Zaloguj się, aby obserwować  
zychu

zetor proxima power 90 czy jd 5080m comfort

Polecane posty

dawid13    1

Napisz do czego chcesz go używać ile masz hektarów i z jakimi maszynami będzie pracował


jmjmjm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Dałes złe porównanie ponieważ zetor ma 90km a JD 80km. I taki temat juz jest: http://www.agrofoto....hn-deere-5080m/

 

Ja osobiście polecam JD 5090M napewno bedzie lepszy od Zetora ponieważ ma lepszy promień zawracania, spalanie napweno będzie niższe, będziesz miła ciszej w kabinie, biegi bedą lepiej wchodzić, nie będzie tak skakał. NIe piszcie że nic nie wiem o Zetoże bo wiem wujek ma Proxime 85 Plus ma około 800mtg i żadnych awari nie było ale za taką cene możesz mieć JD

 

A i jeszcze utrzymanie jednego i drugiego ciągnika jest na podobnym poziomie

Edytowano przez rolnikursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zychu    6

powiem tak mam oferte zetora proximy power 90 za 155tys brutto w bogatym wyposażeniu oraz jd 5080M comfort za 165tys brutto w std porównuje te dwa ciągniki ponieważ wielkością podobne tak proxima ma o 7km więcej od jd prosze o pomoc wyborze który lepszy i dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

10tyś różnicy troche jest jeśłi potrzebujesz mocniejszego ja bym brał Proximę dobre i te 7km więcej i w tej kasie masz bogatsze wyposażenie zetora chodz John to John dobra jakość zależy jesli ogranicza cie budżet to ten tańszy jesli możesz se pozwolić wziął bym Johna zawsze z czasem pomyślisz o ładowaczu a te ciągniki są do tego stworzone pełna rama itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Raczej nie bedzie to różnica 7KM poniaważ moce są podane w różnych normach (wg DIN Zetor ma 82KM)

Jeśli ja bym stał kiedys przed takim wyborem bo bez większego wahania wybrałbym Zetora :D Dlaczego? :blink:

 

Bo Zetor ma lepszą skrzynię z 3 biegami pod obciążeniem z możliwością ich automatycznej zmiany(JD opcjonalnie może miec 2), sprzęgło w przycisku ponadto w Proximie bardziej podobają mi się dźwignie do obsługi TUZ (JD sa strasznie małe - czyli za wygodne pewnie nie bedą) ;)

 

Ogolnie seria M to seria ciągników budżetowych które mają przyciągac klienta głownie konkurencyjną ceną niekoniecznie idacą w parze z wysoką jakością wykonania (Przeni i tylny most produkowany w Chinach) :D


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surowa1994    2

ja ma zetora tylko że forterre kolega ma jd 6530 i gadał że w ch*j pali a roboty robi tyle co moja frota a moja frota o wiele mniej pali a tyle samo robi gadał że jd już nie kupi :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

"w ch*j pali a roboty robi tyle co moja frota a moja frota o wiele mniej pali a tyle samo robi gadał że jd już nie kupi" Nie ma to jak fachowa opinia poparta liczbami i argumentami :D Brawo.

@Fartrac675dt w JD serii M nie ma pełnej ramy, z tego co wiem.

@Zychu jak wygląda serwis w obu firmach? Gdzie mają lepszych serwisantów?

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde5    7

Dałes złe porównanie ponieważ zetor ma 90km a JD 80km. I taki temat juz jest: http://www.agrofoto....hn-deere-5080m/

 

Ja osobiście polecam JD 5090M napewno bedzie lepszy od Zetora ponieważ ma lepszy promień zawracania, spalanie napweno będzie niższe

 

 

No chyba śnisz. Choć zetor też dużo pali to nie więcej od JD, chyba że w ekstremalnych warunkach. Ja osobiście polecam JD, większy komfort itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Raczej nie bedzie to różnica 7KM poniaważ moce są podane w różnych normach (wg DIN Zetor ma 82KM)

Jeśli ja bym stał kiedys przed takim wyborem bo bez większego wahania wybrałbym Zetora :D Dlaczego? :blink:

 

Bo Zetor ma lepszą skrzynię z 3 biegami pod obciążeniem z możliwością ich automatycznej zmiany(JD opcjonalnie może miec 2), sprzęgło w przycisku ponadto w Proximie bardziej podobają mi się dźwignie do obsługi TUZ (JD sa strasznie małe - czyli za wygodne pewnie nie bedą) ;)

 

Ogolnie seria M to seria ciągników budżetowych które mają przyciągac klienta głownie konkurencyjną ceną niekoniecznie idacą w parze z wysoką jakością wykonania (Przeni i tylny most produkowany w Chinach) :D

 

Heh jeżeli porównasz Proxime Power 90 z 5090R to w JD tez będziesz nawet 4 biegi pod obciążeniem, wiekszy udźwig, EHR,

 

Tutaj by pasowało porównanie Proximy plus 85 i 5080M cenowo JD wychodzi 132tyś zł netto a zetor 128tyś zł netto przy wyposażeniu w jednym i drugim: klima, dwa półbiegi, skrzynia 40km/h....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zychu    6

powerki to r-ki nie można porównać ponieważ r-ki to inna klasa ciągników r-ka kosztuje 80km prawie 200tyś brutto a pawerka w bogatej wersji mam oferte 155 tys brutto a m-ka 80km 165 std jd moim zdaniem ma gorsze parametry techniczne ponieważ powerka ma skrzynie 24x24 z podwójnym wzmacniaczem a jd może mieć pojedyńczy tylko i za dopłatą ,a zetor ma większy udżwig noi ma sprzęgło w guziku więc bez sprzęgła zmieniam biegi a w m-ce trzeba wciskać sprzęgło wiec juz jest wada zetor ma zęwętrzne sterowanie podnośnikiem po drugie proxima plus ma rewers mechaniczny więc nie można porównać do m-ki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Wiem że 5R bedzie lepszym wyborem niż Power ale i droższym a autor tematu ma ograniczony fundusz, który zamierza przeznaczyc na tą inwestycję :P tak więc skupiłem się na tych 2 modelach które są zawarte w temacie a tu widocznie lepiej (pod względem wyposażenia) wypada Zetor ;)

 

Porównanie M-ki z Plusem też za bardzo trafione nie jest ponieważ jeleń ma juz mokre sprzegło i rewers EH a w Proxie masz "suchara i mechanika" :D

 

 

No chyba śnisz. Choć zetor też dużo pali to nie więcej od JD, chyba że w ekstremalnych warunkach. Ja osobiście polecam JD, większy komfort itp.

 

Na podstawie czego wydajesz taką opinie o spalaniu?

Użytkujesz oba te ciągniki?

Komfort M-ki raczej wyższy nie bedzie niż Powerki :P

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zychu    6

mgr lukash powiem tak masz racje komfort m-ki nie przerasta komfortu powerki i powiem tak zdziwiłem się wygłądem powerki w środku myślałem że nie zaciekawie tam ma a sie myliłem ma naprawdę fajnie noi sprzęgłó w guziku a jd m-ka tego niestesty niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Moj wujem ma Proxime 85 Plus i komfort nie jest zahwycający chciaz kabina duża i przyjemna jest w niej trochę za głośno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janowiak    0

U mnie w okolicy ostatnio kombajn wpadl w dól i wyciagaly go wlasnie JD 5090 tyle ze R, oraz Proxima bodajze 85-90 juz nie pamietam. I musze powiedziec ze Zetor dawal rade. Bo kombajn byl w dole na glebokosci 2 metrow a momentami JD sie przestawial z lina to Zetor sam musial utrzmac. A przeciez Claas Mercator 60 to nie piórko. Z reszta ten zetor to byl jednego z uzytkownikow forum. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

U mnie w okolicy ostatnio kombajn wpadl w dól i wyciagaly go wlasnie JD 5090 tyle ze R, oraz Proxima bodajze 85-90 juz nie pamietam. I musze powiedziec ze Zetor dawal rade. Bo kombajn byl w dole na glebokosci 2 metrow a momentami JD sie przestawial z lina to Zetor sam musial utrzmac. A przeciez Claas Mercator 60 to nie piórko. Z reszta ten zetor to byl jednego z uzytkownikow forum. :D

Byłeś wtedy jak proximą wyciągałem ten kombajn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areknn    6

mojemu koledze w proximie power 400 mtg tuż po gwaraccji padło sprzegło i podobnoo dosyć często to sie zdarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0590    0

Ja mam proxime plus 95 i mi w takich pracach jak prasowanie koszenie w górskich terenach nie przekracza 6 l w orce nie wiem ile ale ja na 10 godzin balowania wypale 60 l a robili takim jd w naszych okolicach bale na spalarnie to zeszli do ładowacza bo ponoć było o niebo większe i balują nadal forterrą wiec z własnej praktyki ja bym brał zetora i sam mam taki zamiar pod koniec roku tylko że fortere hsx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem posiadaczem John deere 5080m z ładowaczem czołowym mam go ponad dwa i pół roku. obecnie ma zrobione 1510mth więc jeśli chodzi o spalanie to wypowiem się w obronie paliwożernych johndeerów. zaznaczę że z turem i pełnym bakiem waży 4900 i jakieś kilogramy. A pali od 5,5l w turze prasa około 7l pług 4x40 w lekiej glebie w przedziale 8-9l gruber 2,6m 10l do 11l wszystko godzina zegarowa. Nie uważam żeby była to jakaś tragedia według mnie to całkiem przyzwoity wynik. Macie jakieś pytania z chęcią wam odpowiem...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez jazda
      Witam zastanawiamy się z tatą który wybrać ciagnik z tych Ursus c-360 vs Same corsaro 70 cena jest podobna a miał by służyć jako pomocnik obcej c-360 wykonywał by prace orka,agregat,rozrzutnik i cięższe prace... proszę o opinie wasze
    • Przez zychu
      który lepszy zetor forterra po rabacie 162 z klimą a zetor proxima power 155 z klimą ,zęwnętrznym sterowaniem podnośnika,piton fix zaczep
    • Przez NowyKombajn
      Witam jestem tu nowy na tym forum jestem z lubelskiego i stoję przed wyborem kombajnu na 80ha i nie mam pojęcia co wybrać czy warto przepłacać 50 tyś za tucno 320 czy ten tc 5070 ma coś wspólnego ze starym tc czy to całkiem nowy kombajn oglądałem na pokazie i kabina i wykonanie już całkiem inne nie to co w starym tc który z tych kombajnów będzie mniej awaryjny i tańszy w utrzymaniu w późniejszym okresie 10-20lat
       
      ceny :
       
      tucano ok 490 pełna opcja
       
      nh 440 pełna opcja
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj