Polecane posty

Tylko jeżeli będzie nawet kara tak jak piszesz na poziomie 30gr/kg to i tak lepiej kupić tą kwotę. Bo tak to zapłacisz karę np za 70000kg a z rezerwy dostaniesz max. 30000. a kupując kwotę za 30gr nie płacisz kary a kwotę masz na koncie na następne lata. Płacąc karę nie zyskujesz nic.

Edytowano przez jacekkombajnista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Tylko że jest duże prawdopodobieństwo ze będą kary. A zwlekając do końca istnieje ryzyko że kwoty będą wtedy 2 lub 3 razy droższe. Ja dziś kupuje polowe tego co miałem w zamiarze dokupić a z resztą poczekam jak się sytuacja będzie rozwijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

wczoraj kupiłem i ja ale tak jak pisałem wcześniej (po przyzwoitej cenie) za 21 000 zapłaciłem 3.500 zł czyli ok 16 gr/kg, zabraknie mi teraz jakieś 12.000 na razie czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

wiem, że teraz jest ciężko po takiej cenie znaleźć ale fartem udało mi się, z drugiej strony jak tak sobie myślę, jest teraz masę ofert sprzedaży i większość to 30 - 40 gr/kg ale podejrzewam, że większość tych osób w tej cenie kwoty nie sprzeda, nadejdzie styczeń i i i wtedy będą schodzić z ceny bo ten kto nie sprzeda to mu zabiorą kwotę i nie dostanie nic, także myślę, że na początku roku kg kwoty bedzie dużo tańszy niż teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz007    2

Ja kupiłem po 0,20gr. Najlepiej to zadzwonić do mleczarni tam najtaniej można kupić, tak było w moim przypadku. Bo z neta albo gdzieś z ogłoszeń to ceny kosmiczne.

Edytowano przez Lukasz007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

Witam dostal juz ktos decyzje w sprawie powiekszenia swojego limitu z krajowej puli na ten rok bo jakas cisza jest w tym temacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz007    2

Wiem że na pewno nie dadzą Ci tyle ile składałeś, bo za mało w krajowej puli mają. A ile % z tego co się ubiegałeś dostaniesz to jeszcze nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

decyzję maja być koniec listopada początek grudnia tak powiedziała mi pani w ARR, a jak się spytałam dlaczego tak późno to odpowiedziała mi, że dopiero współczynnik jest ustalany do mnożenia kwoty do przydzielenia indywidualnego bo dopiero niedawno dostali wyliczenia o przekroczonych kwotach ( mleczarnie je składały koniec kwietnia ) jednym słowem śmiech na sali jacy kompetentni ludzie tam pracują i po co ta cała informatyzacja arr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaja45    0

Witam wszystkich, może ktoś ma ochotę sprzedać lub wydzierżawić 20000kg ( woj. podlaskie), w rozsądnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

decyzję maja być koniec listopada początek grudnia tak powiedziała mi pani w ARR, a jak się spytałam dlaczego tak późno to odpowiedziała mi, że dopiero współczynnik jest ustalany do mnożenia kwoty do przydzielenia indywidualnego bo dopiero niedawno dostali wyliczenia o przekroczonych kwotach ( mleczarnie je składały koniec kwietnia ) jednym słowem śmiech na sali jacy kompetentni ludzie tam pracują i po co ta cała informatyzacja arr

masz racje a jak przekroczysz swoj limit to wiedza odrazu ze musisz placic kare nasz kraj to jeden wielki smiech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Witam wszystkich, może ktoś ma ochotę sprzedać lub wydzierżawić 20000kg ( woj. podlaskie), w rozsądnej cenie.

 

Z wydzierżawieniem będzie ciężko, praktycznie każdy z którym rozmiawiam to albo przekroczy, albo ledwo sie zmieści... Sam kupię/wydzierżawię i tylko jednego znajomego znalazłem co wydzierżawi 15 tys(bo mu zabiorą) a jeszcze mi brakuje 20tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaja45    0

Też już się zorientowałem , że będą problemy z dzierżawą. Z kupnem może pójdzie szybciej ale u nas cena min to 0,35zł za kg. Niestety chyba trzeba się przygotować na wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

poczekajcie do stycznia, jeszcze ci sprzedający będą namawiać aby od nich kupić bo w przeciwnym razie nie dostaną nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Chyba tak zrobię trochę wydzierżawię, a z resztą poczekam, chyba, że trafi się coś w rozsądnej cenie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orz3ll    0

chcem kupic wieksza ilosc kwoty mlecznej.w jednym z ogloszen znalazlem gielde kwot mlechnych.

czy ktos mial doczynienia z ta firma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz007    2

Ja próbowałem tam kupić, ale się nie udało. Trzeba tam złożyć swoją ofertę zakupu. Ja złożyłem 3 oferty, ale nikt się ze mną nie skontaktował. Może cena za niska. W końcu zadzwoniłem to swojej mleczarni i kupiłem o 5gr taniej niż w ofertach które składałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej08    0

wczoraj slyszalem za na podlaskim kto przekroczyl i zlozyl wniosek o przyznanie to dostanie 55% tego co zlozyl ale nie wiecej niz 30 tys kg mowil ze polska raczej przekroczy limit i beda kary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

no a kiedy decyzje z arr? narazie to chyba straszenie jeszcze 5 mc-y pozostało a dane o dostawach są też sprzed kilku miesięcy tak więc nawet nie mają danych o połowie dostaw puki co to sytuacja jest taka że krowy tanieją na łeb na szyje bo chłopy wyprzedają wszystko co bylejakie i do tego duzo gospodarstw wogóle w tym roku odeszło od mleka także myślę że może być różnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Decyzje przyznaniu dodatkowych limitów beda w grudniu chyba jak co roku i mozna max dostac 55% tego na co sie składalo. Podobno w pazdzierniku nastąpił spory spadek skupu mleka w mlekovicie ze mozliwe ze jakieś linnie produkcyjne staną i Sapinski niezle wkurzony wiec nie sadze ze przekroczymy raczej to nakrecaja osoby które pkupywały limity na samym poczatku tego szaleństwa cenwego i licza na dobry zysk. Ja osobiście nie kupuje choć zabrakuje mni kilkadziesiąt tysiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja tez ide na zywioł. ostatnio kilka lat wstecz kupilismy po 1 zł i nie było kar. tak wkurw.... jeszcze nigdy nie bylismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

dzierżawiąc kwotę od innego producenta odcinają mu 5% wiec chętnych będzie mało na takie rozwiązanie . Myślę ze będą jeszcze jakieś kombinacje zdawania na kogoś i podobne straszą nas i manipulują a być może tak ze polska wcale nie przekroczy kwoty .. chociaż dziś coś słyszałem ze soja tanieje to może znów produkcja trochę ruszy w gore bo firmy paszowe już cieniutko cieniutko szły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj