Polecane posty

Gość   
Gość

W ostatnim TPR lub Topagrar było coś o rezerwach kwotowych. Podobno UE hamuje nasze wykorzystanie kwoty. Nie zainteresował mnie zbytnio ten artykuł, ale wykorzystaliśmy tylko 0,2% przyznanego limitu. O co chodzi dokładniej nie wiem,ale mogę sprawdzić i zacytować tutaj artykuł. Decyzje w sprawie przyznanej kwoty z rezerwy wysyłają na początku grudnia najczęściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Cena napędza produkcję. Znowu jest realne zagrożenie ze w tym roku Polska może przekroczyć kwotę. Przez 6 miesięcy kwotowych tylko o 0.2% skupiono mniej mleka niż w tamtym roku jednak już we wrześniu skupiono o ponad 2.5% więcej jak w zeszłym. Jak tak dalej będzie tendencja wzrostowa w skupie to jest wielke prawdopodobienstwo przekroczenia. A kwota narodowa jest wieksza tylko o 1%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

wychamuje to wszystko jak to zimą a jak przekroczymy to minimalnie i zpłacimy kary nie aż tak dotkliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolega wyzej ma racje. Zaczyna się zima i jakosc pierwszego pokosu traw nie była najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

a na jakiej podstawie można było się odwoływać od decyzji o przekroczeniu kwoty ? wydaje mi się że jak agencja naliczyła to nie powinno się już zmienić a sporo osób się odwołało nie bardzo to rozumiem tego taki kuzyn coś mi trochę tłumaczył ale mówił że pewnie za rok to już nie przejdzie tak trochę tajemnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

dostal ktoś już decyzje o przyznaniu kwoty z rezerwy krajowej za przekroczenie bo jakos cisza w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas Mlekovita wzieła karę na siebie. Ale nic za darmo kazali podpisać papier że będe dostarczał im mleko przez 10 lat <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I co podpisałeś ? 10 lat ,to sporo i kto wie co będzie tak naprawdę po zniesieni kwotowania . Jak ktoś dużo przekroczył ,to jeszcze warto to rozważyć ,ale jak niedużo ,to ja bym się zastanowiła . Chyba że ,nie można było się zastanawiać ,tylko trzeba było podpisywać . <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak bedzie zle to całkiem zrezygnuje, a jak w mlekovicie bedzie zle to mleko przepisze sie na mame albo żone i bedzie szło gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W sumie tak ,bo kwot nie będzie ,to i większa swoboda pozostanie . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dodałbym tylko, że mimo podpisania aneksu na 10 lat zawsze można zrezygnować. O konsekwencjach pisałem wyżej jeśli ktoś czytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

U nas przyszło info że obliczono karę ale nic poza tym

nam w lacpolu już dawno kare z wypłaty zabrali w październiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

Tak Lacpol kare z wyplaty sb potracil. Co do dezyzji to tak jak kolega Thomas pisal, mozna oczekiwac jej w grudniu, tak jak w zeszlym roku.

Mam tylko nadzieje ze rolnicy ktorzy przekroczyli kwotę i wydzierzawili kwotę celem unikniecia kar beda uwzgledniani do rezerw krajowych, tak jak mowiono w mleczarni.

Edytowano przez Karror830

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Dziś przyszło pismo z ARR że mam zapłacić kare za przekroczenie kwoty mlecznej. Moje zdziwienie było tym większe że już mleczarnia potrąciła za to raz (we wrześniu 2013). Czyżby dwa razy miał płacić kare. Najlepsze że te kwoty się nie pokrywają ta z ARR jest mniejsza ale nie dużo.

Nie tylko Ja dostałem takie pismo. W mleczarni też zdziwienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

też dostałem to pismo dzisiaj. Ja rozumiem je tak że zmniejszają karę. Pisze tam że unieważniają tą poprzednia decyzję. Czyli coś źle policzyli i teraz korekta przyszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

no stronie arr jest ostateczne podsumowanie i kwote przekroczylismy o 0.14% a kare naliczali 0,13% i chyba bedzie trzeba dopłacic im kilka groszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

po ile u Was chodzi kwota? czy jak kupuję z innego województwa to musze coś dopłacić? muszę kupić 50tys.kg i sie zastanawiam za ile najmniej można znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a jaki sens kupować teraz kwotę jak niedługo je zniosą? Przecież kara w tym roku jeśli będzie to parę groszy a może nie być jej wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Dziś przyszła decyzja o zmianie wcześniejszej decyzji w sprawie przekroczenia kwoty i została zmniejszona kara ok. 7% w związku z uaktualnieniem współczynnika realokacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

czyli wszyscy zwrot dostaniemy bedziemy bogaci a macie jakies info wsprawie limitu z rezerwy? jest już współczynnik obliczony?

Edytowano przez agroutasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To pismo z ARR dostałem w zeszłym tygodniu i nie ma z czego się cieszyć, bo nie wzbogacę się od tej poprawki. Z niespełna 1100 zł obniżyli o ok. 70 zł. Póki co decyzji w sprawie przydziału z rezerwy nie ma. Jak dostanę dam znać, bop widzę, że pisma z ARR do mnie docierają szybciej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Kolego jest z czego się cieszyć. Przeliczając na butelki piwa to jest 28 pełnych butelek u mnie tylko 4.

Decyzji w sprawie rezerwy jeszcze nie dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj