Polecane posty

jacenty1984    0

Da się wyczuć, że ceny kwot delikatnie spadają. Obecnie masa ofert po 30 gr i mniej. Sądzę że może nie być kar w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid013    2

Witam .Chciałbym się dowiedzieć czy w przyszłym roku kwotowym można bedzie kupić limit,bo słyszałem głosy ze można powiekszać tylko do końca lutego b.r.

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmen    20

Kupiłem dzisiaj część brakującej kwoty po 0,20 zł/l brakuje mi jeszcze 15 tyś zaryzykuje ewentualną karę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid013    2

Hej wiem, ze może jestem leniwy badz pytanie jest idiotyczne ale wolę sprawdzać poszlaki dlatego proszę o po,owyższą dopowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

wg kierownika mlekpol bydgosdzcz .... info z zebrania .... kara jesli bedzie to może być 30-40groszy na litr czy kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktor1    1

jak może być kara 30-40 gr skoro grozi nam przekroczenie 1,5% w roku którym przekroczylismy kwotę kara była 39gr a kwotę przekroczylismy o 3,4%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

z tego co ja slyszalem po dostawach za styczen bedzie 1.1%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skup mleka w Polsce w okresie IV 2012 – I 2013

 

Na podstawie miesięcznej sprawozdawczości realizowanej przez podmioty skupujące do Dyrektorów Oddziałów Terenowych ARR, w miesiącach kwiecień 2012 r. – styczeń 2013 r. skupiono ok. 8,26 mld kg mleka po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu (wg danych zaczytanych do systemu informatycznego ARR na dzień 25.02.2013 r.), czyli o 4,04% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku kwotowego.

Stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po 10 miesiącach roku kwotowego 2012/2013 wyniósł ok. 84,52%.

Natomiast szacunkowy stopień wykorzystania kwoty krajowej dostaw w analizowanym przedziale czasowym ukształtował się na poziomie 84,18%.

W styczniu 2013 r. do podmiotów dostarczono ok. 793,2 mln kg surowca, czyli o 1,6% więcej niż w grudniu i 0,05% mniej niż przed rokiem.

W przypadku utrzymania się dotychczasowej dynamiki skupu mleka, prognozuje się, że przekroczenie kwoty krajowej dostaw może wynieść ok. 1%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no czyli ktos ma jednak dostep do danych wczesniej bo dane ze okolo 1.1% mialem 18 lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hehe to jesli byś miał wiadomość o produkcji za luty to daj znać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

nie ma sprawy wkazdym razie powiedział mi zeby nie folgowac z pasza bo najprawdopodobniej nie bedzie przekroczenia i nawet moze braknac jakis setnych do 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek2105    0

jak wszyscy ruszą z paszą to pewnie przekroczymy,

nie ma co się cieszyć na razie, poczekajmy do kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktor1    1

nie ma co się martwić zabardzo zawsze coś wróci do rezerwy bo wszyscy przecież nie zdadzą swojej kwoty i też nie sprzedadzą

 

a pozatym w zeszłym roku tak zapewniali że Polska nie przkroczy swojej kwoty w roku kwotowym 2012-2013 bo to jest wręcz nie możliwe takich informacji udzielił Broś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

Nie wiedziałem gdzie napisać wiec pisze tu

co myślicie o zniesieniu kwot mlecznych w 2015 roku ??

czy ceny mleka spadną czy nie ;)

 

już znalazłem

sorki za zaśmiecanie

Edytowano przez MIKOLAJ276

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

jezeli dojdzie do zniesienia to ceny spadna, najbardziej odczuja to najwieksi producenci którzy teraz oddaja mleko po 1,5zł

 

takie moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

nie sadze

mali dadza sobie rade lepiej niz te duze kredyciarze

mały w tej chwili ma mleko po 1,20zł, jak mu obniza na 1zł to on i tak jakos bedzie platał

duzemu zakredytowanemu jak obniza z 1,50zł na 1zł to mu dopiero czapka odstanie :)

sam widzisz jakie obory na forum stawiaja :) ruszta, automaty itd przeciez to wszystko na kreche jest

generalnie ci którzy beda bez kredytów jakos sobie poradza, a napewno lepiej beda dawac rade niz ci z kredytami po 1mln :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hehe skoro ten co dostaje 1,5zł ma dostawać 1zł to ten co dziś ma po 1,2 bedzie miał po 70groszy i wyjdzie na to samo z tym ze najpierw produkcje zlikwiduja mali bo nie bedzie im sie opłacac dokładac a wieksi pojda po kosztach bo wyjscia nie beda mieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bedzie dobrze. napewno nie gorzej niz jest. słyszałem ze mleczarnie mają kontraktować mleko z odstawcami i to ma być pewnego typu limit :rolleyes:

 

 

A takie gadanie że upadną najwieksi "kredyciarze" to najgłupsze co słyszałem. <_< Moglibyście nieujawniać publicznie swojej zazdrości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Znowu robi się syf. Przenieście się do tematu http://www.agrofoto.pl/forum/topic/10019-przyszlosc-produkcji-mleka-w-polsce/page__st__380

Następne posty będą nagradzane %

 

Jak tam z ceną kwot? ;) Dałoby się coś wyrwać w ostatniej chwili za 15gr? :P Jest w okolicy do sprzedania po 28gr. W tej cenie to nie wiem czy warto kupować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wg mnie nie warto kupowac po takiej cenie... jakoś w karę nie wierze ale jeśli już będzie to obstawiam góra 5 gr/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

bedzie dobrze. napewno nie gorzej niz jest.

hahaha żebyś się nie zdziwił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie zdziwie. Oddaje mleko do Mlekovity która radzi sobie doskonale, ma kilka hurtowni w Rosji otwiera handel z Chinami i czego tu się bać :huh: :huh: :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj