Polecane posty

shrek    1

UWAGA! Agencja wstępnie podsumowała rok kwotowy 2012/ 2013

 

Na podstawie danych rocznych, przesłanych przez podmioty skupujące do Dyrektorów Oddziałów Terenowych ARR, ilość skupionego mleka wyniosła 9,821 mld kg. Wielkość przekroczonych limitów indywidualnych stanowi ok. 487 mln kg., natomiast suma limitów niewykorzystanych oraz krajowej rezerwy stanowi ok. 474 mln kg., Tym samym, krajowa kwota dostaw została przekroczona o ok. 13 mln kg, czyli o 0,14%, a liczba dostawców hurtowych, którzy przekroczyli przysługujące im kwoty indywidualne wynosi ok. 57 tys. Powyższe dane pozwalają na określenie współczynnika realokacji na poziomie 0,97.

 

Stawka opłaty dodatkowej z tytułu przekroczenia kwoty wyniesie zatem ok. 3,2 gr za 1 kg mleka, wprowadzonego do obrotu ponad przysługujące limity.

 

Wobec powyższego przewidywana opłata, jaką Polska będzie musiała uiścić z tytułu nadprodukcji wyniesie ok. 3,7 mln EUR, co stanowi ok. 15,5 mln PLN.

 

Powyższe dane dotyczące skupu mleka za rok kwotowy 2012/2013 mogą ulec niewielkim zmianom wynikającym z konieczności dokonywania korekt przez podmioty skupujące.

 

Chcemy podkreślić, że tak niewielkie przekroczenie, to efekt wielkiego zaangażowania dostawców hurtowych, podmiotów skupujących oraz przetwórców, którzy już w połowie roku kwotowego (po informacjach ARR i MRiRW) dostosowali dostawy do sytuacji rynkowej i indywidualnych kwot dostaw. Ponadto w sezonie 2012/13 nastąpiło ok. 28 tys. transferów kwot dostaw hurtowych, na ok. 470 mln kg mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy zachłanności rządu na jakiekolwiek pieniądze marne nierealne są szanse, że rząd weźmie karę na siebie jak ktoś tu kiedyś proponował. Przy mojej kwocie 1000zł z kieszeni trzeba będzie teraz wyciągnąć. W jaki sposób mleczarnie potrącają taką karę za nadprodukcję jednorazowo czy w ratach? Jak to się odbywało kilka lat temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

kiedys pobierali zaliczki a reszte jednorazowo jak było kary za kg 39gr to 20gr w zaliczkach potem reszte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

U mnie nie ma szans na przekroczenie. Stado sie powiększa ale jakość pasz sama mówi za siebie. Jeszcze mam z 5 ha nie skoszonych łąk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

gdzies było wspomniane ze w kwietniu do kwietnia ubiegłego roku było o 4% mniej mleka wiec jak narazie wszystko w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

składaliście wnioski o przyznanie kwoty mlecznej z rezerwy w tym roku? U mnie było tak że to mleczarnia praktycznie sama wypełniała wniosek. Do dostawców którzy się o to ubiegają należało jedynie odbiór z mleczarni (podpis) wysłanie. Dla każdego wpisali po 50 tys , a ile sie dostanie to zobaczymy.... u was było podobnie ?

50 tysiecy to na pewno nie wypełnili bo maksymalnie jest 30 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzyss    0

wniosek mozna napisac nawet i na 100 tys :) ale max arr moze Ci przyznac 30 tyś. to zalezy od tego wspolczynnika podzialu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

100 tyś, to mam do sprzedania ;) jakby ktoś potrzebował...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś dostałam pismo z ARR z wyliczeniem wielkości kary . Wielkość kary to 3,45 zł za 100 kg mleka . Niby nie tak dużo ,ale się uzbiera zapłacić za nic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Wiadomość SMS z Piątnicy: podwyżka średnio o 11 gr, jednocześnie potrącenie za nadprodukcję z wypłaty za sierpień. Przynajmniej mam nadzieję, że ARR powyższy kwotę wyższym wskaźnikiem niż w zeszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też dostałem pismo kilka dni temu i sumę do zapłaty na blisko 1100zł. W Mlekovicie jeszcze nie wiedzą jak i kiedy potrącą. Być może będzie premia, tak to tłumaczyli. Domyślam się, że pociągną z kukurydzianej, która dali I raz w zeszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na giełdzie kwot mlecznych w woj . łódzkim kwoty mleczne w sierpniu były po 8 gr ,a we wrześniu już po 11 gr .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma sensu ,ale jaką ewentualność byś w razie czego wybrał ? Kupiłbyś kwotę za np.11 gr,czy wolałbyś zapłacić karę np. 8 gr ? Ja bym wolał kupić kwotę nawet z minimalną stratą. Ponieważ kupuje się ją nie tylko na rok ,a karę zapłacisz i nie ma ani kwoty ani pieniędzy . W tym roku pewnie nie będzie przekroczenia ,bo cisza na razie ,ale nigdy nic nie wiadomo do końca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

ja dziś kupiłam po 10 gr 27tys kg kwoty. W tamtym roku też kupiłam 40 tys. i niestety tyle co mam to wciąż za mało bo zwiększam produkcję. Gdybym nie kupiła rok temu musiałabym zapłacić teraz 1200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam teraz ciekawą sytuację. Kilka dni temu z Mlekovity oddział Baranowo otrzymałem pismo, że możliwe jest nie potrącanie kary za nadprodukcję. Trzeba jednak podpisać jakiś aneks do umowy i domyślam się, że będzie to przeniesienie kwoty z kary na udziały. Zawsze lepsze to niż podarowanie tysiaka za nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ode mnie dowiesz się prawdy, bo nie mam co ukrywać.Płacą całkiem nieźle ostatnimi czasy, ale Mlekpolowi długo nie dorównają. Na ostatniej fakturze śr cena to 1,48zł za 3,86tł i 3,24 białka. Gdyby tłuszcz był wyższy(dzisiaj sms z informacją tł 4,18%) , bo jak kojarzę za tłuszcz płacą więcej niż białko, cena spokojnie przekroczyła by 1,5. Na listopad rzucili 0,05zł premii jubileuszowej. Jutro pojadę i potwierdzę czy moje domysły się sprawdziły.

Byłem dzisiaj w mleczarni i sytuacja jest inna niż myślałem. Zaproponowali mi podpisanie"cyrografu" :D na 10 lat w zamian za pokrycie mojej kary. Umowa brzmiała tak, że w zamian za jednorazową "premię"(wys. kary) zobowiązuję się do niezmieniania mleczarni. Jeśli jednak będę odchodził to mam zapłacić 12% w skali roku od powyższej kwoty.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

kare szybko naliczyli i mleczarnia raz dwa potrąciła z wypłaty ale o limicie z rezerwy ani słowa odmownie w tamtym roku to już we wrzesniu dostałem, nie wiem o ile kwote przekroczyłeś ale na 10 lat podpisywać to troche za długo

Edytowano przez agroutasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Dostał ktoś jakąś informację odnośnie przyznania jakiejś części wnioskowanej kwoty z rezerwy? Znowu karami straszą....mleko w cenie, raczej nikt przez najbliższe kilka miesięcy nie będzie folgował z produkcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj