Polecane posty

kapsel1m    21

Rzepak się rodzi w ziemi a ziemia da plon wielu roślinom krowy dają mleko i niestety tylko mleko nie ma płodozmianu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Kiedy kwoty chodziły po 1zł/kg i więcej nikt nic nie mówił o ich zniesieniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest ryzyko jest zabawa. Skoro ktoś kupował kwotę to kalkulował że mu się to opłaca, a więc osiągał z tego jakiś zysk.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A jakie rekompensaty za limity cukrowe były, proszę mnie oświecić? Nie wprowadzajcie ludzi w błąd,b jeszcze uwieżą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

były rekompensaty za limity buraczane u mnie we wsi wszyscy wzięli co siali buraki. Mieli więcej nie siać bo za daleko cukrowni. Ale po roku przyjechali z cukrowni że kto chce to może siać ile chce bez limitu i do tej pory sieją i się śmieją że dostali po kilkadziesiąt tys zł za nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A u nas nic nie było, pewnie zależy od cukrowni. Ale jak Paweł l 885 napisał za kwoty też były rekompensaty. Ja też kupiłem limit buraczany, a za dwa lata zniesienie, i co mam płakać że kase wydałem, nie źlę zarobiłem przez te lata co miałem i uprawiałem buraka, przecież jak bym nie chciał kupić to znaczy że ni opłacało by mi się inwestować i bawić w rolnictwo. Po to kupiłem, żeby zarobić a teraz co płakać. Na samochodzie, ciągnikach też się traci, bo przecież nie kupię ciągnika za 50 tyś i za 5 lat sprzedam go za 100 tyś, to norma. Nie po to się kupuję

Jak nie chcecie stracić to wszystkie limity teraz sprzedajcie, bo po co wam one jak za parę miesięcy będą nie potrzebne, wtedy trochę kasty odzyskacie. Ja też myślałem nad sprzedażą limitu buraczanego a za dwa lata będę siał i nie potrzebował go.Wezme kasę a i tak posieje Dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

U mnie w okolicy były rekompensaty za limit buraczany bo cukrownię zamknięto i nikt buraków nie sieje, ale za kwoty mleczne niby dlaczego mają być rekompensaty? Nikt nikomu nie przykładał pistoletu do głowy kupuj po 1zł albo strzelę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Produkcja mleka jest strasznie wymagająca i nie jest łatwo przestawić na inną produkcję jak to miało miejsce z burakami. Dlatego przydały by się jakieś zabezpieczenia by zachód nas nie zrujnował . Nie ma buraków nie ma wieprzowiny mądra polityka naszego rządu i mleko wykończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jak francuzi nie wywalczyli rekomensaty to tymbardziej dla polaków nic nie będzie, chociaż nie jest to sprawiedliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
techwet    0

Chcialbym podlaczyc sie do pytania kolegi, poniewaz planuje hodowle bydla mlecznego a troche boje sie zainwestowac poniewaz nie wiadomo co z tym mlekiem bedzie

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Kwiecień 2015 i brak dotychczasowych uregulowań odnośnie kwotowania produkcji.

 

Gdzie są jakieś aktualne informacje na temat wykorzystania krajowej kwoty mlecznej w bieżącym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Ludzie, przecież to że zniosą kwoty to już jest pewne i nie ma żadnego odwołania. Teraz produkujemy już ostatnio rok z limitami.

Troszkę mnie @Pawell20 wyprzedziłeś.

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

W miesiącach kwiecień – czerwiec 2014 do podmiotów skupujących dostarczono ok. 2,74 mld kg mleka po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu (wg danych zaczytanych do systemu informatycznego ARR na dzień 28.07.2014 r.). Stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po 3 miesiącach roku kwotowego 2014/2015 wyniósł ok. 27,84%. Natomiast szacunkowy stopień wykorzystania kwoty krajowej dostaw ukształtował się na poziomie 27,61%.

W okresie IV - VI 2014 ilość skupionego mleka ukształtowała się na poziomie wyższym o 6,78% niż w tym samym okresie roku 2013/2014.

W miesiącu czerwcu 2014 r. do podmiotów skupujących dostarczono 917,7 mln kg mleka, tj. o 7,6 % więcej niż przed rokiem (w stosunku do miesiąca maja 2014 r. nastąpił 3,1 % spadek dostaw).

W sytuacji, gdy dynamika skupu mleka utrzyma się na dotychczasowym poziomie, prawdopodobieństwo przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw może wynieść ok 8%, co skutkować będzie koniecznością uiszczenia opłaty wyrównawczej w wysokości znacząco wyższej niż prognozowana opłata za rok kwotowy 2013/2014.

 

Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Kara za przekroczenie w takim wypadku może sięgnąć 1zł. Ja już od czerwca redukuje dostawy tak aby w całym roku kwotowym zmieścić się w posiadanym limicie. Cieleta są odpajane mlekiem, zmniejszylem nieco dawkę paszy tresciwej. Moim zdaniem jeżeli ta dynamika skupu dalej się utrzyma to może być nie wesolo, a na ustępstwa UE bym raczej nie liczył. Dlatego lepiej wcześniej przedsięwziąć jakieś środki i spać potem spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj