Zaloguj się, aby obserwować  
kurde5

NH czy Ursus?

Polecane posty

kurde5    7

Witam, jaki ciągnik kupić na 20 ha ornych i na 40 łąk, ursus 9014H czy NH td5040 lub 5050?

Słyszałem że ursusy H to przemalowane jakieś hattaty, i słyszałem że są awaryjne. I teraz jaki kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Trochę źle słyszałeś bo obecne Ursusy jako Pol-Moty od kilku lat są na rynku i negatywów nie ma ;) silnik perkinsa jest dobrze znany układ napędowy Valtry także więc co tu za dużo mówić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Jeśli chodzi o tyle ha i użytki zielone i orne to tak Ursus H dopiero weszedł na rynek nie mamy opini użytkowników tylko poprawił się komfort i wyposażenie za niższą cene klima obciążniki rewers i biegi to jest ciągnik świeżynka może być udanym sprzętem chodz do końca nie jestem pewnien Ursus H zastąpił Pol-Mota tzw. czytając opinie na AF to ursus ma przód firmy hema siedzący taki sam w waltrach silnik perkinsa bardzo oszczędny nie wiem co jest w wyposarzeniu dodatkowym a co do NH to sprawdzony traktor o mocnej konstrukcji poczytaj sobie opinie na AF wiadomo NH będzie droższy klima bajery itp biegi jakieś dodatkowe koszty napewno poniesiesz a to ma być ciągnik głowny w gospodarstwie czy pomocniczy i przy czym ma pracować ?? O ursusach H nie możemy powiedzieć że są awaryjne bo nikt go nie posiada owszem Ursus wcześniejsze mogły być awaryjne jeśli nie ogranicza cie budżet to ja bym się nie zastanawiał i dopłacił za dodatki i wziął NH Ursus może być dobrym traktorem można poświęcić mu uwagi wybór należy do Cb ja bym postawił na NH ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel97    4

Odpowiedź prosta- NH. Sprawdzona marka, wielu ma takie ciągniki i sobie chwalą. Ursus ten niedawno wszedl na rynek i niewiadomo jaki on jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde5    7

Kupię NH chyba bo ten Ursus to jest jakiś hattat :( Sam myślałem że ursus ma polskie blachy wygląd, tylko części takie jak silnik są sprowadzane. I prawie kupiłem ale w ostatecznej decyzji zobaczyłem że to nie Polski traktor :(

 

A co do NH to może w wersji T5040 kupię. Co myślicie o nim? co ma w standardzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

Jeździłem bliźniakiem ( Case JXU 105). Ciągnik zwrotny, w porównaniu do Ursusa komfort dużo większy, powinien Ci wystarczyć, chodź osobiście to poleciłbym JD 5090R :)


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

@zenon385 http://www.agrofoto....363759-pol-mot/ ;) Kiedyś było jeszcze jedno zdjęcie, ale zostało usunięte ;) Co do wybory to oczywiście, że NH - Sprawdzona marka, jak kupisz to wiesz, że trochę popracujesz :)

Opinie na youtube na temat Pol-Mota H nie są za ciekawe

 

 

Nie mam nic do Ciebie, ale jeżeli dobrze pamiętam to awaria jednego z tych popsutych pol-motów wynikała z winy operatora. Bodajże winny był zapchany filtr hydrauliki i uszkodzony jakiś elektrozawór. Pod tym zdjęciem nie jest napisane co się stało, równie dobrze mogli zmieniać rozstaw kół w serwisie i dlatego zdjęte koła ;)

Jeżeli masz wybierać między nimi to zdecydowanie lepiej NH. Co prawda jest droższy, ale od niedawna można go wyposażyć w rewers hydrauliczny (nie mylić z elektrohydraulicznym). O ile dobrze pamiętam to gabaryt był na korzyść pol-mota, jednak w nieznacznym stopniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde5    7

No w wersji T to rewers hydrauliczny czy tam elektro, nie wiem, nie znam się na tym, to jest w standardzie tylko w wersji TD trzeba dopłacać. Aha i wersja T bardzo mi się podoba, choć droższy to i tak może go wezmę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Nie mam nic do Ciebie, ale jeżeli dobrze pamiętam to awaria jednego z tych popsutych pol-motów wynikała z winy operatora. Bodajże winny był zapchany filtr hydrauliki i uszkodzony jakiś elektrozawór. Pod tym zdjęciem nie jest napisane co się stało, równie dobrze mogli zmieniać rozstaw kół w serwisie i dlatego zdjęte koła ;)

Jeżeli masz wybierać między nimi to zdecydowanie lepiej NH. Co prawda jest droższy, ale od niedawna można go wyposażyć w rewers hydrauliczny (nie mylić z elektrohydraulicznym). O ile dobrze pamiętam to gabaryt był na korzyść pol-mota, jednak w nieznacznym stopniu :)

 

Fakt faktem, nie wiadomo co tam było ;) Ja to mam jakiś uraz do tych Ursusów po poprzednich awaryjnych seriach mido. I o tych Pol-motach H (Nowych Ursusach) na youtube pod filmikami komenty o nich nie są za ciekawe ;)

 

P.S Pod tym zdjęciem http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/363759-pol-mot/ raczej nie zmieniają rozstawu kół. Powiększ, a zobaczysz, że odjechali tylnym mostem od skrzyni biegów :)

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

@Ursusc385 Zwracam honor, rzeczywiście odjechali tylnym mostem :blink: Pewnie do skrzyni chcieli się dobrać. Mido - fakt średnio udana seria, sam słyszałem o jednym przypadku (bodajże już 11024) w którym notorycznie zakleszcza się skrzynia biegów ;)

 

@kurde5 w wersji T5000 masz elektrohydrauliczny rewers (załączany elektrozaworem) :) Seria TD5000 jest wyposażona w rewers hydrauliczny (zawór sterowany linką bodajże) jednak jest on za dopłatą. Nie wiem do końca jak jest z tą serią T5000, do kiedy będzie można ją zamawiać, gdyż na rynek polski miały trafić jesienią nowe ciągniki serii T5. :)

Edytowano przez Hubert8245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde5    7

Niestety nie ma t 5040 już :(

A ile kosztuje t4.75 albo t5.95? Jak ktoś wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

a może proxima power 100?


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde5    7

Dzwoniłem wczoraj do dealera, i mówił mi że T5.95 kosztuje 160 tyś. netto, więc ta seria niestety odpada ;(

 

Jakie jeszcze są dobre ciągniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Ja bym się zastanawiał nad ursusem 11024 , podobno na jesieni ma być nowa skrzynia więc będzie to w porządku ciągnik , na żywo widziałem , to nawet nieźle wygląda,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj