Polecane posty

barteczeq19    0

Właśnie nie jestem pewny.Gdzieś czytałem,że mają znieść kwoty w 2014 wraz z wprowadzeniem nowego budżetu z uni na lata 2014-2020 ale puki co możemy aby gdybać i czekać w niepewności,ponieważ narazie nie wiadomo nawet jaki będzie budżet oraz jak to wszystko będzie wygladać.Trzeba czekać puki co ponieważ obecnie dalej trwają rozmowy i negocjacje.Myślę,że lato-jesień 2013 już wysztko powinno być wiadome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

5% zabierają nie wiedziałem ale to do całej kwoty czy to od tego co wydzierżawi?

ferdek nie bądź głąbem . tyle lat się znamy więc czytaj ze zrozumieniem. ja piszę że od dzierżawy nie zabierają a ty wierzysz nie wiadomo komu. af schodzi na psy. ostatni mój temat w którym zabieram głos

Edytowano przez wojtas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

ferdek nie bądź głąbem ...a ty wieżysz ... af schodzi na psy

:D

Edytowano przez ejczbio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszr    0

@statek masz absolutnie rację. Lecz nie okwotujemy nikogo z poza UE i to jest problem nikt mu nie zabroni zwiększać produkcji. W końcu i tak rynek zbytu się zapcha(nikt mleka na marsa nie wyeksportuje) i będzie niestety lipa. Zostaną ci wielcy a reszta umrze śmiercią naturalną tym szybciej im mniejszy obrabia areał i gorszej jakości i im mniejsze ma pogłowie i gorszą wydajność. Przykre ale prawdziwe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanki    0

Jest wiadomo jakie wysokości kar wchodzą w gre?? - poza tym 1.20zł jakie się tu przewiaj, od czego wysokość tej kary będzie zależeć?? I w jaki sposób będą ściągane od rolnika?? znaczy się jednorazowo, zostanie to rozłożone??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Dopiero bedzie wiadomo jakie beda kary bedą po zakończeniu roku kwotowedo ,wysokość kary zależy od tego ile osób przekroczy swoje kwoty.Z tego co sie orientuje to płaci mleczarnia jednorazowo a potem to już w zależności od mleczarni jak bedzie ją na to stać i bedzie miała gest to rozłoży ci na raty...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

wcale nie jest prawda ze po zniesieniu kwot zostana sami wielcy .Wielcy zostana ci ktorzy wyszli juz na prosta i maja pozplacane obory czy inwestycje a taki co dopiero bierze setki tysiecy kredytu na rozwoj to jak dostanie 90gr za mleko to mu pozostanie tylko sznur na szyje i glowy albo sprzedawac puki komornik nie zajmie a mniejszy jak nie bedzie mial zadnych kredytow to se bedzie dalej produkowal bo chociaz mu nic nie zabiora czy mu sie bedzie oplacilo czy nie ale kwoty powinny zostac lub powinni dac rekompensaty bo ludzie duze pieniadze na nie wylozyli i po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

dzwoniłem do ARR dzisiaj, w grudniu wyślą decyzje, każdy dostanie 55% tego co przekroczył w poprzednim roku kwotowym


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Mnie sie wydaje że dużo zależy od tego jak nasz rząd bedzie traktował polskiego rolnika , kwoty kwotami ale przecież nikt nie bedzie produkował po niżej opłacalności przecież te obecne ceny to nie jest luksus niech one spadna do około 1 zl to rok gora dwa i bedzie koniec polskiego sektoru mleczarskiego...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybka2485    1

naprawdę Wam nie zazdroszczę.... tak przeczytałem przy okazji posty wyżej i na całe szczęście pozbyłem się tego "ustrojstwa" ...sprzedałem krówki mleczne, kwotę i mam spokój...tzw spokojne święta...choć z tego co wynika ze zniesienia kwot będzie wolny rynek to "duży" będzie pędził mleka ile tylko można gdyż już powoli się szykują do powiększania stad itd...a Ci "średni i mali" przerzucą się na krowy mięsne co też na rynek wołowiny chyba źle wpłynie. Ceny wołowiny spadną, Ten kraj na cienkim lodzie stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mnie sie wydaje że dużo zależy od tego jak nasz rząd bedzie traktował polskiego rolnika , kwoty kwotami ale przecież nikt nie bedzie produkował po niżej opłacalności przecież te obecne ceny to nie jest luksus niech one spadna do około 1 zl to rok gora dwa i bedzie koniec polskiego sektoru mleczarskiego...

Jak ktos się zadłużył na 15 lat do tego dobrał prowu i to wszystko trzeba spłacać to jak ceny nie ma to iloscią trzeba nadrabiać i tutaj nie ma zmiłuj a nie jak to się miastowym wydaje że kiedy sobie chcę odpuszczam bo mi się nie opłaca tak pięknie nie ma niestety

mi brakować będzie z 3-6 tys l jak mam płacić komus po 60gr czy o zgrozo po złotwce to wolę tą karę zapłacić z taką iloscią sobie poradzę bo i korowcy pomogą i rozpiszą gdzies litry, nie zazdroszczę tym co po ponad 100 tys przekroczyli ale czy jak kilka lat się udało to można sobie kwot się nie bać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

kilka dni temu w " Gazecie Pomorskiej" czytam ; kupię 300-400 tys l kwoty mlecznej tel............ o zgrozo to jest PROBLEM.

Edytowano przez SIEWCA

kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

1.20 zł za litr to jest kara dla kraju.Częściowo ilości przekroczone zostaną zniwelowane przez limity niewykorzystane plus dodatkowy 1 procent."Jakoś tak będzie"

Według moich notatek po 7 miesiącach mamy mniejsze wykorzystanie kwoty krajowej niż w 2008/2009, a wtedy nie przekroczyliśmy. Choć mogę się mylić


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybka2485    1

  • to ja w lipcu sprzedałem ponad 55tys. litrów po 0,15zł. ... jest portal www.kwotymleczne.com gdzie można sprawdzić po ile chodzą kwoty ale ja tam zgłosiłem w czerwcu i mieli chętnego za 0,04zł a w mleczarni sami się zgłosił kupujący po 0,15złr i wolałem tu sprzedać bo w taki sposób portale zarabiają

mały błąd popełniłem ...pomyliło mi się... ps sprzedałem dokładnie 16sierpnia a nie w lipcu a kwota poszła pod Grajewo... przepraszam za pomyłkę...

Edytowano przez rybka2485

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Komu kolego te bajki opowiadasz jak w lipcu nie można handlować kwotami??? I jeszcze po 85 groszy hehehe śmiechu warte ale mam nadzieje ze sie dowartościowałeś pisząc takie bzdury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie ,gdzie tacy rolnicy są co za kwotę więcej zapłacili niż ja w latach gdzie naprawdę była droga ? W tym roku we wrześniu kupiłam po 5 groszy ,także ... :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Koledzy kupiłem kwotę w Listopadzie, mogę się ubiegać o kwotę z rezerwy?/ Raz kupiłem w Lutym i nie dostałem bo podobno za późno..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszr    0

Pamiętam jak daliśmy podajże 6-7 lat temu 25tysięcy za kwotę mleczną po 1zł za litr, teraz człowiek się w głowe puka, a wtedy bał się kar i bulił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

  • to ja w lipcu sprzedałem ponad 55tys. litrów po 85gr. ... jest portal www.kwotymleczne.com gdzie można sprawdzić po ile chodzą kwoty ale ja tam zgłosiłem w czerwcu i mieli chętnego za 40gr a w mleczarni sami się zgłosił kupujący po 85gr i wolałem tu sprzedać bo w taki sposób portale zarabiają

 

kolega pewnie sprzedal po 8 groszy ciekawe kto by tyle zaplacil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilsame1    8

Kary na 99% beda i to po 1,10zł za litr,w 2005 roku bodajże ukarali nas za brak kwoty 15 tys zł i teraz wole wydac 10 tys na kwote niż płacić kare za jej brak,Miesiac temu kupilismy 25 tys litrów w OSM Sierpc za 40gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

Z tego co się dowiedzaiłem naliczaniekroty kary nie jest takie jednoznaczne, że 1,2* przekroczone litry. Bo polska bedzie płaciła karę ogólnie za każdy litr który przekroczy ponad swoją kwotę trajową, a przecież mimo wszystko są dostawcy którzy nie wykorzystują swoich limitów w 100% więc część tego nadprogramowego mlek "wejdzie" w te niewykorzystane rezerwy i momo tego że ktoś prekroczy o 15% swoją KM to np. zapłaci za 6%. Te 6% to dałem obrazowo bo ile to na koniec roku kwotowego sie okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj