Polecane posty

Witajcie.

Mi już się limit skończył, no zostało mi tam głupie 1500l. A tu jeszcze 8 miesięcy do końca roku kwotowego.

Załuję że w tamtym roku zamiast kupić to wydzierżawiłem limit. Powoli zaczynam szukać jakiegoś limitu do kupna albo dzierżawy, bo to jeden kit czy dzierżawa czy kupno jak i tak juz ostatni rok został.

Jak myslicie znajdę jakiś limit za 20gr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przystopowałem maksymalnie, paszy treściwej leci minimum u mnie. Miałem w tym roku dokupić 10 jałówek jeszcze ale sie wstrzymałem i dopiero w następnym roku kupię tak marzec, kwiecień jak już spokój z limitami bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dużo się nie zmieni cena. Dużo tez osób zrezygnowało z byków przeżucając się na jałówki które zacielają i sprzedają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie zapominajcie o wizji embarga. W tej chwili nie ma nic pewnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikaro    7

Komunikat Agencji Rynku Rolnego-

 

W miesiącach kwiecień – lipiec 2014 do podmiotów skupujących dostarczono ok. 3,68 mld kg mleka po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu (wg danych zaczytanych do systemu informatycznego ARR na dzień 26.08.2014 r.). Stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po 4 miesiącach roku kwotowego 2014/2015 wyniósł ok. 37,38%. Natomiast szacunkowy stopień wykorzystania kwoty krajowej dostaw ukształtował się na poziomie 37,07%.

W okresie IV - VII 2014 ilość skupionego mleka ukształtowała się na poziomie wyższym o 6,77% niż w tym samym okresie roku 2013/2014.

W miesiącu lipcu 2014 r. do podmiotów skupujących dostarczono 937,4 mln kg mleka, tj. o 6,7 % więcej niż przed rokiem (w stosunku do miesiąca czerwca 2014 r. nastąpił 2,1 % wzrost dostaw).

W sytuacji, gdy dynamika skupu mleka utrzyma się na dotychczasowym poziomie, prawdopodobieństwo przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw może wynieść ok 8%, co skutkować będzie koniecznością uiszczenia opłaty wyrównawczej w wysokości znacząco wyższej niż prognozowana opłata za rok kwotowy 2013/2014.

Edytowano przez mikaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

Przekroczylem limit o 75 tys kg, wniosek skladalem o 30 tys kg. Tak orientacyjnie na ile mozna liczyc, bo slyszalem ze sa mniejsze rezerwy i mniej beda przyznawac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

@karror, nie licz na więcej niż 10tys. Ale obym się mylił. Ja w ubiegłym przekroczyłem 40 a wnioskowana kwota była chyba na 60. Ten rok zamknie się na ok 70-80tys przekroczenia :ph34r:

 

Komunikat Agencji Rynku Rolnego-

 

W miesiącach kwiecień – lipiec 2014 do podmiotów skupujących dostarczono ok. 3,68 mld kg mleka po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu (wg danych zaczytanych do systemu informatycznego ARR na dzień 26.08.2014 r.). Stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po 4 miesiącach roku kwotowego 2014/2015 wyniósł ok. 37,38%. Natomiast szacunkowy stopień wykorzystania kwoty krajowej dostaw ukształtował się na poziomie 37,07%.

W okresie IV - VII 2014 ilość skupionego mleka ukształtowała się na poziomie wyższym o 6,77% niż w tym samym okresie roku 2013/2014.

W miesiącu lipcu 2014 r. do podmiotów skupujących dostarczono 937,4 mln kg mleka, tj. o 6,7 % więcej niż przed rokiem (w stosunku do miesiąca czerwca 2014 r. nastąpił 2,1 % wzrost dostaw).

W sytuacji, gdy dynamika skupu mleka utrzyma się na dotychczasowym poziomie, prawdopodobieństwo przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw może wynieść ok 8%, co skutkować będzie koniecznością uiszczenia opłaty wyrównawczej w wysokości znacząco wyższej niż prognozowana opłata za rok kwotowy 2013/2014.

 

http://www.agrofoto....00#entry1410858

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

O ile dobrze pamiętam to max. z ARR można dostać 30tyś. Pewnie jak zawsze będą przyznawać z 30% tego o co się przekroczyło.

Edytowano przez starybudnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

@karror, nie licz na więcej niż 10tys. Ale obym się mylił. Ja w ubiegłym przekroczyłem 40 a wnioskowana kwota była chyba na 60. Ten rok zamknie się na ok 70-80tys przekroczenia :ph34r:

 

 

 

http://www.agrofoto....00#entry1410858

o ile wiem dobrze ze strony arr to nie mozesz starac się o więcej jak o 30 tyś tak wynika z ustawy sprawdz na agencyjnej stronie choc przekroczyłeś dużo wiecej to max dostaniesz tylko tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Zgadza się, pamiętam o tym. Powiedziałem że "chyba", bo wypełniony wniosek przysłała mleczarnia. Tak mi coś świta że było 60, (mogę się mylić) no ale jak by nie było to i tak z Krajowej Rezerwy nie można wyciągnąć zbyt wiele bo i tak wiadomo, że nie będzie przelicznika 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dostałem dzisiaj decyzję z ARR o nałożonej karze. Ponad 5,5 tyś do zapłaty, co mnie zaskoczyło, bo zapomniałem ile przekroczyłem limit. Czytałem ostatnio, że nasz nieudolny rząd składał wniosek do UE o zniesienie czy zmianę kar na rekompensaty za embargo. Pewnie to i tak nie przejdzie. Jak to było w poprzednich latach z pobieraniem kar przez mleczarnię. Zabierali całość na raz, czy dzielili karę na jakieś mniejsze raty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Edit:

Jak to było w poprzednich latach z pobieraniem kar przez mleczarnię. Zabierali całość na raz, czy dzielili karę na jakieś mniejsze raty?

W mojej mleczarni OSM Sierpc w tym roku na raty rozłożyli . Trzeba było tylko jakiś wniosek złożyć .

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam znow propozycje ale juz po 35 gr . czekac czy lepiej teraz a moze nie bedzie kar tylko burza medialna

 

 

Według mnie 35gr to już jest dużo bo kit wie co z tymi karami będzie. Ja miałem okazję kupić po 25gr i załuję że nie wziołem bo teraz minimum 35gr ,ale według mnie nikt nie będzie kupował za tyle narazie kwot bo jeszcze nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Edit:

 

W mojej mleczarni OSM Sierpc w tym roku na raty rozłożyli . Trzeba było tylko jakiś wniosek złożyć .

 

Mlekovita Baranowo się nie piep*&^y. Dzisiaj dostałem fakturę i wzięli sobie połowę. Przetrzymali faktury nieco dłużej niż zwykle chyba, żeby ściągnąć jeszcze w tym miesiącu. Jak mogą teraz pobierać opłaty za przekroczenie jak decyzje o przydzieleniu kwoty z rezerwy są w grudniu? Zwrócą mi później różnicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tego co wiem to sciagaja tylko od tych którzy maja do zapłacenia wyzsze kwoty, chyba łatwiej zaplacic w ratach niz wszystko na raz z reszta nie którzy maja wiecej do zapłacenia niz ich miesieczna wypłata za mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Jak mogą teraz pobierać opłaty za przekroczenie jak decyzje o przydzieleniu kwoty z rezerwy są w grudniu? Zwrócą mi później różnicę?

A co ma przyznanie kwoty z rezerwy do wysokości kar za rok ubiegły ? Czy ja czegoś nie rozumiem czy Ty kolego ? Przecież karę płacisz ,za te kg mleka ,które przekroczyłeś w ubiegłym roku kwotowym ,a z rezerwy dostaniesz na obecny rok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Witam,

Otrzymaliście już wezwania do zapłaty za poprzedni rok kwotowy? Do mnie właśnie dzisiaj przyszło, agencja naliczyła ok 0,29 zł kary za przekroczony kilogram.

Co o tym sądzicie?

Produkować dalej z wizją zapłacenia w przyszłym roku nawet 3 razy tyle?

Zwijać interes?

Co robić? Może wreszcie jakiś bunt? Bo jak ostatnimi czasy dostajemy tylko powiadomienia o obniżkach, przymusowe paczki których mleczarnia nie mogła sprzedać do federacji, powiadomienia o karach, wizje przekroczenia kwoty, oraz jeszcze gorsza o spadku cen po uwolnieniu limitów. Kiedy sami zaczniemy dyktować warunki? Kiedy powiemy za ile chcemy sprzedać swój włąsny produkt bo takie mamy koszt produkcji? Po raz wtóry rząd - nie tylko polski, ale tym razem ogólnoeuropejski uderzea w tym, którzy sie rozwinęli, zainwestowali w swoje gospodarstwa grube miliony a teraz nie dość że spłacają kredyty to jeszcze dostają po uszach że mają za dobra wydajność i za dużo produkują...paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj