Skocz do zawartości
Fenol

grzałka do silnika na zime w 360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Fenol    4

czolem

czy istnieje taka mozliwos zamontowana grzalki do silnika w 360 tak jak to jest w zetorach a moze pasuje od zeta piszcie co myslicie i gdzie to sie mocuje...

kposy    1

ja mam takie cos ...wkręca sie to do bloku...powinna byc taka zaslepka.Grzeje wode i w wiele lepiej pali

Fenol    4

gdzie to dorwales czy to jest od jakiegos innego ciagnika? ile zaplaciles? jak jest to zasilane?

Wiadomość z agroFakt.pl

kposy    1

Mój dziadek to skądś skolował . Ja to mam do c330.Mam tez do bialoruski....to jest normalnie na 220V

a teraz ci powiem ja to robil moj dziadek....robil pod silnikiem tak zwany szescian ktory mial 2 wyjscia z góry, i z dolu ...z gory wychodzila gorąca woda , robila obieg po silniku i wracala do szescianu..wtedy przy mrozie ciagnik pieknie palił

Nie wiem czy zrozumiesz bo to juz wyzsza szkola :lol:

mtracz    71

ja w swoim T-25A mam w misce olejowej grzałke na 230V z pralki. :P Wystarczy w misce zrobić 2 dziury wsadzić grzałke no i uszczelnić. A no i jeszcze trochę ją wyprofilować żeby wał w nią nie uderzał. W największy mróz bez problemu odpala, wystarczy 20-30 minut wcześniej ja włączyć do sieci. Trzeba pamiętać żeby nie przesadzić bo sama grzałka nie ma termostatu no i jak zapomniemy ja wyłączyć to zagotuje olej. :lol:

kposy    1
w bloku ale gdzie dokładnie? od strony sprężarki?

Jeżeli chodzi o c385 to Ci nie powiem bo nie wiem gdzie jest

wojtus    1
Jeżeli chodzi o c385 to Ci nie powiem bo nie wiem gdzie jest

Z prawej strony ciągnika, zamiast tej okragłej zaślepki, która służy gdy ci zimą mróz będzie chciał zamrozić wode. :lol:

wojtus    1

Ciekawe. Tylko w 360 jak i w którym miejscu? Jedyne rozsądne miejsce to w kolektorze wodnym. :lol:

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W c 360 nie ma miejsca w bloku :lol: , szkoda bo taka grzałka to świetna sprawa. A w kolektorze to już nie ten efekt :P .

wojtus    1

Najrozsądniej to zamontować świece żarowe, ale jak ktoś chce to może się pobawić i sprubować zamontować grzałke. :lol: Sam jestem ciekaw efektu takiego wynalazku w 360.

wojtus    1

To całkiem, całkiem rozwiązanie.Tylko zamiast tego kabla z wtyczką to lepiej jakby było gniazdko.Praktyczniej i poręczniej, ale to idzie samemu poprawić. :P Cena też troche wydaje mi się zbyt wysoka w porównaniu z podobnymi grzałkami. :lol:

330CUrsus    0

A nie lepiej kupić 4 świece od C-330 i wkęcić je do kolektora ssącego?Ja mam w C-330 i w zime pali jak w lato.

Sadek    446

Ja w swoich ciągnikach tak tą sprawę rozgryzłem. W U 1004 były kiedyś założone 2 płytki elektryczne 220V pod misą olejową super sprawa bo rozgrzewał się olej w misie i minimalnie podgrzewała się woda, ale wał miał opory minimalne w oleju. Teraz płytki są zdemontowane (rzadko palę ciągnik w mróz) a jak się zdarzy to kuchenka turystyczna pod misę olejową i rozruch bez problemu.

Świece od 330 dobre rozwiązanie tylko mają jedną wadę potrzebują dużo prądu który w zimę jest cenny, ale znajomy świece zasilał z prostownika (odpowiedniej mocy) aby zaoszczędzić prądu na rozruch.

A każdy robi jak uważa za dobre, najważniejsze aby silnik zapalił w mróz, a sposób jest wtedy bez znaczenia.

330CUrsus    0

No właśnie aby odpalił i będzie dobrze.Ale ja w zime grzeje 30 sek. i się nie rozładowują kręcą jak oszalałe.

Buszmen11    0

montuje się to na wężu chłodniczym. teoretycznie powinno zdać egzamin jak masz zalanego płynem. pozostaje kwestia gęstości oleju w misce

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się