Polecane posty

subiektywny    38

Jestem z lubelskiego i chcę sprzedać kwotę mleczną jest ona niewielka bo tylko 3500kg czy ARR skupuje te kwoty i jeżeli tak to po ile bo nie mogę się do nich dodzwonić .

 

 

ja też jestem z lubelskiego i właśnie ok. 3000 kg kwoty mi brakuje, po rozsądnej cenie mogę od Ciebie kupić, jak jesteś zainteresowany to daj namiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

Trwaja rozmowy na temat zeby przezucic kwote hurtową na kwote besposrednia. Wiec jest szansa ze moze nie bedzie tych kar.... Bo jak nalicza takie kary to wielu rolnikow to zgubi.

Oby im się udało przenieść pamiętam jak kilka lat temu było głoszone że Polska przekroczy ludzie mieli poskładane na nowe maszyny a musieli wydać na kwotę. Wtedy cena dochodziła nawet do 2 zł za kg sam tak 10 tyś straciłem a później kar nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mogłeś to zrobić wcześniej ,teraz nie ma wpływu kupno kwoty na wydanie decyzji . Jak pisałam wyżej ,kupiłam kwotę we wrzeniu ,dziś otrzymałam decyzję z ARR .

 

Możesz mi to dokładniej wytłumaczyć, bo coś się gubię w tym. Jeśli otrzymałem już z ARR decyzję o przyznaniu kwoty z rezerwy to mogę jeszcze dokupić od kogoś brakującą kwotę w styczniu czy już na to za późno.?Kwotę przekroczyłem jeszcze w listopadzie a do końca marca oddam jeszcze ok 20tyś l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mogłeś kwotę kupić przed otrzymaniem jeszcze decyzji z ARR ,teraz to nie ma na to wpływu . Spokojnie też możesz kupić kwotę w styczniu . Kiedyś fakt było tak ,że jak ktoś kupił kwotę przed otrzymaniem decyzji ,nie dostawał jej z rezerwy czy jakoś tak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki za odpowiedź. Teraz mogę poszukać czegoś na spokojnie. Pisał ktoś już w tym temacie, żeby wstrzymać się z kupnem kwoty, bo ceny spadną jak ARR zacznie zbierać niewykorzystany limit. Kiedy takie coś się odbywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

To jaką cenę proponujesz

 

jeżeli jesteś zainteresowany sprzedażą to daj znać na 535 800 096

Zgodnie z zapowiedzią, + 1pkt.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszr    0

@kuba5997 pamietam tę sytuację też utopiliśmy około 20 tysięcy w kwotę a kar nie było. Teraz też raczej nie wydaję mi się aby były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktor1    1

Ja sądzę że kar nie będzie dynamika skupu mleka wychamowała dzwoniłem do mleczarni i powiedzieli że tylko o1% przekraczamy na dzień dzisiejszy ARR też uspakaja to narazie bez paniki a ponadto gdyby były kary to napewno niższe niż kwoty za które teraz sobie śpiewają sprzedający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechol    1

Panowie, ja dziś kupiłem 15 tyś po 16gr, więc chyba nie tak źle, ale czas zweryfikuje słuszność tej decyzji... mam jednak pytanie czy od zakupu trzeba odprowadzić podatek? wiem, że kilka lat wstecz stosowano umowy darowizny bo miały one być taką furtką, ale dziś w umowie kupna cenę trzeba wpisać, a na moje pytanie Pani z OSM odpowioedziała "hmm, nie nikt nic nie płaci..." wie ktoś jak z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Z tego co wiem to od kwoty mlecznej nie płaci się podatku. Dla pewności zadzwoń do Urzędu Skarbowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktor1    1

mleczarnia w Grajewie udzieliła mi wiadomosci o 1% przekroczenia kwoty ale w styczniu bedzie prawie pewne czy przekroczymy kwotę czy nie tak mi powiedzieli jak będe cos wiedzieć to napewno napiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie, ja dziś kupiłem 15 tyś po 16gr, więc chyba nie tak źle, ale czas zweryfikuje słuszność tej decyzji... mam jednak pytanie czy od zakupu trzeba odprowadzić podatek? wiem, że kilka lat wstecz stosowano umowy darowizny bo miały one być taką furtką, ale dziś w umowie kupna cenę trzeba wpisać, a na moje pytanie Pani z OSM odpowioedziała "hmm, nie nikt nic nie płaci..." wie ktoś jak z tym jest?

Kupno kwoty mlecznej jest zwolnione z podatku . Pisałam wyżej o tym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechol    1

Dzięki za odp i przepraszam za to "PANOWIE", mam nadzieje, że nasze forumowiczki się nie obraziły :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

doczytałam się że w roku 2005/2006 kwotowym kiedy to przekroczyliśmy limity mleczne kara za 100 kilo mleka była 30.30 euro(przelicznik było euro po 3.90) a kara była coś w granicy 0.40 groszy nie wiem tylko czy duże było w procentach przekroczenie więc skoro teraz jest kary 28 euro to kara nie powinna być dużo większa tak uważam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A jak wygląda sprzedaż kwot? Przykładowo mam kwotę 40000, oddam z tego 30000 a w nowym roku rezygnuję z krów. Więc komuś kto martwi się że przekroczy limit tylko te niewykorzystane 10000 mogę sprzedać?

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak , tylko możesz sprzedać te 10000 ,resztę czyli 30000 w następnym roku kwotowym . Nie można sprzedać tego ,co zostało wykorzystane w danym roku .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Rozumiem, a czy mogę te 10000kg sprzedać osobie oddającej mleko do innego zakładu niż ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oczywiście ,możesz sprzedać komu chcesz i nie ważne z jakiego jest zakładu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No ok, dzięki Meg5. Pytałem bo przeglądając ogłoszenia wszędzie była kwota i nazwa zakładu i to mnie zastanawiało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Wydaje mi się, że tak jak piszesz będzie czyli możesz oddać tylko te 10 000. Znam taki przypadek z przed miesiąca tylko na mniejszą sumę było 5 000 kwoty 4 000 wykorzystane i tylko te 1000 można w tym roku. Może zaczekaj do końca roku to chyba gdzieś w lutym - marcu wtedy w całości sprzedasz tylko pewnie wiadomo cena będzie inna


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego Witek 2010 ,nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałam ale to wygląda tak ... W roku kwotowym który trwa od 1 kwietnia 2012 - 31 marca 2013 można sprzedać tylko tą część kwoty ,którą się nie wykorzystało . Natomiast wykorzystaną część kwoty będzie można sprzedać dopiero w nast. roku kwotowym czyli 2013-2014 .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj