Polecane posty

subiektywny    38

Kary na 99% beda i to po 1,10zł za litr,w 2005 roku bodajże ukarali nas za brak kwoty 15 tys zł i teraz wole wydac 10 tys na kwote niż płacić kare za jej brak,Miesiac temu kupilismy 25 tys litrów w OSM Sierpc za 40gr

W żadnym wypadku nie bedzie kar w kwocie 1,10 za litr - nie siej na darmo paniki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3161

@Subiektywny nie wiem jak u ciebie ale u nas dostaliśmy pismo z mleczarni że będą karać po 1.14zł za każdy litr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Jak oni to policzyli? Przeciez rok kwotowy jeszcze trwa...Nie wiadomo czy przekroczymy i ile?


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

Do końca stycznia, dzierżawa do końca lutego.

 

a nie kupować do końca lutego, a dzierżawić do konca marca ??

Nie cytuj poprzedniego posta!

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

55% z ilości o którą się ubiegasz ale nie więcej niż 30 000 kg. Bo gdyby było bez tego ograniczenia dostałbym jeszcze więcej. Ja miałem przekroczone o ponad 70 000 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

dzwoniłem dzisiaj do ARR i pani mi powiedziała że kupować można do końca lutego a dzierżawić do końca stycznia :), to w końcu jak to jest ??? bo już sie gubię :( tak ??czy na odwrót ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

Odwrotnie, kupować można do końca stycznia a dzierżawić do końca lutego

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diavolos    0

Nieprawda.

 

Kupno do końca lutego:

"Wniosek o zatwierdzenie umowy zbycia prawa do KI (na formularzu ARR) wraz z kopią zawartej umowy sprzedający lub darczyńca składa osobiście lub przesyła listem poleconym do dyrektora OT ARR (właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę zbywcy) w terminie od 1 sierpnia do ostatniego dnia lutego danego roku kwotowego."

 

Dzierżawa do końca stycznia

"Wniosek o zatwierdzenie umowy oddania w używanie KI (na formularzu ARR) wraz z kopią zawartej umowy oddający w używanie KI składa osobiście lub przesyła listem poleconym do dyrektora OT ARR (właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo

siedzibę oddającego w używanie) w terminie od 1 sierpnia do 31 stycznia danego roku kwotowego."

 

Źródło:http://www.arr.gov.pl/data/00321/kwotowanie_2012.pdf

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

wielkie dzięki diavolos :) szukałem na stronach arr i nie mogłem znaleźć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miroslawa    0

Czy 30 gr za kwotę mleczną to dobra cena?Chcemy dokupić 10000 litrów czy lepiej zaplacić karę. Jeśli Polska przekroczy 3%,to jak to można obliczyć ile tej kary będzie. Dziękuję za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nawet jak kara będzie np. 30 gr.czy mniej lub więcej to i tak moim zdaniem lepiej kupić tą kwotę za te 30 gr ,ponieważ przyda się na pewno na kolejne lat .Karę się zapłaci i nie ma nic ,no jedynie możliwość ubiegania się o dodatkowy limit z rezerwy . Tylko, że z tej rezerwy i tak zawsze dadzą za mało :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

dostalem dzis odp ubiegalem sie o 7 000 tys a dali 3680 tys czyli jak mowili 55% dobre i tyle choc i tak za malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

Czy 30 gr za kwotę mleczną to dobra cena?Chcemy dokupić 10000 litrów czy lepiej zaplacić karę. Jeśli Polska przekroczy 3%,to jak to można obliczyć ile tej kary będzie. Dziękuję za odpowiedz

 

Dobra cena bo u nas chodzą juz ponad 40 gr, a kara jest z tego co liczylem ok 1,14zł za litr, wiec policz czy lepiej wydać 30 groszy czy 1,14zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a jak zniosą kwotowanie to do czego się przyda.

W najbliższych latach kwot nie zniosą i pytanie czy w ogóle ? Co z tego, że teraz np. nie kupię i zapłacę karę ,pieniądze wydam i nic z tego nie będę mieć , a tak choć troch kwoty na te 2-3 lata ...

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj