Polecane posty

savas    3

jak na razie, to wykorzystanie jest przeliczone do wrzesnia i wychodzi ok 53 proc na 6 miesięcy, czyli slabo... No ale zima zawsze sa spadki w produkcji plus ten 1 procent ktory dostaje polska corocznie. Trzeba mieć nadzieję, nie wyobrażam sobie zapłacenia 27 centow za kilogram, przecież trzeba by dołożyc do każdego litra kilkadziesiat groszy i jak mialaby wygladac sciagalnosc tych kar??? jednorazowo po ok1,1 zł...chce sie robic wiecej mleka bo i koszty utrzymania wysokie i rosna rok rocznie, a trzeba czekac na kolejne prognozy. Mysle ze decydujace beda 2-3 miesiące do stycznia, wtedy sie wszystko rozstrzygnie, kiedys kupilismy kilkadziesiąt tysiecy po 1zł i wiadomo co z tego wyszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0303    50

mleczarnie wiedza co robic... u mnie tluszcz juz spadl niewiadomo dlaczego heh wiec z tym przekroczeniem nie musi byc tak zle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

ja jednak uważam ze przekroczenia nie będzie, patrząc po sobie i z tego co znajomi mi mówią u nich produkcja spada po 5 -10% w stosunku do pierwszego półrocza wiec jednak powinno być " dobrze ". obecna kwota zawiera już powiększenie o ten 1 %. z tymi karami po 27 euro centów za litr to nie do końca jeszcze ma tak wyglądać. będzie sie to mnożyć przez współczynnik " lokacji " lokacji jak dobrze zrozumiałem pana z ARR, ale ten współczynnik sie ustala dopiero po zakończeniu roku kwotowego kiedy sa znane wszystkie dane ( niestety tylko nie zrozumiałem jak go się wylicza ), np. w 2004/2005 ( jak było przekroczenie ) to kary wynosiły 38 gr za litr - jak się mylę to proszę o poprawę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

Wtedy chyba nie było kar, przynajmniej ja tak pamietam, ze. Pobierane były zaliczki na poczet kar, ale na tym poprzestano...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

dzierżawiąc kwotę od innego producenta odcinają mu 5% wiec chętnych będzie mało na takie rozwiązanie . Myślę ze będą jeszcze jakieś kombinacje zdawania na kogoś i podobne straszą nas i manipulują a być może tak ze polska wcale nie przekroczy kwoty .. chociaż dziś coś słyszałem ze soja tanieje to może znów produkcja trochę ruszy w gore bo firmy paszowe już cieniutko cieniutko szły

nie wiem po co wprowadzasz zamieszanie. żadnych 5% nikomu podczas dzierżawy nie zabierają. tylko i wyłącznie podczas transakcji kupno-sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na stronie arr pisze ze zabierają te 5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

no to dawaj linka. chętnie poczytam. w tym tygodniu było u nas zebranie z mleczarni i zapewniali nas ze dzierżawa nie pociaga za sobą utraty 5% . chyba by nas w błąd nie wprowadzali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

ja słyszałem ze ponoć redukcja jest 55 % czyli tyle z nadwyzki zeszlorocznej zlożone we wniosku mają w tym roku przydzielać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

bylem dzis w mleczrni i w wydziale skupu powiedziano mi ze nie ucinaja 5% przy dzierzawieniu kwoty zas przy zakupie ,,, powiedziano mi rowniez ze do konca roku maja wplynac decyzje o przynzniu z przekroczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

"Skup mleka w Polsce w okresie IV – X 2012 r.

 

Na podstawie sprawozdawczości miesięcznej realizowanej przez podmioty skupujące do Dyrektorów Oddziałów Terenowych ARR, w miesiącach kwiecień – październik 2012 r. skupiono ok. 5,94 mld kg po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu (wg danych zaczytanych do systemu informatycznego ARR na dzień 26.11.2012 r.), czyli o 5,7% więcej niż w tym samym okresie roku kwotowego 2011/2012.

 

Stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po 7 miesiącach roku kwotowego 2012/2013 ukształtował się na poziomie 62,40%.

Natomiast szacunkowy stopień wykorzystania kwoty krajowej dostaw wyniósł 60,61%.

 

W październiku 2012 r. podmioty skupiły ok. 805,7 mln kg mleka, tym samym w porównaniu z poprzednim miesiącem odnotowano zniżkę na poziomie 0,7%, natomiast w porównaniu z analogicznym miesiącem roku ubiegłego wzrost o 3,4%.

Od początku tego roku kwotowego utrzymywała się malejąca miesięczna dynamika skupu mleka w stosunku do analogicznych miesięcy poprzedniego sezonu. Natomiast w październiku po raz pierwszy odnotowano wzrost dostaw miesięcznych względem roku 11/12. Przy utrzymaniu tej tendencji następuje wzrost ryzyka przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw. Jeżeli obecna tendencja w skupie mleka utrzyma się do końca tego sezonu, wówczas przekroczenie kwoty krajowej dostaw może wynieść ok. 2%. "

 

A ja jednak uważam że się utrzyma tendencja spadkowa i nie będzie przekroczenia :) Znajomi ograniczają pełnoporcjówki, soje, śrutę rzepakowa i inne dodatki, a na dodatek trzymają na razie wszystkie cielaki i poją mlekiem a nie preparatami mlekozastępczymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ARR dosyał juz ktoś jakieś pismo wsprawie zwiekszenia kwoty mlecznej z rezerwy miało przyjść pismo w listopadzie i nadaj cicho

ARR Poznań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

dzierżawiąc kwotę od innego producenta odcinają mu 5% wiec chętnych będzie mało na takie rozwiązanie . Myślę ze będą jeszcze jakieś kombinacje zdawania na kogoś i podobne straszą nas i manipulują a być może tak ze polska wcale nie przekroczy kwoty .. chociaż dziś coś słyszałem ze soja tanieje to może znów produkcja trochę ruszy w gore bo firmy paszowe już cieniutko cieniutko szły

5% zabierają nie wiedziałem ale to do całej kwoty czy to od tego co wydzierżawi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

nie to zle mi powiedziano w mleczarni ze od dzierzawcy a okazalo sie pozniej ze odcinaja jak kupujesz dla tego ktory sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

ARR dosyał juz ktoś jakieś pismo wsprawie zwiekszenia kwoty mlecznej z rezerwy miało przyjść pismo w listopadzie i nadaj cicho

ARR Poznań

 

 

z tego co ja słyszałem decyzje maja być dopiero w grudniu rozsyłane :) ale nie zdziwię sie jak dostane w styczniu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalfalk1    27

Myślę że nie przekroczymy kwoty a jeśli nawet to wolę zapłacić karę niż kupować kwotę która prawdopodobnie ma być zniesiona.po prostu szkoda pieniędzy.a brakuje mi ok.100tys i jak miałbym wydać na to 35-40tys zł to chyba krew by mnie zalała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Tyle to nie dostanie...Mnie też brakuje ponad 60 000 wole zapłacic kare to póżnie kwote dostane z rezerwy i na to samo prawie wyjdzie.A może nie przekroczumy...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nie wiem ile w tym prawdy ale mówią że jak będzie kara to 1.20zł za kg?

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Tak mowią pewnie ci ktorzy kwote maja do sprzedania.... ;)

A poważnie to wszyscy ale to wszysy musieliby przekroczyć kwote wtedy tak 1.20 ale wszyscy nie przekroczą.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

znam takich którzy już przekroczyli, my mamy 80% wykorzystane. I mimo tego że wczoraj padła mi najlepsza krowa to w styczniu albo lutym przekrocze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszr    0

Kary są bezsensowne bo to że UE minimalnie zwiększa produkcję, to nic wielkiego bardziej trzeba się martwić że za rolnictwo biorą się ruscy i azjaci... A jak oni staną się samo wystarczalni to ceny mleka wysokie nie będą :(. Na nich nikt kar nie nałoży, w takiej sytuacji karanie europejskich rolników wydaje się bezsensowna bo nie w rękach UE jest stabilność rynku mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Ale bez kwotowania nie utrzymałby sie na rynku ten co doi 15 szt. Nie oszukujmy sie. Mleczarnia premiuje juz teraz dużych producentów a gdy zniosą kwoty to nic juz nie bedzie ograniczało tych których maja teraz 100szt. Dostawi nastepna obore na 200 i razem bedzie miał 300. Kapitał na zakup ziemi znajdzie szybciej niż mniejszy rolnik, zatrudni 2 osoby i bedzie produkował wiecej i o wiele taniej


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteczeq19    0

I właśnie dlatego polska nie chce zniesienia kwot, ponieważ chodowcy którzy mają nie po 100 sztuk a więcej będą produkować parokrotnie więcej i ceny mleka byłyby po paredziesiąt groszy maksymalnie. Dla mnie to jest bezsens całkowity,a obecnie to jest praktycznie jakiś piepszony paradoks.Teraz chcą nałożyć kary za przekroczenie kwoty a w 2014 chcą ją znieść...

Edytowano przez barteczeq19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj