Polecane posty

Ferdek07    75

jaka jest procedura dzierżawy kwoty mleczenej mam dzis to pozałatwiać i jak to jest data znaczka pocztowego się liczy czy lepiej już samemu zawieć do arr chociaż droga paskudna ale jakby to miało nie zdąrzyć na czas to ja nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Dokumenty to ;

-umowa oddania w użytkowanie kwoty indywidualnej dostaw [ czyli umowa]

-wniosek o zatwierdzenie umowy oddania w użytkowanie kwoty indywidualnej

wypełniasz i wysyłasz....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Najlepsze z tymi kwotami to to, że teraz arr siedzi cicho. Kończy sie miesiąć a oni nawet za grudzień nie podali ile odstawione tym bardziej w dzisiejszych czasach w dobie komputerów.coć tu kombinują albo jest tak drastyczny spadek produkcji i niebezpieczeństwo przekroczenia zażegnane, a nie chcą zatrzymać handlu kwotami które ładnie pną się w góre. ja osobiście kupiłem po 35gr netto 8tys bo tyle przekrocze....szkoda tylko ze wcześniej się nie kupiło po niższej cenie ale po wymarznięciu zbóż u nas też traw nikt nie myślał że przekroczymy....a co do programu :tydzień to rozwalił mnie ten gościu co mówił ze lepiej zapłacić kare niż sfolgować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Bo jemu chodziło o wydajność stada. Przez cały rok rozdajał krowy a tu nagle trzeba ograniczyć i litry gwałtownie spadną a powrócić już nie tak łatwo. Kwestia jeszcze wysokości kary jaką zakłada.

 

My na przekroczonych 30tys. ok. 12tys będziemy dzierżawić. A reszta to prawdopodobnie "co będzie" chyba że pod koniec lutego ktoś odda w dobrej cenie ale czy warto kupować to lepiej się zastanowić bo jeśli za 2 lata zniosą kwoty albo przez następne 2 lata Polska nie przekroczy to te pieniądze pójdą w błoto. Dziwne, że w mojej okolicy są osoby które przekroczą po 40-50tys. a nie szukają kwoty i czekają do lata na rozwój wydarzeń. Jeśli nie będzie kar to zyskają ale dzierżawa to takie ubezpieczenie. Po np. 10gr taniej za litr oddasz ale masz pewność ze nie oddasz za darmo albo nawet poniżej kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Tak ale z drugiej strony jak zapłacisz kare np te 35gr to lepiej kupic i chociaż masz ta kwote na drugi rok a tez nie jest powiedziane że na sto procent zniosą kwoty ia jeśli nawet to za rok może być ta sama sytuacja i podejrzewam ze kwoty nie stanieją w najblizszym roku.nie wiem ile dajesz za dzierzawe ale pewnie 10-12gr czyli rachunek prosty 25gr niby do przodu....żeby było wiadomo co robić mi tez było szkoda kasy no ale co zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Nieco taniej ale tak ceny trzymają się tak jak mówisz.

No właśnie to jest to ryzyko. Kwoty mogą znieść ale mogą i zostać. Tak samo jest z przekroczeniem w następnych latach: albo będzie albo nie. Na dzień dzisiejszy wydaje mi się że bezpieczniej wydzierżawić.

Właśnie to jest denerwujące że styczeń się kończy a ARR nie podaje danych z dn. 31.12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

A wiesz co bedzie jak podadzą ze nadal wysoka produkcja zaraz zrobi się gwałtowny ruch i znowu kwoty w góre....to samo co z burakiem.jak pow. że rozważają przedłuzenie kwot to z 40zł/t dochodzą do 120zł/t i za bardzo nie ma od kogo kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

dobra jest jedno ale jak osoba wydzierżawiająca mi kwotę nie wykozysta swoich 70% to to co mi wydzierżawi będzie ważne czy też prysnie jak bańka mydlana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

To po ptokach, możesz tylko od niej odkupić, mogła by wydzierżawić jeśli by wykorzysta te 70%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betka45    0

Witam wszystkich. mam pytanie słyszałam że na zapalenia pomaga somatik taki proszek czy witamina dla krów

 

ostatnio krowy nasze dostają zapalenia grónkowiec złocisty czy ktos wie od czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Na gronkowca Ci antysomaty nie pomogą... najlepiej to leczyć go przy zasuszeniu, choć to tez tylko doraźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktor1    1

gronkowca w 100% to wyleczy rzeznia- sprawdzone ,a te różne antybiotyki to na jakis czas ale zawsze warto o dobrą sztukę walczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikzehej    0

Witam jutro sprzedaję kwotę mleczną w wysokosci 5200kg ile wołać od kg i jakie papiery mam wziasc z mleczarni abym mógł sprzedać kwotę,proszę o małą pomoc bo jestem w tym temacie zielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

Witam jutro sprzedaję kwotę mleczną w wysokosci 5200kg ile wołać od kg i jakie papiery mam wziasc z mleczarni abym mógł sprzedać kwotę,proszę o małą pomoc bo jestem w tym temacie zielony.

 

a znalazłeś kupującego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

dobra jest jedno ale jak osoba wydzierżawiająca mi kwotę nie wykozysta swoich 70% to to co mi wydzierżawi będzie ważne czy też prysnie jak bańka mydlana?

Będzie ważne , tylko na przyszły rok już jej zabiorą.... Dla tej osoby byłoby lepiej gdyby Ci sprzedała....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikzehej    0

Tak znalazłem to jak to będzie wyglądać ? Ile wołać za kg ? I jakie dokumenty z mleczarni bedą potrzebne ? Czekam na fachową opinie i dotrade co brać z mleczarni jutro jak pojadę.

Edytowano przez rolnikzehej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Razem z kupującym udajcie się do mleczarni do której Ty odstawiałeś mleko . Pracownik mleczarki sprawdzi czy faktycznie masz taką ilość kwoty do sprzedania i wypełni umowę kupna -sprzedaż w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach dla Ciebie i kupującego . Reszta należy do kupującego ,tzn. odesłanie papierów do ARR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikzehej    0

To znaczy kupujący jest handlarzem kwot i kupuje tylko odemnie kwote i pozniej ją odsprzeda także powiedział że mam udać sie do mleczarni i wziąść jakiś papier tylko jaki bo nie dosłyszałem przez fona...... Jaki to będzie papier ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

czy ktos ma jakieś najświeższe informacje na temat krajowego przekroczenia limitu mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To znaczy kupujący jest handlarzem kwot i kupuje tylko odemnie kwote i pozniej ją odsprzeda także powiedział że mam udać sie do mleczarni i wziąść jakiś papier tylko jaki bo nie dosłyszałem przez fona...... Jaki to będzie papier ?

Pewnie chodzi o wydruki w jakim stopniu wykorzystałeś już swoją kwotę mleczną w danym roku kwotowym i ile faktycznie Ci zbywa do sprzedania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj