Polecane posty

Marcin133    944

A prezesina cichutko siedzi...a jeszcze niedawno tak zapewniali ze unia się zgodzi przenieść kwote a dostawy mleka mogą wzrosnąć tym bardziej ze zima odpuściła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

A prezesina cichutko siedzi...a jeszcze niedawno tak zapewniali ze unia się zgodzi przenieść kwote a dostawy mleka mogą wzrosnąć tym bardziej ze zima odpuściła

Ale jutro krów na pastwisko nie wypędzisz?! :mellow:


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

to masz fajnie mnie jak przyjdzie zapłacic kare to zlikwiduje stado i oddam ziemie w dzierzawe pobliskiemu obszarnikowi za chleb i prace po 16godzin na dobe za 1500zł bez swiadczen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktor1    1

rozmawiałam z kierownikiem z jednej mleczarni to potwierdził że kary będą ale podobnie jak w rolu co przekroczylismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp112233    0
Napisano (edytowany)

'' Od wejścia Polski do UE nasz kraj tylko raz przekroczył ten limit w roku kwotowym 2005/2006 (od 1 kwietnia 2005 do 31 marca 2006). Nadprodukcja mleka wyniosła wtedy 296 tys. ton mleka, czyli 3,4 proc. limitu. W rezultacie rolnicy musieli zapłacić po 39 gr za każdy litr tego surowca ponad przyznany im limit.'' W tym momencie (rok do roku) mamy przekroczone 1.5% limitu .Od tego możemy jeszcze odliczyć 0.27% ( luty 28 dni ).

Edytowano przez kp112233

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek1288    2

mam pytanie bo słyszałem różne odpowiedzi, przekrocze w tym roku ok. 24000 kg i wydzierżawiłem to od sąsiada . Czy mogę poźniej ubiegać się z rezerwy kraju o tą kwotę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak możesz się ubiegać o kwotę z rezerwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktor1    1

to w takim razie ile może wynieść kara za nadprodukcję czy ktoś to moze wyliczyć (a może nie przekroczymy czy jest jeszcze nadzieja?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tak możesz się ubiegać o kwotę z rezerwy :)

To jest pewne ?-wiem że parę lat temu też coś tam dzierżawiłem i Agencja odrzuciła moje podanie o zwiększenie kwoty (kurczę-jak dobrze pamiętam :D ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@jaro w tamtym tygodniu dzwoniłam do ARR w Bydgoszczy i uzyskałam taką informację ,że mimo wydzierżawienia kwoty mlecznej ,można w nast. roku kwotowym ubiegać się o limit z rezerwy . Mój znajomy z AF też dzwoniła z tym zapytaniem do swojej ARR i otrzymał taką samą informację jak ja ,więc chyba dość wiarygodna jestem... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

tak ale jak maja malo w rezerwie to moga odrzucic podanie.a tak wogole to czemu mamy placic za przekroczenie jak przekroczylem w zeszlym sezonie o 7 tys a z puli przyznali tylko 55% Niech przyznaja reszte tego co mi sie nalezy takie jest moje zdanie bede sie odwolywal jak przyjdzie kara i napewno jest wielu takich jak ja co o tym myslicie moze jakis zbiorowy wniosek do rzadu?? jakby przyznali calosc to bym wyszedl na 0 a teraz skarmiam cieletami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

mam podobnie jak przedmówca jak bym dostał cala ilosc która przekroczyłem w ubiegłym roku to zbrakowalo by mi tylko 2-3 tys litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie z pustego to i Salomon nie nabierze ,nie dali bo nie mieli . Odwoływanie tu nic nie pomorze ,bo co mieli limitu krajowego dopisać ,bo mało ...? :rolleyes: Za dużo chętnych złożyło wnioski o przyznanie dodatkowego limitu i dlatego dostaliśmy ile dostaliśmy .... Panowie za dużo pracujemy ,potem dużo mleka i tylko problem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

janek82 za te Twoje przekroczone 3tys litrów dostałbyś pare lat temu kare 1tys złotych :P i tak panikujesz i skarmiasz cielaki i odwoływać się chcesz, nieźle. Niektórym po takim przeliczniku jaki pare lat temu był, to teraz dziesiątki tysięcy złotych kary grozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

wtedy co były kary dawali z rezerwy tyle ile przekroczyłeś czyli tak jakby się kupiło limit od państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Ehh, zostawić Was na pół dnia bez opieki :P

 

Trochę zaczęliście odbiegać od tematu i Waszą dyskusję (ponad 1 stronę postów od godziny 14:11) przeniosłem do tematu idealnie pasującego do tej dyskusji

http://www.agrofoto....00#entry1071104

Tam znajdują się Wasze posty i tam możecie dalej pisać o przyszłości polskiego mleka, a tutaj nadal zajmujemy się rynkiem kwot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

No z tego co mówili to na poziomie 40gr jesli bedą kary...pewne jeszcze nie jest czy przekroczymy.pożyjemy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

wątpię żeby było to 40 gr, jeżeli przekroczymy kwotę to ok. 1,5 % a w roku 2005/2006 przekroczyliśmy kwotę mleczną o ok. 4% i kara wyniosła trzydzieści pare groszy takze przy przekroczeniu 1,5 % powinna być ok. kilkunastu groszy, nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Niby tak ale to jest liczone względem kursu euro...a kurs buł chyba poniżej 4zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj