Polecane posty

damian40000    86

dzisiaj byłem na szkoleniu i był gość z arr i mówił że kara jeśli będzie to przy przekroczeniu krajowym o 1.5% będzie to 20-30gr. A prawdopodobnie przekroczenie będzie mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Byłem na podsumowaniu roku w OSM Piątnica i tam kierownik potwierdził, że prawdopodobnie przekroczymy kwotę mleczną. Co do kar to potwierdził co pisał kolega powyżej.

Moim osobistym zdaniem nie ma co panikować i czekać trzeba na rozwój sytuacji. Było wcześnie mówione o przekroczeniu o 2%, teraz się mówi o 1,5%. Spokojnie. Znajomy mi mówił, że w Konradzie bardzo mało jałówek schodzi. Ludzie nie inwestują chwilowo w powiększenie produkcji, czekając na nowy rok kwotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jeżeli do tego dojdzie będzie wolna amerykanka :) Kto będzie miał możliwość i zaplecze będzie powiększał produkcję- ale tutaj zaznaczę tak- będzie powiększał produkcję ponieważ będzie chciał więcej zarabiać, albo będzie zmuszony powiększać produkcję żeby zachować dochody na obecnym poziomie (w sytuacji kiedy podaż przewyższy pobyt i cena będzie spadać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Zniosą tylko kwoty mleczne rolnikom ale Polska swoją i tak będzie miała.

A wyglądać to będzie tak że gdy limit przekroczymy to poleci po kieszeniach wszystkich razem. Tego co stado zwiększył i tego co ewentualnie zmniejszył lub wyprodukował mniej z różnych powodów.

Ci co mają kasę wykorzystają to napewno więc nie liczmy na super okazję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Nie czarujmy się jak zniosą kwoty to mniejsze gopodasrtwa tak do 100 tys. może i wiecej ... Bo Ciebie Panie ... TOP Farm i inne nas zjedzą ...ceny mleka pójdą w dół oni jakoś sobie poradzą przez rok my nie ....

Tak że najpierw było lobby producentów maszyn żeby dali głupim chłopom niby MGR,MR, Z, itp nabrali kredytów polepszyli niby std. gospodarstw

a za chwilę wejdzie lobby ferm do uni i bedą ciąć .... i nas wysudają...

Taka to nasza Polska jest nie tak to inczej wytną polską gospodarkę jak wycieli polski przemysł, górnictwo itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Bo polaków mentalność i kapitalizm zżera.

Kowalski ma na sprzedaż 1ha.

Przychodzi Polak i proponuje 20tys.

Przychodzi Angol i proponuje 21tys.

 

Kto wygrywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

wszystkie gospodarstwa które w ciągu 5 lat zwiększyły ilość krów z 20 do ponad 100 są tak zadłużone że jak cena się załamie to pójdą z torbami. A ten co doi te 20 krów starą dojarką będzie dalej doił bo nie jest zadłużony i da radę.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

@damian myslisz ? ten co ma 20 krów za chwile musi coś zainwestować bo zaraz się zwali jakaś kontrola na głowę a to somaty a to inne bakterie bo stara dojarka bo nie tak coś itp.

@radan jest niemiecki otto powiedział dajcie polakom władze to sami się pozabijają. Od ponad 20 lat nic się nie dzieje dobrego w tej naszej Polsce kolejny przychodzący rząd patrzy co by tu dla siebie i zostawia drugi przychodzi coś poprawi a i oni muszą wziąść coś dla siebie ... W tym kraju nigdy nie będzie dobrze ...

Ktoś powiedział że jak umrze ostatni komuch wtedy będzie dobrze bo nie będzie kogo ścigać .. nie prawda wtedy będa ścigac tych którzy w latach 90 porobili się Panami pokradli polskie mienie za bezcen je wysprzedali i potworzyli sie dorobkiewicze ....

Tak że u nas nigdy nie będzie dobrze ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

@damian myslisz ? ten co ma 20 krów za chwile musi coś zainwestować bo zaraz się zwali jakaś kontrola na głowę a to somaty a to inne bakterie bo stara dojarka bo nie tak coś itp.

@radan jest niemiecki otto powiedział dajcie polakom władze to sami się pozabijają. Od ponad 20 lat nic się nie dzieje dobrego w tej naszej Polsce kolejny przychodzący rząd patrzy co by tu dla siebie i zostawia drugi przychodzi coś poprawi a i oni muszą wziąść coś dla siebie ... W tym kraju nigdy nie będzie dobrze ...

Ktoś powiedział że jak umrze ostatni komuch wtedy będzie dobrze bo nie będzie kogo ścigać .. nie prawda wtedy będa ścigac tych którzy w latach 90 porobili się Panami pokradli polskie mienie za bezcen je wysprzedali i potworzyli sie dorobkiewicze ....

Tak że u nas nigdy nie będzie dobrze ....

 

1) Zgadzam sie z tym że brak inwestycji powoduje cofanie się. Jak nie zainwestujesz to powoli wypadasz z rynku.

2) Radan dlatego że byłem tam dawno temu i mi się podobało ale nic wspólnego z tym gospodarstwem nie mam. Oni są bardzo daleko ode mnie. A tak wgl to podobno sprzedają swój areał.

3) Przyjdzie czas, ludzie się zdenerwują i to wszystko roz....dolą. Ale trzeba wiedzieć że połowa to nasza wina. Sprzedawało się bo dobrze płacili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nie jest tak źle mam w okolicy 2 gości którzy dopiero zaczęli przygodę z krowami mlecznymi a raczej wrócili do produkcji która zlikwidowali kilkanaście lat temu. Pozakładali zwykle dojarki zrobili pomieszczenia na zbiornik, kupili zbiornik, limit. Atest dostali bez problemu. Nie mają dużo bo po 10szt ale idą do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Limity się skończą to i ich przygoda z krowami mlecznymi też. Ja w branży mlecznej nie siedzę. Ale powiem, że z tego co mi znajomi opowiadają to dobrze jest jak jest, a może być tylko gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emiliann    0

Limity się skończą to i ich przygoda z krowami mlecznymi też. Ja w branży mlecznej nie siedzę. Ale powiem, że z tego co mi znajomi opowiadają to dobrze jest jak jest, a może być tylko gorzej.

 

Czyli według ciebie rolnicy co mają 10 krów nie dadza rady przetrwać po zniesieniu kwot mlecznych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Nie dlatego że taki rolnik ma oborę na 15 szt ale ma tam 10 krów, reszta to jałowizna. Ma możliwość zwiększenia produkcji bo kwoty mlecznej nie ma. Teraz budowa obory ok. 150tys ( nie mam pojęcia więc na oślep mówię o kosztach budowy) wchodzi tam 30 szt dodatkowo. Kiedy on podniesie wydajnosć? Za co przy 10 krowach pobuduje nową oborę i powiększy stado? Że już nie wspomnę o zapleczu w postaci gruntów i maszyn.

A teraz hodowca 1000szt dojnych i chce następne 1000szt. Kredyt bez problemu jak grunty własne posiada. Kupi jałówek nad ocieleniem. Inwestycja mu się zwróci w 3-4 lata bo ma pieniądze na ponoszenie stałych opłat i innych kosztów. Nie musi oszczędzać bo napewno kasę ma. Nie wierzę że przy takim stadzie stan konta to 100tys. Napewno o wiele więcej. A jak vatowiec to samego zwrotu z inwestycji będzie miał.

 

A i jeszcze jak duży odda dwa razy więcej mleka to mu wyjdzie po 1,4netto a temu małemu po 1,1netto. Samych dopłat do krów mlecznych ile zgarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emiliann    0

Radan, ale musisz przyznać że ci co zwiekszyli produkcje w krótkim czasie z przypuśćmy 20 do 80-100 krów to raczej sobie nie poradzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Jak cena skupu mlena się utrzyma i kwot mlecznych nie zdejmą to się utrzymają na rynku. O ile kredytów więcej nie będą brać i stare pospłacają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@damian myslisz ? ten co ma 20 krów za chwile musi coś zainwestować bo zaraz się zwali jakaś kontrola na głowę a to somaty a to inne bakterie bo stara dojarka bo nie tak coś itp.

@radan jest niemiecki otto powiedział dajcie polakom władze to sami się pozabijają. Od ponad 20 lat nic się nie dzieje dobrego w tej naszej Polsce kolejny przychodzący rząd patrzy co by tu dla siebie i zostawia drugi przychodzi coś poprawi a i oni muszą wziąść coś dla siebie ... W tym kraju nigdy nie będzie dobrze ...

Ktoś powiedział że jak umrze ostatni komuch wtedy będzie dobrze bo nie będzie kogo ścigać .. nie prawda wtedy będa ścigac tych którzy w latach 90 porobili się Panami pokradli polskie mienie za bezcen je wysprzedali i potworzyli sie dorobkiewicze ....

Tak że u nas nigdy nie będzie dobrze ....

starą przewodówką popsujesz sobie somaty itd, jak zniosą kwoty i zacznie się bajzel w cennikach to kilka miesięcy spadku cen i tych wszystkich dużych komornik zlicytuje, jakis czas zostaną ci co nie mają kredytów lub mają małe kredyty, żeby dotrzymać do renty i spłacenia kredytów, ale na pewno nikomu na zdrowie nie wyjdą hustawki cen, jak ktos pół wypłaty oddaje na kredyty i 1/3cią na pasze to może być niewesoło, puki co mamy w miarę stabilne ceny, ta hutawka i brak pewnosci co do stabilnej ceny może bardziej studzić zapał do wielkich inwestycji w rozwój niż obecnie kwoty mleczne,

ps. tak szczerze a kto z nas tak naprawdę przejmował się kwotą mleczną? co roku jakos tam było i z rezerwy się dostało albo dokupiło za grosze, puki co to kwotowanie to tylko mit i już od kilku lat nie ma wpływu na produkcje w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emiliann    0

Ferdek07 jeśli nawet kwoty mleczne nie mają wpływu na produkcje mleka w polsce to napewno po ich zniesieniu może coś się zmienić ale co dokładnie i jak to przetrwają ci z kredytami to tylko spekulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Wiesz kto padnie to padnie ale po woli (przynajmniej ja widzę ten trend) dąży sie do wyeliminowania drobnych rolników z szeregu a to najpierw renty strukturalne które nie udały się (zostawny dla kogo sie nie udały to nie udały) a to dopłaty ( ilu jest takich co i tak nie złoża bo nie wiedzą co i gdzie albo takich co złożą i po co siać skoro kasa wpłynie a resztę przepije).

Mi się wydaje że i to kiedyś się skończy i to szybciej niż myślimy to że dostalismy niby tam coś na lata 14-20 to nic pewnego wg mnie (obym się mylił) ale południe (Europy) ciągnie w dół unię i moze to kiedyś pęknąć.

@ Ferdek nie wydaje mi się żeby taki TOP Farm zlicytowali

@ Radan 21 grudnia minął więc zgadzam sie z Tobą teraz to juz tylko rewolta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć co takiego dobrego zyskali starkujący w Bydgoszczy i Szczecinie rolnicy?

Co oni ostatecznie im tam obiecali? I na kiedy?

 

Może jeden z obecnych tam się wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emiliann    0

"Pojedziemy na rozmowy z ministrem, gdy ten spełni nasz najważniejszy postulat, czyli odwoła dyrektorów szczecińskiej Agencji Nieruchomości Rolnych. Minister dostał na piśmie pozostałe nasze postulaty. Powinien się również do nich odnieść, żebyśmy mieli o czym rozmawiać" - dodał Kozak.

 

"Uważamy, iż kierownictwo Oddziału Agencji nie gwarantuje prawidłowej realizacji nałożonych na Agencję zadań ustawowych. Oczekujemy od pana ministra racjonalnej oceny dotychczasowej działalności Oddziału Terenowego ANR w Szczecinie" - napisano w komunikacie protestujących przesłanym wcześniej mediom.

 

Rolnicy zapewniają, że są zdeterminowani i będą protestować aż do spełnienia wszystkich ich postulatów. Mają pozwolenie od szczecińskiego magistratu na prowadzenie protestu do końca miesiąca.

 

Rolnicy informowali wcześniej, że ich protest poparła kujawsko-pomorska i pomorska "S" Rolników Indywidualnych, a także Lubuska Izba Rolnicza. We wtorek w Stargardzie Szczecińskim (Zachodniopomorskie) przed siedzibę jednostki terenowej ANR przyjechało 12 ciągników; rolnicy poparli w ten sposób protest w Szczecinie.

 

Zdaniem rolników sprzedaż prowadzona przez ANR nie poprawia struktury gospodarstw, a ziemia trafia do osób reprezentujących duże podmioty, które są powiązane z kapitałem zagranicznym. Rolnicy indywidualni - jak przekonują protestujący - nie są w stanie z nimi konkurować.

 

ANR odpiera zarzuty i twierdzi, że jej polityka prowadzi do powiększenia gospodarstw rolnych. Agencja podkreśla, że od momentu podpisania w czerwcu porozumień z protestującymi rolnikami nie sprzedaje ziemi osobom nieuprawnionym i odwołuje przetargi, kiedy zachodzi obawa, że stają do nich takie osoby.

 

 

żródło : http://www.stefczyk.info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1989    2

Dzis na zebrani w MLEKPOLU prezes powiedział ze przwiduja przekroczenie kwoty rzedu 1.5 % a kary bedzie trzeba zaplacic za kazdy kg okolo 30 gr. Dokladniej nic nie mowil okaze sie na koniec roku kwotowego.

Edytowano przez wojcik1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pal    0

A co mówią w innych mleczarniach ? Podzielcie się wiadomościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj