Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szymonw852    1

Witam.Mam pytanie czy można siać jeszcze bób i czy to wpłynie na ilość plonu i jaka odmiana jest dobra na tą porę. POZDRAWIAM;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

można sadzić wszystkie odmiany bobu nie ma to żadnego wpływu na plon tylko trzeba na choroby grzybowe kropić częściej bo lubią się rozwijać przy takiej pogodzie jaką mamy teraz najlepiej zapraw nasiona przed wysadzeniem np dithane NeoTec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekman16    0

Witajcie, myślę, że za jakieś 10 dni może troche więcej będę zaczynał zrywać. Powiedźcie mi ktoś z was posiada łuskarkę? Jeśli tak to jak się to ma zdaje egzamin? Dużo niszczy ziaren? Pytam, bo właśnie mam w planach skonstruowanie takiego wynalazku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

Ja mam łuskarkę, ale osobiście jej sam nie robiłem tylko zamówiłem. Co do pracy jest w 100% zadowolony, na jakieś 100kg odchodzi mi na prawdę nie wiele. Nie mogę dokładnie Ci powiedzieć ile kg ale polecam taką maszynkę w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starakoza    0

Jestem typową miastową, która przeniosła się po ślubie na wieś :P dostałam na razie mały kawałek ziemi na ogródek warzywny, ale mamy też duże pole, które można w przyszłości zagospodarować. Myślałam m.in. nad bobem, ale przyznam szczerze, że pierwsze próby mnie nieco zniechęciły, nie potrafiłam ocenić, czy strąki są już w pełni dojrzałe, czy nie, bo były ogromne, ale ziarenka w środku jakieś liche... :P No i mszyce zaatakowały, zanim zdążyłam się zorientować :-/ A w ogóle to zauważyłam, że łodygi są strasznie słabe i kruche, nieumocowane łamią się pod ciężarem strąków, a przy mocowaniu pękają, jak sobie z tym poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1208    0

Witam was ;)

 

Zapraszam wszystkich do publikowania swoich ofert sprzedaży warzyw na giełdę warzyw.

 

Internetowa Giełda Warzywna na Facebook-u to nowoczesny sposób komunikowania się sprzedających i kupujących oraz obrotu produktami rolnymi.

W prosty sposób umożliwia rolnikom i przetwórcom sprzedanie tego, co wyprodukowali, a kupującym - handlowcom na targowiskach, właścicielom hurtowni, supermarketów i sklepów - umożliwia bezpośredni kontakt z producentami co znacznie przyspiesza sprzedaż oraz dostawę świeżych produktów.

 

Zapraszam na https://www.facebook.com/groups/627298173970473/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6245    0

nharek skad jestes gdzie kupiles łuskarke i za ile

 

a tak pozatym kiedy zaczynamy i jaki areal

 

ja 1ha ale mieszkam na lubelszczyznie wiec to jeszcze odlegly temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XaWi    1

Witam czy sialiscie juz bob w tunelach do wysadzania czy jeszcze nie jak tak to jakie odmiany najlepiej na wczesny co myslicie o bizonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekman16    0

U mnie w okolicy już było dwóch śmiałków co posiali bób do gruntu. Nie wiem czy zrobić jak rok temu, że posiałem na początku marca, potem przyszła zima, on wytrzymał pod śniegiem, bo tylko zaczął kiełkować i jak się zrobiło ciepło to ładnie powschodził. Obserwuję pogodę i różnie to może być, ale myślę, że zaryzykuję pod koniec przyszłego tygodnia posiać, opryskać STOMPem i przykryć agrowłókniną. Jak tam u was ma się sytuacja?

 

Pozdrawiam,

Wojtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

nie za mokro żeby w pole wjechać też zaczynam w tym tygodniu ale ja sadzę z rozsady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Przepraszam, że się tak zapytam, jak uprawiacie teraz glebę? O tej porze roku u mnie 10 cm pod powierzchnią jest zamarznięta gleba. Czas na włókowanie, nawozy i uprawę jeszcze przyjdzie. Rozumiem siać w tacki, ale też się zastanawiam, czy nie za szybko będzie teraz lub za tydzień siać. Co sypiecie papu? U mnie 500 kg kalisopu+ 250 kg polidapu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekman16    0

U mnie w dolnośląskim zimy nie było, więc w polu już się fajnie zrobiło. Mam 3kl. ziemi, teraz fajnie się rozsypuje, idealna do uprawy... Myślę, że w czwarek atatkuję;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XaWi    1

Witam jak przygotowujecie ziemie do siania bobu w paletkach mieszacie ze zwykla jak jest najlepiej prosze o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Wczoraj częśc bobu posadzona reszta w przyszłym tygodniu. pogoda codziennie po 12 stopni ,mimo braku zimy w okolicach Wrocławia to ziemia rozsypuje sie jak nigdy(2-3 klasa). Sucha żadnych kluch itd, dosłownie jakby w piasku się robiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

macie szczęście u mnie wejść się nie da a co dopiero wjechać ja dziś w palety sadziłem jaki obszar magnum sadzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczek    4

Ja posadzilem wczoraj w grunt zobaczymy co przyniesie pogoda liczne ze jakoś to bedzie jeszcze takie pytanie do znawców tematu jaka polecacie luskarke która malo niszczy i ma wydajność do 100 kg na godz jak cos to piszczie na priv

Edytowano przez wilczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sykorka    0

witam wszystkich ja jestem z okolic Wrocławia właśnie się zastanawiam czy sadzić teraz w sobotę czy wstrzymać się jeszcze z tydzień,ale widzę ,że tu w mojej okolicy to już wszyscy gorąco działają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

wilczek co roku kombinuje z nowymi wałkami jednak jak do tej pory to najmniej mi maszyna poniszczyła na wałkach fi 70 mm + 10 mm gumy kładzionej na gorąco o twardości 30 ShA

w tym roku eksperymentuje z gumą silikonową twardość 35 ShA

długość wałka 1000 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczek    4

A jaka maszynę mogli byscie mi polecić konkretnie ? Bo wokalnym kupić gotowa nic samemu cos strugac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj