Polecane posty

Gość   
Gość

Nie było żadnej umowy, że mleczarnia zawsze będzie płacić kary za rolników. Co innego te podpisane, które nadal obowiązują, no chyba, ze ktoś stwierdzi, że to było niezgodne z prawem. Ten aneks do umowy bo tak to powinno się nazywać zawsze można zerwać, tak jak było zapisane, z tym że trzeba będzie zapłacić 12% od wartości spłaconej kary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak tak Was czytam to mysle sobie ze to moze i lepiej jak zlikwiduja ten kaganiec zwany kwoty mleczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to teraz jaki masz kaganiec ? Bo na pewno jakiś masz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

taki ze ktos za Ciebie planuje ile mozesz wyprodukowac, to nie jest kaganiec ?

po co płacic za jakies kwoty mleczne i podgladac ile jej jeszcze zostało, albo kary za przekroczenie jej ?

to tak jakby powiedziec producentowi zboza ze wiecej jak tyle i tyle ton moze wyprodukowac bo jak wiecej to zapłaci kare, chore

produkcja mleka to obecnie dziwna gałaz gospodarki i dobrze sie stanie jak zlikwiduja kwoty

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego czy są kwoty mleczne czy ich za chwilę ma nie być nic nie zmieni w tej branży . Oby tylko gorzej nie było bez ,jak z tymi kwotami . A to że dziś sama np. przekroczę swój limit to moja świadoma decyzja ze zwiększeniem produkcji .Jednak myślę że wybrałam mniejsze zło i wydzierżawiłam tą brakując część kwoty .

produkcja mleka to obecnie dziwna gałaz gospodarki i dobrze sie stanie jak zlikwiduja kwoty

Jak każda gałąź produkcji rolniczej . Zobacz co się wyrabiają z tucznikami ,wołowiną itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to wina złej polityki i zero myslenia ze strony ludzi rzadzacych, mamy embargo w ue na trzode ale jakos dziwnym trafem w niemczech tuczniki po 6zł a u nas po 3zł

z opasami to samo

ta unia to kpina i iluzja, do tego dochodzi pazernosc posredników

 

a to czy bedzie gorzej czy lepiej w branzy mleczarskiej to odpowiedz jest prosta, pazernosc rolników, posredników, przetworców mleka, zgubi nie jednego

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No wszystko się zgadza co piszesz ,tylko żyjemy w Polsce i oglądanie się na zachód nam nic nie da ...co najwyżej podniesie się nam ciśnienie . Nie mamy wyjścia ,musimy się dopasować ,taka przykra prawda ,bo nadal to nie my rozdajemy karty, tylko nam je rozdają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DFDaro    0

jak zlikwidują kwoty mleczne to cena mleka po jakimś czasie spadnie!!! jak polska bedzie sie mieszać w sprawy ukrainy tych banderowców to ruskie dadzą embargo na mleko i wtedy sie skonczą duże dochody....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Duże dochody ? :huh: Nie uważam ,że są duże w stosunku do wydatków . Ale fakt ,faktem ,to jest chyba początek końca ,adekwatnych cen za mleko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Słyszeliście , mamy podobno przekroczyć 2 % i kary po 50 gr. Jak myślicie będą takie ? czy uda sie rządowi usunąć te kary ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

...

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp112233    0

Przy wyliczaniu wysokości kary za przekroczenie najważniejsze jest ile kwoty jest w rezerwie [gdyby rezerwa była równa zeru kara wynosiła by 1,2 zł za kg ] .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

dane za zeszły rok(2013) po 10 miesiacach kwotowych podane przez arr :

skupiono 8,26 mld kg mleka

stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowychpo 10 miesiacach roku kwotowego 2012\2013 wyniósł 84,52 %

a szacunkowy stopień wykorzystania kwoty krajowej dostaw ukształtował się na poziomie 84,18%

a w tym roku jest odpowiednio

skupiono 8,4

85,09

kwota krajowa dostaw 84,81

więcgdzie te przekroczenie ponad 2% bo mi się liczy 0,6 %

Edytowano przez cebula440

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zgadza sie tylko wtedy byla tedencja spatkowa a teraz jest wzrostowa i to znacznie i własnie na podstawie tego jest ona podowana. Z reszta w nastepnym tygodniu okaże sie o ile przekroczymy jak podadza dane za luty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

u nas szysscy w marcu stasznie wystopowali

ajesli nawet jest tendencja wzrostowa to nie aż taka moim zdaniem zeby było ponad 2% przekroczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bystra    27

A ja dziś oglądałam Agrobiznes i jeden mówił że kary za przekroczenie będą w granicach 20gr a drugi że 40gr i komu tu wierzyć jak każdy co innego mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio    0

bo jak widac oni sami niewiedzą ile bedzie przekroczenia i jakie kary!!!! jeszcze kilka dni i bedzie wszystko teraz to aby gdybają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest szansa, bo nadzieja to zawsze?

 

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/nie-bedzie-kar-za-przekroczenie-kwoty-mlecznej,49909.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

w tym to nie ma, ale w następnym jakaś nadzieja jest:)

chociaż moim zdaniem to nie byłoby uczciwe, według tych którzy zaplanowali rozrost produkcji na 2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skup mleka w Polsce w okresie IV 2013 r. – II 2014 r.

 

 

 

W miesiącach kwiecień 2013 – luty 2014 do podmiotów skupujących dostarczono ok. 9,2 mld kg mleka po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu (wg danych zaczytanych do systemu informatycznego ARR na dzień 25.03.2014 r.). Stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po 11 miesiącach roku kwotowego 2013/2014 wyniósł ok. 93,04%. Natomiast szacunkowy stopień wykorzystania kwoty krajowej dostaw ukształtował się na poziomie 92,80%.

W okresie IV 2013 – II 2014 ilość skupionego mleka ukształtowała się na poziomie wyższym o 2,23% niż w tym samym okresie roku 2012/2013.

W miesiącu lutym 2014 r. do podmiotów skupujących dostarczono 791,3 mln kg mleka, tj. o 7,4 % więcej niż przed rokiem (w stosunku do miesiąca stycznia 2014 r. nastąpił 7,15 % spadek dostaw).

W sytuacji, gdy dynamika skupu mleka z ostatnich 11 miesięcy utrzyma się na porównywalnym poziomie w ostatnim miesiącu roku kwotowego, prawdopodobieństwo przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw wyniesie ok 2%, co skutkować będzie koniecznością uiszczenia opłaty wyrównawczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Za kwoty mleczne producenci mleka oczekują rekompensaty. Wielu rolników kupowało kwoty za duże pieniądze, a teraz mają zostać zwyczajnie zniesione. Sam kupiłem kwotę za spore pieniądze .Uważam, że powinno to odbyć się na podobnych zasadach, jak uzyskiwane przez plantatorów buraków cukrowych rekompensat finansowych. Jak sądzicie jakie inne sposoby rekompensat były by dla nas korzystne ? Należy domagać się swego gdy jeszcze jest na to czas .W przeciwnym wypadku zachodni mleczarze nas wykończą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dawna było wiadomo że kwoty będą zniesione. A jak ktoś kupił sprzętu do produkcji rzepaku a Unia wycofała się częściowo z biopaliw to tez ma dostać rekompensaty?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj