Polecane posty

Krzynio    0

mam pytanko czy kwote trzeba cała kupić np 70 tys czy moge kupić tylko 7 tys? ma to jakies znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

kupuję się tyle ile Ci potrzeba O ile osoba sprzedająca zgodzi się sprzedać tyle ile chcesz z całości Ja np chciałem kupić 30 tys. a ten kto sprzedawał miał do sprzedania 54 tys. i zgodził się sprzedać tyle ile ja chcę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Możesz tylko 7 tyś . Znaczenie, to może mieć tylko takie ,że na większej ilości możesz trochę utargować ceną ,a i sprzedającemu jest wygodniej ,ponieważ tylko raz spisuje umowę sprzedaży . Ale tak jak wyżej napisałam ,kwotę można sprzedawać na części .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spioch25    0

Witam potrzebuje odpowiedz na pytanie kto moze kupic kwote mleczna czy zwykla osoba nie majaca gospodarstwa rolnego moze ja kupic czy potrzeba miec gospodarstwo z min1 h przeliczeniowym prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Edit:

Spioch25 zadzwoń do Agencji Rynku Rolnego ,tam uzyskasz odpowiedz . Telefoniczny Punkt Informacyjny Tel. 22 661-72-72

 

można kupić kwotę mleczną w innym województwie i jakie są formalności?

Można ,to nie ma znaczenia jakie województwo . Jedziesz do mleczarni sprzedającego i tam już Ci powiedzą co i jak .

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszj89    0

a jak to zrobić gdy sąsiad chce mi oddać swój limit mleka. ma 14 tys. z czego część wykorzystał. moge odkupić tylko ten nie wykorzystany? czy całość a tylko niewykrzystana część będe mogł użyć w tym roku rozliczeniowym a całość w następnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sąsiad może Ci sprzedać tylko część niewykorzystaną w tym roku kwotowym . Resztę będzie mógł sprzedać dopiero w nast. roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

ja najchetniej kupie kwote mleczna 5tys z woj lubelskiego jagby ktos mial do sprzedania


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEMONxXx    13

Kupię kwotę mleczną 10-20tys z podlaskiego. Jak to jest w tym roku wiadomo coś mniej wiecej czy bedą kary i ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

mam pytanie do was czy wasze mleczarnie zwróciły wam już nadpłate za kary? chodzi o to co arr rozsyłała pisma że za dużo naliczyli. bo u mnie w lacpolu piot.-kuj kare to szybko z wypłaty zabrali a pare groszy nadpłaty już trzeci miesiąc nie mogą oddac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EMaja    0

jest szansa na 2% przekroczenie kwoty, w zeszłym roku było 0,14%. Kary będą więc znacznie wyższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masb    0

Witam serdecznie. Poszukuję informacji dotyczących wysokości kwot mlecznych w poszczególnych krajach ue. Kilka dni już przeszukuję google, ale jakoś nie mogę trafić na odpowiednią frazę, a dane potrzebne mi są do pracy mgr. To znaczy mam dane dla paru państw z lat 2004-07, ale potrzebuję też bardziej aktualnych i dotyczących jak największej liczby członków UE. Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEMONxXx    13

jak kupić kwotę? Jakie dokumenty trzeba mieć w garści zeby spokojnie zapłacić dla sprzedającego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

częśc wiesz zapytaj się w Agencji Rynku Rolnego bo oni przynają kwoty mleczne na polskę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio    0

nie tyle co dokumenty co jego pesel lub nip za dzwonić do Arr I ZAPYTAĆ SIE CZY KOLO JEST WPORZĄDKU I MOZE SPRZEDAĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Informacja ARR - skup mleka w Polsce w okresie IV – I 2014 r.

 

 

 

W miesiącach kwiecień 2013 – styczeń 2014 do podmiotów skupujących dostarczono ok. 8,4 mld kg po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu (wg danych zaczytanych do systemu informatycznego ARR na dzień 25.02.2014 r.). Stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po 10 miesiącach roku kwotowego 2013/2014 wyniósł ok. 85,09%. Natomiast szacunkowy stopień wykorzystania kwoty krajowej dostaw ukształtował się na poziomie 84,52%.

W okresie IV 2013 – I 2014 ilość skupionego mleka ukształtowała się na poziomie wyższym o 1,77% niż w tym samym okresie roku 2012/2013.

W miesiącu styczniu 2014 r. do podmiotów skupujących dostarczono 852,2 mln kg mleka, tj. o 7,4 % więcej niż przed rokiem (w stosunku do miesiąca grudnia 2013 r. nastąpił 2,8 % wzrost dostaw).

W sytuacji, gdy dynamika skupu mleka z ostatnich 10 miesięcy utrzyma się na porównywalnym poziomie w kolejnych miesiącach roku kwotowego, znacząco wzrasta prawdopodobieństwo ryzyka przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw o ponad 2%.

 

Obstawiam ze przekroczymy kwote o 2,2% kary beda wynosiły ok. 35g/L

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Z moich obliczeń przy takiej dynamice skupu jak teraz jest kary za przekroczenie będą w granicach 47gr.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

Tego nie da sie przewidziec, i nikt z forumowiczow nie jest w stanie powiedziec czy bedzie 35gr czy 47 gr. Czytajac posty z ub roku takze byly wrózby o wysokich karach... Pozwolę sobie przytoczyc wpis kolegi z AF KARGO dot skupu mleka w poprzednim roku kwotowym.

Skup mleka w Polsce w okresie IV 2012 – I 2013

 

Na podstawie miesięcznej sprawozdawczości realizowanej przez podmioty skupujące do Dyrektorów Oddziałów Terenowych ARR, w miesiącach kwiecień 2012 r. – styczeń 2013 r. skupiono ok. 8,26 mld kg mleka po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu (wg danych zaczytanych do systemu informatycznego ARR na dzień 25.02.2013 r.), czyli o 4,04% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku kwotowego.

Stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po 10 miesiącach roku kwotowego 2012/2013 wyniósł ok. 84,52%.

Natomiast szacunkowy stopień wykorzystania kwoty krajowej dostaw w analizowanym przedziale czasowym ukształtował się na poziomie 84,18%.

W styczniu 2013 r. do podmiotów dostarczono ok. 793,2 mln kg surowca, czyli o 1,6% więcej niż w grudniu i 0,05% mniej niż przed rokiem.

W przypadku utrzymania się dotychczasowej dynamiki skupu mleka, prognozuje się, że przekroczenie kwoty krajowej dostaw może wynieść ok. 1%.

 

 

Prognozowali 1% a bylo 0,14%. Faktem ze jest tendencja wzrostowa ale nie ma co popadac w paranoje i wrozyc nieałe 50gr kary..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Mlekowita miała płacić kary za rolników, a teraz wycofują się z tego. W tamtym roku jak kara była niska to wzięli ją na siebie. W tym wystraszyli się wielkości kary i nie będą pomagać, rolnicy mają radzić sobie sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Czyli umowa przestaje obowiązywać i Ci co ją podpisali mogą zmienić mleczarnie jeśli będą chcieć?

 

Jak kara będzie ze 40gr to się pośmieje ze znajomego który mówił że nie jest głupi żeby płacić po 5gr za dzierżawę :P

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj