Polecane posty

janek82    3

meg ma racje jak napisala reszte kwoty mozesz sprzedac ale dopiero po marcu 2013 roku lub zrezygnowac z tej kwoty to dostaniesz jakas rekompensate ale nie wiem czy to jeszcze dziala zadzwon do arr tam ci odpowiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Kolego Witek 2010 ,nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałam ale to wygląda tak ... W roku kwotowym który trwa od 1 kwietnia 2012 - 31 marca 2013 można sprzedać tylko tą część kwoty ,którą się nie wykorzystało . Natomiast wykorzystaną część kwoty będzie można sprzedać dopiero w nast. roku kwotowym czyli 2013-2014 .

 

 

No dokładnie o to mi chodziło tylko pewnie nie jasno opisałem.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tramp    0

" Według najnowszych analiz przekroczenie kwoty krajowej dostaw ma wynieść ok. 2%. (...) Pomimo starań producentów mlecznych o wyhamowanie produkcji mleka, ryzyko przekroczenia krajowej kwoty dostaw nie oddaliło się od Polski. By do tego nie doszło, skup w ostatnich miesiącach musiałby spaść do poziomu znacznie niższego niż ten odnotowany w zeszłym sezonie.

Analitycy są zdania, że jeśli dotychczasowa tendencja w skupie utrzyma się do końca tego sezonu, przekroczenie kwoty krajowej dostaw może wynieść ok. 2%"

20.12.2012 Top Agrar Polska: http://www.agrofoto.pl/TopBydlo/To-pewne-Kwoty-mleczne-przekroczymy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktor1    1

Zdrowych, spokojnych,rodzinnych oraz pełnych optymizmu Świat Bożego Narodzenia i oby nie chamowali nam produkcji mleka karami za przekroczenie limitu tego Wam drodzy rolnicy życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

ja tam kupilem kwote nawet z malym zapasem i napewno nie bede musial kar placic o ile beda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

Gdzie się kogo nie spytać to brakuje kwoty pytam się kierowców od mleka jak tam w terenie z kwotą twierdzą że ciężko znaleźć takiego co by nie brakło no to nie widzę tego dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzyss    0

Na stronie ARR pojawila sie informacja o skupie po 8 miesiącach. Skup mleka spadł tak jak wszyscy przewidiwali ale dale grozi przekroczenie 2 %.. Wie ktos czy komisja europejska zgodzila sie na przeniesienie tej kwoty bezpośredniej na hurtową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

no właśnie, było głośno, że nasz minister rolnictwa zwrócił się o zgodę na przeniesienie kwoty bezpośredniej na hurtową i na tym sie zatrzymało.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzyss    0

niby czekaja na odp K. Europejskiej..Minister zapewnial, ze sie zgodzą ale to tylko slowa.. tylko zeby nie bylo tak jak z renatmi str., ostatnim naborze ludzie czekali czekali na odp komisjii az do marca i sie nie zgodziła na przesiniecie środków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Na stronie ARR pojawila sie informacja o skupie po 8 miesiącach. Skup mleka spadł tak jak wszyscy przewidiwali ale dale grozi przekroczenie 2 %.. Wie ktos czy komisja europejska zgodzila sie na przeniesienie tej kwoty bezpośredniej na hurtową?

Czyli jedziemy tak jak w roku 2008-2009


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzyss    0

kotwczapce masz moze jakis wykaz poszczegolnych okresow ktory podawala ARR w 2008/2009 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Notuję te dane od 2008, ale część straciłem po awarii kompa.

Kolejno:68,76,84,91 i 99% po 12 miesiącach. Nie jestem jednak pewien czy nie nastąpiły przekłamania z powodu ww awarii i odzyskiwania danych

Edytowano przez kotwczapce

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzyss    0

Znalazłem tylko info, ze w 2008/09 kwota była wykorzystana 99 %.. z wposzczegolnych miesiecy nie udalo mi sie znalesc.. Jakby ktos mial takie dane gdzies na kompie prosze o podzielenie sie na forum :) a co do kar to w 2005/06 znalazlem takie info, ze za 1 litr przekroczenia płacone było 39 groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

W poprzednim poście podałem wykorzystanie kwoty w ostatnich 5 miesiącach. W zeszłym roku pomyliłem się w moich prognozach o jakieś 0,5 % na ostatni miesiąc. Jednak końcowy wynik trudno przewidzieć lub obliczyć. Gdy trolle "z góry" informują o prawdopodobnym DUŻYM przekroczeniu kwoty, część rolników rolników którym zabraknie kwoty redukuje koszty i ogranicza produkcję.Najwięksi gracze na pewno mają swoje lobby "na górze" i to kontrolują. Gdyby informacji o produkcji nie było w mediach wtedy wszyscy produkowaliby na maxa. IMHO


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzyss    0

Chyba nici z przeniesienia kwoty bezpośredniej na hurtowa... z tego co slyszalem to sie zmienil stus prawny... Jak ktos ma dokładnie info niech mnie poprawi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

ja wlasnie wczoraj dogadalem sie i bede zdawal na sasiada rachunek tylko nie wiem jak zrobic, zdawac na jego nr i pozniej odda kase czy wydzierzawic od niego zastanawiam sie czy mozna wydzierzawic od niego kwote jak on nie wydal 70 % i czy bedzie mogl np za 2 lata ubiegac sie o zwiekszenie obecnej jak znow zwiekszy produkcje iprzekroczy posiadana

orientuje sie ktos w tym temacie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

możesz wydzierżawić ale on musi wykożystać w roku kwotowym swoje 70% i tylko to co z 30% by mu zostawało może ci wydzierżawić, sam kręce się za dzierżawami, podobno nic nie przeszkadza w następnych latach a dzierżawa jest na jeden rok kwotowy także bez żadnego uszczerbku dla wydzierżawiającego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

tak ja tezbym wolal i mozna by bylo sie w nastepnym roku ubiegac z rezerwy ale czy on moze wydzierzawic jak nie wydal jeszcze 70 % i chyba nie wyda do konca stycznia tych 70 % a umowy do konca stycznia dzierzawy mozna

Edytowano przez kyllee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
numie    0

Ja mam znowu za dużo kwoty....

Edytowano przez numie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj