Skocz do zawartości
domguralesku

Przeróbka kultywatora na agregat scierniskowy

Polecane posty

Witam wszystkich serdecznie:)

dziś wpadłem na pomysł aby przerobić polski kultywator 15 łapkowy na agragat ścierniskowy.

znalazłem gęsiostópki od starej oszczennosci i chciałbym je przymocować do łap juz dziś mocowałem tylko nie wiem jakie ustawinie dobrać czy pierwszy rząd założyć zwykłe łapki żeby rozluźniły ziemię a na kolejne dwa założyć gęsiostópki doradźcie jakbyście to zrobili żeby było dobrze:)

marian2011    112

Raczej szkoda fatygi zapychać sie będzie konstrukcja ścierniskowca jest taka że rama jest wysoko od ziemi aby resztki pożniwne nie zapychały i czym chcesz to ciągać

oczywiście ze c 360

i woadomo ze nie bd tego pchał pod sama rame tak jak normalnym klamerkiem mysle zeby zrobic ze co 2 pozakładac gęsiotópki i zwykłe i powinno byc ok

Edytowano przez domguralesku

Wiadomość z agroFakt.pl

izydor6280    642

lepiej zainwestuj w plug podorywkowy,

nie widzi mi sie Twoja wizja,

jak oisal juz kolega, to sie bedzie zapychac

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

kamil040193    31

Ja zakładam gęsiostopki co roku do kultywatora ale nie wszystkie bo oczywiście by się za pchało. I trzeba je dobrze ustawić. I efekt jest nawet zadowalający :) . Po żniwach wrzuce fotke jaki jest efekt :)

właśnie tez chciałbym zastosować takie ustawianie żeby nie nie pchało.

liczę ze co druga będzie idealnie i nie powinno się pchać

a na polu ładnie to wygląda jakim ciągnikiem robisz?

kamil040193    31

30-stką robię. Nie pamiętam w tej chwili ile mam graczek jak wyjde z domu to zobaczę i ci napisze. Bo jak jest krótkie rżysko to efekt jest naprawdę zadowalający, szczególnie że do kultywatora jest podczepiony wał strunowy. Który jest w mojej galerii.

ja tez mam wał strunowy i go zostawie zobaczymy jak to bedzie z nim szło

i sprawdz tez jaki masz rozstaw czy co druga czy rzadkami

Michalc355    101

Sąsiad ma agregat ścierniskowy i mówi, że jesdnego roku zrobił tak: pojeździł 2 razy agregatem ścierniskowym i zasiał, a drugiego roku zrobił podorywkę i orke i mówi po jakiego ch*ja ja sie bawie z podoeywką, zaraz zielsko roście i gorzej orac odpowiedź dla @izydor6280

izydor6280    642
Sąsiad ma agregat ścierniskowy i mówi, że jesdnego roku zrobił tak: pojeździł 2 razy agregatem ścierniskowym i zasiał, a drugiego roku zrobił podorywkę i orke i mówi po jakiego ch*ja ja sie bawie z podoeywką, zaraz zielsko roście i gorzej orac odpowiedź dla @izydor6280

to chyba Twoj sasiad nie wie czemu sluzy podorywka,

ludzie na malych gospodarstwach jakos sobie radza, nawet plugami 2 czy 3 skibowymi, jakies 8 lat temu niewiele ludzi slyszalo o czyms takim jak agregat scierniskowy, jakos sobie dawali rade

slyszalem rowniez negatywne opinie o agregatach, takie jak zakwaszanie gleby, ile w tym prawdy nie wiem

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

mi ni chodzi czy zakwaszam czy nie pługiem 3 skibowym hektar bd robił z 3 4 godziny jak zgrabne pole a takim przerobionym kultywarotem max połtorej godziny tu jeżdze 3 i tu ciezko bd miał tak samo a paliwa mniej spale bo szybciej zrobie

milanreal1    291

to chyba Twoj sasiad nie wie czemu sluzy podorywka,

ludzie na malych gospodarstwach jakos sobie radza, nawet plugami 2 czy 3 skibowymi, jakies 8 lat temu niewiele ludzi slyszalo o czyms takim jak agregat scierniskowy, jakos sobie dawali rade

slyszalem rowniez negatywne opinie o agregatach, takie jak zakwaszanie gleby, ile w tym prawdy nie wiem

Agregat ścierniskowy zakwasza glebę? To podorywka tradycyjnym pługiem podorywkowym nie zakwasza?

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

kamil040193    31

Pierwszy raz słyszę że agregat ścierniskowy zakwasza glebę. Raczej od podorywki tradycyjnym pługiem się odchodzi albo już dawno odeszło. U mnie w okolicy nikt już tego nie robi i to od dawna. Oszczędność czasu i drogiego w tych czasach paliwa

danielhaker    1278

U mnie co roku tam gdzie ma rosnąć pszenżyto to tylko talerzuję bo i tak w niedługim czasie wożę obornik i orzę normalnie pod siew więc nie ma sensu przerzucać ziemi i za miesiąc ją odwracać a tam gdzie ma być kukurydza, ziemniaki czy mieszanka tam robię podorywkę i ziemia leży do późnej jesieni i wtedy razem z obornikiem robi się zimową orkę.

Jeżeli chcesz próbować kultywatorem to próbuj ale wydaje mi się że to się będzie zapychać.

kamil040193    31

Jeśli dobrze ustawi graczki to nie powinno sie zapychać. U mnie robi sie tak od paru lat i sie nie zapycha. Nie chodzi o to żeby nawalic graczek na rame bo wtedy to wiadomo ze sie zapcha.

marian2011    112

I jak zrobiłeś z kultywatora ścierniskowca jak tobie szło w ściernisku ba ja słabo takie coś widzę w polu za nisko rama gdybyś dał łapy wysokie do tej ramy to tak ale cudów nie ma zawsze gdzieś zboże polegnie i nie wykośisz słoma zostanie na uwrociach klinach nikt nie zgrabi dokładnie przed kultywatorem widze u sąsiadów co mają fabryczne z wysoką rama i szeroko rozstawionymi dużymi łapami a raz poraz zapycha im sie i muszą podnieść ,ja jadę agregatem talerzowym co w tym roku podobało mi sie bo owies mieszanki poległy i dużo słomy nie wykoszonej zostało ale może u ciebie zdaje egzamin

wojcik1207    13

dołączam się do tematu. Widzę większość odradza takiego rozwiazania, no ale skoro niektórzy samymi kultywatorami scierniskuja i jakos im to wychodzi wiec dlaczego nie sprobowac? Tylko mam lekki ból głowy bo lepszym rozwiazaniem było by zamontować szersze gęsiostopki i rzadziej ale wtedy zęby będą się poddawać z powodu wiekszych oporów. Natomiast mniejsze a gęściej mogą sie jak podpowiadacie zapychać :/ jak myslicie zda to egzamin?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Adamb91
      SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!!

Będzie on pracował na areale 18 ha (mój URSUS C-330 nie daje już rady)
      Maszyny które planuje do niego kupić to NOWY pług 2 obrotowy z UG (dzwoniłem do dealera SAME i powiedział że jeden rolnik który kupił od niego 55 DT pracuje z takim zestawem i sobie chwali ) do tego agregat 3,0m z podwójnym wałkiem i z moja przyczepa (zdjęcia w galerii) na resztę już chyba nie starczy Funduszy .
      Bardzo Mi i tacie ten Same sie spodobał ale chciałem sie doradzić Fachowców z AF,czy da radę z tymi maszynami 

• Przez Rolnikix
      Witam
      Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
      Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
      Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
      Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
      Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
    • Przez RubenDesiewicz
      Witam, posiadam sporo tuj dużego rozmiaru, około 3m wysokości. Interesuje mnie stworzenie szkółki na początek zajmującej się tujami.

Chciał bym zapytać osoby które to robią lub coś o tym wiedzą. Czy takie tuje które posiadam mogły by mi służyć jako matecznik? 
      Interesują mnie bardziej doniczkowe niż kopane, tak więc wszystko w doniczki. 

Mój plan:
      Tuje pobiera się w sierpniu/wrześniu, po pobraniu sadzonek były by ukorzenianie w multiplatach i trzymane były by w tunelu foliowym od posadzenia przez zimę i spędziły by w nich czas do wiosny. Wiosną przesadzał bym je do doniczek P9 w odpowiednią mieszankę torfową. doniczki stały by już raczej na otwartej przestrzeni, z podlewaniem. Na następny rok sadzonki poszły by w kolejne doniczki większego rozmiaru i przy odpowiedniej wielkości poszły by w ofertę handlową

Moje pytanie brzmi, czy takie tuje w multiplatach mogą stać w tunelu bez ogrzewania? Ukorzenią się nim nastanie zima, ale czy nie przemrozi ich? Czy na wiosnę gdy przesadzę sadzonki w P9 to mogą już stać na bezpośrednim słońcu?

Pozdrawiam
      Z góry dziękuje za pomoc!
    • Przez agisense
      Witam wszystkich,

Niedawno - już profesjonalnie - zainicjowałem projekt polegający na tworzeniu map i modeli ze zdjęć pozyskanych przez bezzałogowce (UAV/ drony).

Jeśli borykacie się ze:
      szkodami łowieckimi i musicie oszacować ich wielkość, zalaniami bądź suszą i musicie dokładnie oszacować wielkość obszaru dotkniętego żywiołem do celów ubezpieczeniowych, toczycie spór z ARiMR o wielkość areału i potrzebujecie dokładnej mapy Mogę pomóc!

Spadek cen dronów, większa niż dotychczas dokładność komercyjnych układów pozycjonowania i nowe oprogramowanie oddało w nasze ręce nowe narzędzie sprawowania szerszej kontroli nad uprawami i gospodarstwem.
      Jeśli wystąpiła u was któraś z powyższych sytuacjii macie znajomego dysponującego sprzętem latającym do pozyskania danych - mogę później wam pomóc w przetworzeniu tych danych do postaci map i pomiarów. Wyniki obróbki można później dowolnie analizować w systemach GIS (ArcGIS, QGIS), CAD i innych.

Rabaty dla użytkowników agrofoto.pl

Więcej informacji można znaleźć na stronie: agisense.pl
      Profil FB: https://www.facebook.com/Agisense-259375034394141/
      Zapraszam również do kontaktu mailowego: agisense@gmail.com

Do usłyszenia!
    • Przez corrado
      Tak jak w tytule bądź coś podobnego o podobnych gabarytach,  najlepiej gdyby posiadał podwójne wałki.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.