Polecane posty

rolnikzehej    0

TO znaczy kwoty mam ciąlge ale mleka nie oddawałem od roku ponad i mam nadal 5200kg kwoty...Kurcze jaki kwit chodzi koleś powiedział mi że ja mu daje papier a on mi kase do ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

panie i panowie mam pytanko odnosnie zakupu kwoty mlecznej: w umowie przeczytałem: "

Sprzedający oświadcza, że jest właścicielem Kwoty Indywidualnej Dostaw / Sprzedaży

Bezpośredniej* na dzień zawarcia niniejszej umowy w wysokości .................................... kg,

nr decyzji...............................................................................................................................................

wydanej przez ........................................................................................... w dniu...............................

i oświadcza, że w okresie dwóch lat poprzedzających zawarcie niniejszej umowy nie otrzymał

Kwoty Indywidualnej (kwoty mlecznej) z Krajowej Rezerwy Kwoty Indywidualnej."

chodzi mi i zdanie mówiące że sprzedający nie otrzymał kwoty z krajowej rezerwy w ciągu ostatnich 2 lat, tzn jesli otrzymał to nie moze sprzedać ?? a ja jako kupujący jak mogę to sprawdzic ?? tzn chodzi mo o to czy nie jestem robiony przez sprzedającego w bambuko ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

panie i panowie mam pytanko odnosnie zakupu kwoty mlecznej: w umowie przeczytałem: "

Sprzedający oświadcza, że jest właścicielem Kwoty Indywidualnej Dostaw / Sprzedaży

Bezpośredniej* na dzień zawarcia niniejszej umowy w wysokości .................................... kg,

nr decyzji...............................................................................................................................................

wydanej przez ........................................................................................... w dniu...............................

i oświadcza, że w okresie dwóch lat poprzedzających zawarcie niniejszej umowy nie otrzymał

Kwoty Indywidualnej (kwoty mlecznej) z Krajowej Rezerwy Kwoty Indywidualnej."

chodzi mi i zdanie mówiące że sprzedający nie otrzymał kwoty z krajowej rezerwy w ciągu ostatnich 2 lat, tzn jesli otrzymał to nie moze sprzedać ?? a ja jako kupujący jak mogę to sprawdzic ?? tzn chodzi mo o to czy nie jestem robiony przez sprzedającego w bambuko ??

 

weź od sprzedającego NIP i zadzwń do właściwego wg miejsa zamieszkania oddziału ARR i poproś osobę zajmująca się kwotami o sprawdzenie czy tenże sprzedający może faktycznie sprzedac i będziesz na 100 wiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

wysyłając umowe dzierżawy liczy się data stempla pocztowego czy data wpływu do arr, mało czasu a najwcześniej w poniedziałek bym wysyłał czy lepiej zawiesc samemu?

co jak coś nie tak bedzie wypełnione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12159

Nie ma co panikować z kwotami ja dając ogłoszenie kupna kwoty w tygodniku siedleckim przez dwa dni otrzymałem oferty sprzedarzy na ponad 200 tys a potrzeba mi już tylko około 10-12 tys . :huh: Oferowano poniżej 0;35zł kg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmen    20

Witam, wezmę w dzierżawę lub kupię kwotę mleczną ok 50 tyś, podlaskie, wiadomość na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalfalk1    27

wysyłając umowe dzierżawy liczy się data stempla pocztowego czy data wpływu do arr, mało czasu a najwcześniej w poniedziałek bym wysyłał czy lepiej zawiesc samemu?

co jak coś nie tak bedzie wypełnione

data stempla pocztowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1726    0

pojawił się komunikat odnośnie skupu mleka łącznie z grudniem jest spadek ale nadal prognozuje się przekroczenie kwoty o 1,5%, ponadto nici ze starań naszego ministerka od rolnictwa Bruksela nie wyraziła zgody na przeniesienie rezerwy z kwot bezpośrednich na kwoty dostaw.

Edytowano przez marcin1726

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Polska ma tyle do gadania w unii jak ,,żyd za okupacji'' :ph34r:

 

,,W grudniu, analogicznie do roku poprzedniego nastąpił wzrost dostaw mleka do skupu, jednakże od listopada utrzymuje się malejąca dynamika skupu.

W rezultacie ostatnie miesiące przyniosły dość znaczące wyhamowanie produkcji mleka.

W analizowanym miesiącu podmioty skupiły ok. 780,3 mln kg surowca, czyli o 5% więcej niż w listopadzie 2012 r., ale o 0,5% mniej niż przed rokiem.''


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

pojawił się komunikat odnośnie skupu mleka łącznie z grudniem jest spadek ale nadal prognozuje się przekroczenie kwoty o 1,5%, ponadto nici ze starań naszego ministerka od rolnictwa Bruksela nie wyraziła zgody na przeniesienie rezerwy z kwot bezpośrednich na kwoty dostaw.

Czyli jedziemy zgodnie z moimi postami z 6-7 stycznia


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1726    0

Zakładając że w grudniu była dobra cena za mleko ze względu na premie, kolejne miesiące powinny przynieś spadek ilości dostarczanego mleka ponieważ z reguły na początku roku mniej płacą za litr mleka. Tak więc moim zdaniem całkiem realny jest spadek ilości mleka o 0,5% w każdym miesiącu co skutkować może tym że jednak nie przekroczymy kwoty.

 

Wole jednak nie ryzykować właśnie szykuje papiery i wydzierżawiam brakujące 70 tys. mogę teraz spać spokojnie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

@marcin1726 spadek ceny powoduje często odwrotny efekt, utrzymanie rodziny, opłaty, spłata kredytów - to nie tanieje. Więc często trzeba zwiększyć wydajność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1726    0

Dzierżawiąc zawsze mogę ubiegać się o 30tyś z rezerwy

 

Na szczęście początek roku to troczę miejsze koszty czasami wpływają już dopłaty więc każdy kombinuje jak może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

pociesze was w tym roku kwotowym 2012/2013 bedzie o jeden dzien mniej odstaw bo luty ma 28 dni a w poprzednim sezonie było 29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    941

W agrobiznesie chyba jeszcze nie wiedzą o informacji arr i decyzji unii...hehe...pewnie mają zakaz z góry i siedzą cicho <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Dzierżawiąc zawsze mogę ubiegać się o 30tyś z rezerwy

 

Na szczęście początek roku to troczę miejsze koszty czasami wpływają już dopłaty więc każdy kombinuje jak może

To jak mam dzierżawę to mogę ubiegać sie o kwotę z rezerwy tak jakbym tej dzerżawy nie miał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Dzierżawa nie jest twoją własnością.Ubiegać się możesz tylko czy dostaniesz całość to już inna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1726    0

Wielkość dzierżawionej kwoty można zgłośić do kwoty z rezerwy na 100% potwierdziła mi to mleczarnia oraz OT ARR Poznań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Też poszukuję kwoty mlecznej ok. 20.000 kg (mlekovita) w rozsądnej cenie - jakby ktoś coś wiedział proszę na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słuchaliście dziś AGROBIZNESU ,jest światełko w tunelu ,że może nie przekroczymy limitu krajowego ? Mały powiew optymizmu :rolleyes: ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Chyba będzie z tym ciężko.

Przynajmniej w mojej okolicy teraz wszystkim mleka przybywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj