Polecane posty

Gość   
Gość

a jak z tym dokupowaniem, można kupić od producenta z innej mleczarni niż moja?

Oczywiście ,że można . Jedziesz ze sprzedającym do jego mleczarni ,a cała procedura kupna wygląda tak ,jak w Twojej mleczarni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

@a8185 też mam podobny mętlik generalnie na początku zastanawiałem się nad powiększeniem obory potem nad budową nowej obory a teraz stwierdziłem że spróbuję powalczyć o młodego rolnika i zobaczę co zacznie się dziać na rynku mleka po zniesieniu kwot mlecznych. W tej chwili szukam dzierżaw jeśli uda mi się jakieś złapać to spróbuję to przerobić w bydło mięsne trzymane w jakiejś tam szopie ważne aby pod dachem.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

dzisiaj w agrobiznesie mowili ze po zniesieniu kwot ma byc jakis limit,,wie ktos jak to sie bedzie miało?? kazdy do dostaje czy tylko polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Dziś kupiłem 17tyś kwoty po 10gr jak myślicie zwróci mi się to czy pieniądze wyżucone w błoto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

@mammul1 zwroci, kary w tym roku beda pewnie gdzies okolo 10 gr, a w nastepnym roku kwotowym tez pewnie bedzie przekroczenie ;) i spisz spokojnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myślę, że nie stracisz. Być może twoja kara będzie zbliżona do tej sumy jaką zapłaciłeś za kwotę, jednak jak już kupisz to masz na własność. Inna świadomość, że płacisz za coś konkretnego. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś kupiłem 17tyś kwoty po 10gr jak myślicie zwróci mi się to czy pieniądze wyżucone w błoto ?

Dobrze zrobiłeś ,choć śpisz i już nie myślisz a cena mleka jest teraz dobra ,to nie odczujesz tego tak . Też zamierzam kupić 15-20 tyś kwoty. W tamtym roku udało mi się 20 tys po 5 gr kupić w tym przespałam moment chyba . <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Wtamtym roku też podobną ilości kupiłem ale wyszło kary całe nic i tak pewnie przekroczę o kilka tyś . 1700zł na drodze nie leży ale bałem się o karę za dobra cena żeby polska nie przekroczyła .

Ps . Ja w tej kwocie to nie widzę nic konkretnego tylko udzielanie kasy

Edytowano przez mammut1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a skąd macie te informacje że kary będą większe niż w tamtym roku? Przecież limit krajowy jest powiększany o 1% rocznie. Ja przekrocze pewnie około 10tys i raczej nie będę nic kupował może na kogoś odstawie jak będzie możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Prognozowane przekroczenie kwoty może być ponad 2%. Jednak limit krajowy ostatni raz zostanie w tym roku zwiększony o 1% więc przekroczenie może być ponad 1%. Ale wcale nie musi tak byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VERJAR    2

po co kupowac kwote skoro za rok ma jej nie byc?pieniądze wyrzucone w błoto

ja przekrocze jakies 110 000 tys.wiec wole te 11 000 tys złotych(licząc po 0,10 gr za litr) zainwestowac w pasze i wiecej mleka od krów wyciagnac niz dac zarobic komus za i tak juz bezużyteczną kwote

Edytowano przez VERJAR
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzik22    9

kolejkny rok może byc trudny bo bruksela pewnie nie odpuści do końca a kwota w kolejnym roku nam nie wzrośnie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

tylko jeśli przyjdzie Ci zapłacic karę po 60 groszy to co wtedy? starcisz 66k zamiast 11k

skąd masz takie informacje? Ja nie wierzę w tak wielkie przekroczenie krajowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

skąd masz takie informacje? Ja nie wierzę w tak wielkie przekroczenie krajowe.

Właśnie w tym największy problem że nikt nie wierzy w duże przekroczenie. Każdy myśli że tak jak w tamtym roku zapłaci ze 3gr i produkuje na potege. Mleczarniom to na rękę bo i tak mają mało mleka i nic na tym nie stracą jak będą kary tylko rolnik. Więc nie byłbym takim optymistą. A następny rok może być jeszcze gorszy bo już nie będzie +1%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nie straszcie mnie bo chce zwiększyć produkcję o 20% w następnym roku a już w tym o ponad 10% limit przekrocze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

W agrobiznesie było dziś że przekroczenie będzie znaczenie większe niż w tamtym roku sam przekroczę z 20tyś :-(

Edytowano przez mammut1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

W tamtym roku przekroczylem ponad 30 tys, pomimo ze w tym roku przyzanli ok 12 tys to nadal przekrocze 75-80tys, Wg mnie w tym roku kwotowym nie powinno byc jeszcze tak zle zeby zaplacic kary 60 gr jak ktos wyzej pisal , lecz bardziej martwi mnie ostatni rok kwotowy 2014/2015. Jezeli dzis mamy taka cene, zwiekszamy stada, wydajnosci to zapewne juz w 1 kwartale wyniesiemy sporo ponad 25%..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Jak się cena utrzyma przez następny rok to będzie bieda z kwotami z 2 strony może nie będzie tak źle po zniesieniu kwot jeżeli Rosja dalej będzie brać nabiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Aby przetrzymać następny rok kwotowy. A potem jeśli popyt na artykuły mleczarskie będzie taki jak teraz to i cena za mleko będzie dobra mimo dużej produkcji. Na razie są kwoty i musimy produkować z głową bo żeby się nie okazało, ze cieszymy się z ceny np. 1.80zl a przyjdzie nam zapłacić karę i cały zysk diabil wezmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale to wszystko jest jak zamki na piasku. Za chwile moze runąć i koniec. Najsmieszniejsze jest to, ze jedni specjaliści zaprzeczają drugim i komu wierzyć?? :blink: Wychodzi na to ze ani jedni ani drudzy nic nie wiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

oni tylko tak gadają jak bedzie inaczej jak przewidywają to pensje i tak dostają wiec oni problemu nie mają z ty że słowa na wiatr rzucają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj