Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Bób bizon
Gość   
Gość

Środki, które podałem mają aktualną rejestrację i można je legalnie używać do oprysków bobu.

 

Powieliłeś jeden kilka razy. w każdym sklepie jest Mospilan a o pozostałych z tą samą substancją pewnie nawet nie słyszeli i nie zamawiali

Ostatnim to jest to samo co Bulldock 025 SC na którym pisze

 

C) BÓB

oprzędziki

Zalecana dawka: 0,25 l/ha.

Opryskiwać w okresie wczesnego rozwoju roślin, po zauważeniu chrząszczy lub pierwszych uszkodzeń.

strąkowiec bobowy

Zalecana dawka: 0,3 l/ha.

strąkowiec bobowy

Zalecana dawka: 0,3 l/ha.

Opryskiwać w okresie przekwitania pierwszego piętra kwiatostanów i powtórzyć zabieg po 10-15 dniach.

 

TEKAPO 025 EC

Opryskiwać w okresie przekwitania pierwszego piętra kwiatostanów i powtórzyć zabieg po 10-15 dniach.

Strąkowiec bobowy

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,3 l/ha.

Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,25-0,3 l/ha.

Termin stosowania: opryskiwać w końcowej fazie kwitnienia.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.

Minimalny odstęp pomiędzy zabiegami: 10-14 dni.

 

 

Wątpie żeby to na cokolwiek podziałało w bobie gdy za litr płacimy nieco ponad 50zł

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Powieliłem wyniki zwrócone przez wyszukiwarkę środków ochrony roślin zamieszczoną na stronie Ministerstwa Rolnictwa. Takie środki są zarejestrowane, a że substancja czynna jest ta sama, to już inna sprawa. Zmiana kryteriów wyszukiwania i mamy taki oto wynik:

  1. Acetamip 20 SP acetamipryd - 20 %
  2. Acetamip New 20 SP acetamipryd - 20 %
  3. Acetamipryd 20 SP acetamipryd - 20 %
  4. Miros 20 SP acetamipryd - 20 %
  5. Mospilan 20 SP acetamipryd - 20 %
  6. Kobe 20 SP acetamipryd - 200 g
  7. Lanmos 20 SP acetamipryd - 200 g
  8. Sekil 20 SP acetamipryd - 200 g
  9. Bulldock 025 EC beta-cyflutryna - 25 g
  10. Tekapo 025 EC beta-cyflutryna - 25 g
  11. Decis AL deltametryna - 0,0075 g

 

 

 

 

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nic nie powieliłem. Takie środki są zarejestrowane, a że substancja czynna jest ta sama, to już inna sprawa.

 

Chodziło mi o to że w kazdym sklepie środek z acetomiprydem mają tylko mospilan mają. nawet w malutkich dla dzialkowców mospilan musi być

 

Stał się tak powszechny że aż dziwne bo wcale nie jest taki zupełnie bepieczny dla pszczół

 

26daf8ace3841e4217a214ae2e5b933d_orig.jp

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

To, że jeden środek jest popularny to inna sprawa. Czasem w sklepach są jakieś zamienniki i warto być przygotowanym na takie niespodzianki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To, że jeden środek jest popularny to inna sprawa. Czasem w sklepach są jakieś zamienniki i warto być przygotowanym na takie niespodzianki.

 

Masz rację. tylko żeby on był tak skuteczny np na mszycę jeszcze to chętnie bym go stosował

Dobra praktyka rolnicza nakazuje stosować środki naprzemiennie z różnymi substancjami a tu zostaliśmy tylko z jedną na mszycę jak i stronkowca

 

Kiedyś Pirimor miał rejestrację na bób , stosował ktoś może ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o same koszty, to jeden zabieg Mospilan'em to koszt ok. 95 zł/ha, dla porównania - koszt jednego zabiegu Bulldock'iem to koszt ok 15zł/ha (wg dawki na etykiecie i średnich cen z internetu). Tak to wygląda z tego punktu widzenia. Jak ze skutecznością? Osobiście zastosował bym teraz oba środki na przemiennie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli chodzi o same koszty, to jeden zabieg Mospilan'em to koszt ok. 95 zł/ha, dla porównania - koszt jednego zabiegu Bulldock'iem to koszt ok 15zł/ha (wg dawki na etykiecie i średnich cen z internetu). Tak to wygląda z tego punktu widzenia. Jak ze skutecznością? Osobiście zastosował bym teraz oba środki na przemiennie. 

 takich środków co można za 15zł opryskać od robaka 1ha to nie bierz nawet do ręki bo szkoda na nie kasy

 

Lepiej dołożyć  2-3zł i kupić 0,5l  C2H5OH. przynajmniej człowiek po zabiegu bedzie zadowolony

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to to samo mówiłem o Fastac'u tak samo wychodzi z 15 zł na ha. Litr kosztuje 180 zł, dawka na ha 100 ml.. Mamy koszt jednego zabiegu 18zł/ha. Mszycy miałem w cholerę strąkowca też było. Do tego brak możliwości stosowania powyżej 20 stopni.

 

Haha, człowiek będzie zadowolony, ale etanolem strąkowca nie wytępię. Tak więc może podsumowując temat co polecacie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jasne że ten fastac nie podziała.

stosowałęś ten mospilan ?.

ja kupiłem go chyba ze trzy opakowania robiłem dawkę max dawkę 0,2 na 200l wody i dalej mszyca się ruszała po 2 dniach

mszycę widzisz a tego stronkowca tak samo nie zobaczysz.

Jakby ten strakowiec bobowy truł się kilka dni to pomyśl sobie ile w tym czasie zdąży naskładać jaj w kwiecie. a te jaja to póżniejsze robaki na zdjęciach

Mospilan może i jest skuteczny ale zdecydowanie za wolno działa. Znam cwaniaków co przyjeżdzali z bobem i też mówili że mospilan 2 zabiegi max a w nastepnym roku mieli z robalami

 

każdy ma swoje zapewne sposoby ale tu każdy pisze co wypada

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu000    0

Nie każdy piszę to co wypada tylko to co zaobserwował u siebie na polu i jakie ma doświadczenia. Ja od kilku lat pryskam Mospilanem, ostatnio czasem na pierwszy zabieg pójdzie Proteus  i problemów ze strąkowcem nie miałem. Fakt, na mszyce nie działa rewelacyjnie, ale jeśli chodzi właśnie o mszyce to może zależy tez od regionu i pogody. U mnie w ostatnich latach jakiejś tragedii z mszycami nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie każdy piszę to co wypada tylko to co zaobserwował u siebie na polu i jakie ma doświadczenia. Ja od kilku lat pryskam Mospilanem, ostatnio czasem na pierwszy zabieg pójdzie Proteus  i problemów ze strąkowcem nie miałem. Fakt, na mszyce nie działa rewelacyjnie, ale jeśli chodzi właśnie o mszyce to może zależy tez od regionu i pogody. U mnie w ostatnich latach jakiejś tragedii z mszycami nie było.

 

Nie było problemu bo zastosowałeś pewnien trik dużo wcześniej .. . Jakby to było w realu to bym powiedział co zrobiłeś a tu się takich rzeczy nie pisze

 

I na co ci ten proteus podziałał ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pryskalem na strakowca wiec pewnie na niego

 

Testowałeś moze kiedyś pirimor jak miał rejestrację na bób ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jasne, teraz też go stosuje, ale głównie w kapuście

 

 

skuteczny jest na mszyce ? zawsze mnie cena odstraszała, pytam z ciekawości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu000    0

Działa bardzo dobrze, nawet w niskich dawkach. Zresztą, to chyba jest typowy środek na mszyce. Wychodzi ok. 70-80zł na ha to jeszcze tragedii nie ma. Cena np. takiego Lentagramu dopiero odstrasza, ponad 200zł/ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qamil    0

Potrzebuje rady  kiedy siejecie nawozy pod bób. Na zimę pod orkę ( tak jak wyczytałem we większości artykułów)   czy przed sadzeniem?

U mnie są gleby średnie więc teoretycznie nie powinno się wypłukiwać przez zimę. Ale jakoś nie za bardzo w to wierze  żeby na zime sypać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Ciekaw jestem kto w tym roku będzie  strąki bobu zrywał ? Skoro za nielegalnie zatrudnionego Ukraińca kary wzrosną z 3000 do 30 000  tysi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 9.01.2018 o 18:09, mefiu000 napisał:

Legalnie nie chcą robić? :)

legalnie to nie chcą nawet sexu uprawiać a co dopiero przy bobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie zasadzilem bober z rozsady trzy tyg temu pod wloknine. Dzis włóknine zdjalem a on juz kwitnie ajest moze wielkości puszki od piwa. Co jest grane?? Ktos mial.podobny przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ziemia jest 3a więc dobra przedplon lucerna przez 5 lat serosla...ale on wygląda jak niedorozwiniety. Krzaki sa w,wielkości selera i juz kwitną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Jak tak mialem przy slabym ph. Saradela pisze ze nie potrzebuje duzego ph i moze z tym masz problem moj bob z poczatku ciemny fajny ale potem zaczol zolknac i wywalil kwiat i tyle go bylo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ehh a bd z niego cos wgl?

Zerwie sie cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj