Polecane posty

spokokoko    6

takie niesczescie nas czeka a ministrowi sie tylko nos świeci w tv i mówi najlepiej by było jak by rolnicy nie przekroczyli swoich limitów wiadomo ze najlepiej by było siedziec za biurkiem i czekać za pensją

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Dzisiaj zresztą mówili o dalszym przekraczaniu kwoty o około 2 %, i raczej ta niepewność będzie trwała do samego końca... Dowiemy się dopiero w sierpniu ile będzie trzeba płacić... U nas po przydziale obejdzie się bez przekroczenia ale w zeszłym roku było przekroczone ponad 30 tys. kg... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

proszę o jasną i jednoznaczną odpowiedz: czy mogę wydzierżawić koledze na dzień dzisiejszy część kwoty, z tym że sam swoje 70% odstawie w pierwszych dniach lutego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

@danielhaker w mazowieckim różnie od 35 do nawet 50gr Mi się udało dzisiaj trafić okazję i wydzierżawiłem 9,5 k za 2,5 grosza śmieszna cena ale przynajmniej nie mam czego się obawiać i najwyżej przekroczę 1-2 k

Edytowano przez kuba5997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek323    4

@binek możesz wydzierżawić (przy dzierżawie jak i sprzedaży 5% przechodzi do krajowej rezerwy) tylko jak nie wywiążesz się ze swoich 70% do końca roku kwotowego to przepadnie to co wydzierżawiłeś i co nie wykorzystałeś. A jak wywiążesz się to dzierżawa wróci (bez 5%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

5% tego co się wydzierżawi przepada tak? a jak wydzierżawiający kwotę nie wywiąże się z tych swoich 70% to ten co wydzierżawił ma tą kwotę czy też się może okazać że to co bym wydzierzawił od tego kogoś kto nie dał 70% to i ta moja dzierżawa by wyparowała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

ludzie przestańcie robic zamieszanie i straszyc przy dzierżawie nikt n ie zabiera 5 % !!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

koledzy nadal nie rozwialiście moich wątpliwości - wiem że umowy dzierżawy między rolnikami można zawierać do końca stycznia, tymczasem ja swoje 70% oddam w pierwszych dniach lutego. Tu moje pytanie: czy oddanie moich 70% w lutym zamyka możliwość wydzierżawienia reszty w terminie styczniowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek1288    2

Wydzierżawić kwotę można do końca stycznia a swoje 70 % ki musisz wykorzystać do końca roku kwotowego (czyli do konieca marca) w przeciwnym razie zostanie zabrana Ci kwota niewykożystana oraz wydzierżawiona. W momencie gdy wydzierżawiasz kwote komuś 5% z tej kwoty przechodzi na rezerwy krajowe ale tylko w tym roku. Załóżmy posiadasz 100 000 kwoty twoim obowiązkiem jest wydać 70 000 wydzierżawiasz 20 000 kg dla sąsiada ( on otrzymuje tylko 19 000 kg, 1000kg przechodzi na rezerwy krajowe) ale jesli do końca marca wydasz tylko 69 999kg reszty już nie masz tylko tyle i wydałej czyli 69 999kg.

 

wiec nie zamyka.

Edytowano przez Szymek1288

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no dobrze czyli jak 70% nie wykorzysta a reszte ma wydzierzawioną to przepadnie a jesli nie wykorzysta 70% i nie wydzierzawia nikomu to tez mu wszystko przepadnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek1288    2

tak. . Piorytetem jest wykorzystanie tych 70 % ki. Taką sytuacje własnie ma mój sąsiad od którego wydzierżawiałem kwote w tym roku i teraz musi stać na głowie a to wydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Sory, że odnawiam temat ale ktoś się orientuje ile teraz kosztuje litr kwoty mlecznej? Bo słyszałem o 50 groszach O.o

Edytowano przez KoNiU4718

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

ja własnie tak wpadłem niewykorzystałem w sezonie 2009/2010 70% i mi zabrali i teraz mam problem bo limit za mały a przez 2 lata mi odmawiali przyznania z rezerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

ja wlasnie wczoraj dogadalem sie i bede zdawal na sasiada rachunek tylko nie wiem jak zrobic, zdawac na jego nr i pozniej odda kase czy wydzierzawic od niego zastanawiam sie czy mozna wydzierzawic od niego kwote jak on nie wydal 70 % i czy bedzie mogl np za 2 lata ubiegac sie o zwiekszenie obecnej jak znow zwiekszy produkcje iprzekroczy posiadana

orientuje sie ktos w tym temacie???

Takimi praktykami bym się nie chwalił w tym policyjnym państwie.Kiedyś sąsiad trochę na mnie sprzedał i po kilku miesiącach miałem kontrolę z arr (może przypadek?) odnośnie wykorzystania kwoty


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@kotwczapce ,miałam podobne zdarzenia ,tylko że u mnie Panowie z ARR biegali po polu i liczyli krowy(sprawdzali nr kolczyków ) czy czasem jakiś sąsiad nie odstawia na mnie mleka ,bo zdawało im się, że za dużo mleka mam na tym areale . Nie wiedzieli tylko jednego , że mój mąż ma ziemię w innej gminie ,co mnie zdziwiła ,że tego nie wiedzieli :blink: :D

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ludzie o czym w mówicie a kto by miał cos do tego?? Buraki kiedys jeden na drugiego zdawał abo zywiec jak były kontraktowane to dlaczego ktos nie miał by mleka zdać na kogoś?? Czy to niezgodne z prawem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Nie wiem jak jest gdzie indziej, ale w mojej SM panowie z działu surowcowego otwarcie doradzają żeby dogadać się z sąsiadem. W razie gdy grozi nam nieprzekroczenie 70% to brać mleko od sąsiada. Jedyny problem to taki że samochód może tylko jeden raz nabić numer dostawcy. W praktyce wygląda to tak że mleko trzeba przewozić i wlewać do swojego zbiornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ludzie o czym w mówicie a kto by miał cos do tego?? Buraki kiedys jeden na drugiego zdawał abo zywiec jak były kontraktowane to dlaczego ktos nie miał by mleka zdać na kogoś?? Czy to niezgodne z prawem??

Oczywiście ,że niezgodne z prawem. W moim przypadku padło jakieś podejrzenia, że albo skupuje mleko o innych albo ktoś przywozi mleko do mojego gosp. i ja je sprzedaje na siebie .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podaj paragraf, a jak nie wiesz dokładnie to nie siej paniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@KARGO Ty twierdzisz ,że bez problemu możesz brać czy tam kupować mleko od sąsiada i wlewać do swojego zbiornika i sprzedawać jako swoje ?

W takim razie zapytaj Głównego Lekarza Weterynarii czy tak możesz i się przekonasz czy sieję panikę ...

Nawet taka sprawa jakiś czas temu była w Poradniku rolniczym opisana i rolnika ukarali za to .

 

Wszystko będzie ok jak nikt się nie dowie o takim procederze .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj