Polecane posty

Krzynio    0

od 13do 40gr za te 13gr to by sie i opłacało człowiek by spokojniej spał jak by cos juz miało byc na rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

mam ofertę po 13 groszy ale tłuszcz 3.3 co to oznacza? jeśli mam tłuszcze 4 to znaczy że każdy mój litr mleka będzie liczony po 1,2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To znaczy, że litrowo oddasz mniej mleka niż poprzedni właściciel przy tej samej ilości mleka podanego w kg. Im tłustsze mleko tym więcej masy w litrze a przecież kwoty liczone są wg wagi. Tak ja to rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bardzo dobrze to rozumiesz . Dokładnie tak jest ,jak napisałeś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel18    4

w Spomleku dzierżawa miedzy dostawcami 4gr, kupno sprzedaż po 10 gr. Z tego co wiem to dzierżawy kwoty są do końca stycznia więc chyba za późno się obejrzałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś wydzierżawiłam 20 tyś. po 10 gr ,a wołają nawet po 15 gr ...Sprzedaż na dzień dzisiejszy nie mnie jak 30 gr . OSM Sierpc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Przy przekroczeniu limitu o 50 tys litrów ile będzie można dostać kwoty z rezerwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

a czy ktoś wie jak się liczy wagę mleka? bo jeśli mam kwotę o 3,3 tłuszczu a bedę oddawał mleko o tłuszczu 4, to ile l będę mógł oddać na 1kg kwoty 3.3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy przekroczeniu limitu o 50 tys litrów ile będzie można dostać kwoty z rezerwy?

W tamtym roku przekroczylem o około 50tys to w tym dostalem nico ponad 15 tys. ale zalezy to od wspołczynika alokocji im wieksze wykorzystanie limitu tym mniejszy współczynik i mniej dostajemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
a kupno do kiedy

Do końca stycznia wydzierżawienie ,do końca lutego sprzedaż .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

w agobiznesie wczoraj mowili ze kary nawet 40gr.tak ze mleko podniesli na ucieche a i tak zabiorą..złodziejstwo..jak nie kijem to go pałą

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Witam mam pytanie jak i gdzie sprawdzić ile ma się kwoty mlecznej bo babcia miała kiedyś dwie krowy oddawała mleko do mleczarni krowy sprzedała i nie wie ile tej kwoty ma bo ma tylko legitymację członkowską gdzie można się tego dowiedzieć i gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak babcia kiedyś odstawiała mleko do mleczarni ,to już tej kwoty nie ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Parę lat temu też były w cenie . Ciekawe kiedy babcia kolegi tomekgeo2 zaprzestała produkcji ? Być może wtedy, też mogła parę groszy za nią dostać . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moim zdaniem tak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Zadzwoń do Agencji Rynku Rolnego odpowiedniej miejscem zamieszkania babci ( województwo ) ,lub może jakieś informacje uzyskasz w mleczarni do której babcia ostatnio sprzedawała mleko .

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Wielkie dzięki za pomoc. Krówki nie moja specjalność ja wybrałem trzodę chlewną. Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma za co . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

W tamtym tygodniu kupiłem 30 tys.kg kwoty Chcieli po 15 gr. ale zszedłem do 12 gr. podpisaliśmy umowę kupna-sprzedaży i teraz czekam na papiery z jej mleczarni żeby je podpisać zapłacić resztę kasy zawieźć do swojego "kochanego" OSM Łowicz i wysłać do ARR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj