać produkcję ile się da ,przeczekać ten chory czas . Może kary nie będę tak wysokie jak teraz prognozują ,jak ludzie naprawdę podejdą do sprawy racjonalnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan1122    0

Nie kupować ,ponieważ przy tej cenie za kwotę zapomnij o jakimkolwiek zysku . Ograniczać produkcję ile się da ,przeczekać ten chory czas . Może kary nie będę tak wysokie jak teraz prognozują ,jak ludzie naprawdę podejdą do sprawy racjonalnie .

 

Właśnie - pytanie jak z Magbeta , być albo nie być - płacić czy nie płacić . Najlepszym lekarstwem byłoby zmiejszenie produkcji o 10 % . Ale znając życie to będzie ciężka sprawa . Ja już zmieszyłem treściwe o połowę , witaminy tylko normalnie . Ból przyjdzie pewnie za rok i tylko od nas zależy jak będzie bolało . U nas w mleczarni już 40 rolników przekroczyło kwotę , OSM Chorzele podobno skupuje mleko tylko z kwot .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

panowie to kiedy ten koniec wszystkiego będzie ?  :D  :D  :D  :D

no i co z kartoflami sadzić, nie sadzić ?

krowy to  do lasu popędzić ? 

a świnie?  co ze świniami będzie ?

 

wróżbici  i jasnowidze powiedzcie proszę co będzie ?  ;) sprzedawać wsio i co ? pić i bić ? czy jak ? 

 

 

kozulek bedzie git :D

kiedys bylismy eksporterami miesa wieprzowego a teraz jestesmy importerami, to samo bedzie z mlekiem :D

sory taki mamy klimat kraj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

no to co z tymi Twoimi planami na ten ''świński '' interes ?

nigdy nie było katastrofy z mlekiem , bo to najstabilniejsza branża od lat ...jak na razie nie ma tragedii i nic nie zapowiada aby rynek całkowicie się załamał 

sytuacja jest trudna ale nie tragiczna ,  powoli wchodzimy na inne rynki bo polskie produkty mają dobrą markę 

problemem w kraju nie jest samo rosyjskie embargo , bo nie pierwszy raz tego doświadczamy tylko brak innych rynków zbytu - a tu zostały zawalone pewne sprawy 

cała tą sytuację wykorzystują wielkie sieci handlowe i próbują dołować cenę na maksa - to nie potrwa długo bo otwierają się inne potężne rynki zbytu do krajów z po za UE

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie sadze ze ty na tych nowych rynkach zbytu zarobisz  :D

na mieso wołowe tez sa rynki zbytu, a byki po 6zł :D

i na tucznika jest zbyt, wystarczy przychamowac import syfu i od razu mamy zapotrzebowanie wewnatrz kraju na wieprzowine, wieprzowiny w Polsce jest za mało dla nas samych a widzisz co sie dzieje, za chwile zostanie u nas tylko usługowy tucz swin...

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj