Rafii

Agregat na nożach czy palcach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rafii    6

Koledzy chcę kupić agregat upwawowy aktywny. Teraz poytanie jaki wybrać czy na palcach np. LELY czy lepszy jest na nożach np. MAschio. Kiedyś czytałem że na nożach ciągnik ma troche lżej . Agregat będzię robił głównie po orce. Ale czy tym na palcach da radę (jak było w tym roku że trzeba było wszystko przesiewać), robić bezpośrednio w ziemie bez orki po zimie. Bo na nożach widziałem w akcji na małym zbożu i wychodziło ok.

Co sądzicie o agregatach aktywnych Famarol?

Edytowano przez Rafii

Adrian1025    55

Ja Ci polecam na normalnych płaskich zębach, tez kiedys stanąłem przed takim wyborem i wybrałem na takich zębach. Moim zdaniem taki jest najlepszy skoro do dzisiaj tylko takie produkują ,a na tych palcach okrągłych juz nie ma, widać była to gorsza kontrukcja.

Co do brony Famarolu, mają taką w mojej byłej szkole i chodzi dobrze od 97 roku. Mają cały zestaw z siewnikiem.

Bert    0

Co do agregatów na palcach czyli Cube Tines - zęby maczugowate to nikt ich nie produkuje poza Lely (Tulip) ponieważ są objęte patentem.

Co do oporów pracy to jest odwrotnie. Okrągłe zęby potrzebują mniej mocy a wiąże się z tym także konstrukcja wirników (12sztuk na 3m).

Dużą zaletą jest to, że nie tną one ziemi jak zęby proste a kruszą i resztki pożniwne są wpychane pod ziemię.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez FotoFan
      Poszukuje wirnika do brony Niemeyer kr 3010. Posiada może ktoś taką bronę na części? 
    • Przez MtrzeszczM
      Witam jak w tytule czy jest znacząca różnica w jakości  zębów  do brony wirowej Amazone kg 303  bo z tego co sie orientuje w cenie 2 x drozej orginał  ale czy to sie przekłada na żywotność ? moze ktos sie orientuje?
    • Przez Brytan
      Witam,mam zamiar kupić agregat uprawowoy. I napotkałem się z takim problemem iż nie wiem czy kupić agregat z wałem podwójnym strunowym czy lepiej kupić agregat z wałem podwójnym strunowym na dociskach? . Proszę o odp.
      PS. Ziemię mam 2 i 3 klasę.
    • Przez Rolnex
      Witam wszystkich. Przymierzam się do zakupu maszyny Kockerling trio 400. Chciałbym zasięgnąć porady użytkowników, ludzi mający jakieś ciekawe sugestie odnośnie tej maszyny, jej awaryjności, wytrzymałości. Każda opinia będzie dla mnie bardzo ważna. Liczę na owocną dyskusję
    • Przez Grzegorz37
      Jak w temacie jaki agregat bedzie najlepszy na jakie ziemnie i z jakimi wałem?
      W moim przypadku potrzebuję agregat upr-siewny na ziemie I i II klasy do ciąnika mocy 130KM, co radzicie na podstawie własnych doświadczeń?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.