przewlos

Dlaczego kury nie znoszą jaj ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przewlos    0

daje im specjalną pasze dla kur mają duży wybieg.. a już od miesiąca się nie noszą... dlaczego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

W jakim wieku te kury ? jeżeli wcześniej nosiły jaja a teraz nie niosą to znaczy że mają okres odpoczynku zwykle przypada on w zimie ja nie widzę innej przyczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Problem może też leże w np szkodnikach które wykradają jajka lub może kury znalazły sobie jakąś kryjówk i znosza jajka właśnie tam... Żalezy ile tyci kur masz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

a moze musza sobie odpoczac


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może to właśnie wynik "specjalnosci" owej paszy. Co to za specjały podajesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Makary a masz koguta do tych kur? nobo bez koguta to jaj pewnie nie zniosą :wub:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kogut potrzebny kurom do znoszenia jaj?

Ktoś tu sobie robi niezłe jaja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Dlaczego ? :ph34r:

no a jak ma kura znieś jajko jak nikt ją nie poskaka :lol:

to tak jak z ludżmi , same dzieci się rodzą? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaja sobie robisz i to wielkie.

Kogut jest potrzebny by kura zniosła zapłodnione jajko.

Jak masz wątpliwości to poczytaj o tym troszkę lub wybierz się do jakiegoś dużego kurnika np. z chowem klatkowym.

Koguta tam nie znajdziesz

 

@przewlos jaj w kurniku nie masz ale za to w tym temacie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

U mnie jest 18 kur w tym 3 koguty.

Jak nie było koguta jajek prawie nie było od kąd jest kogut jejek jest mnogo. :ph34r:

Więc jednak kogut jest potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pol, jakby to powiedzieć, ja mam jaja i koguta także :D , a Ty sobie doczytaj, że z jajami to ma problem :( niejaki przewlos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

@POL1 to powiedz w takim razie jak to wygląda w fermach kurzych? Tam też mają koguty? bo mi się jakoś nie wydaje.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam ok 60 sztuk i były okresy gdzie przez np 2-3 lata nie było koguta a kury jajka znosiły. Teraz jest kogut a żadnej zmiany w nięsności nie zauważyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Ja miałem sytuacje w zeszłym roku gdy kury nie znosiły mi jaj przez okres 1 miesiąca choć był kogut :)


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

A może te wasze koguty to "lesery" ?Ja mam 3 liliputy ale prze....pierniki :o :o kurą żyć nie dają atakują je nonstop a kury niosą rewelacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przewlos    0

czytam te wasze wypowiedzi i niekiedy naprawdę są w tym temacie jaja a jaj dalej od kur nie mam :P możlwie, że właśnie mają taki okres. mam kur około 70 i np dziś ani jednego... trochę to denerwuje, bo chodzi się koło tego a od miesiąca prawie jajek nie ma. Albo wogóle albo 2-5 ...

Jeśli można wiedzieć to co dajecie swoim kurom ?

Edytowano przez przewlos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kury też musża odpocząć

Czasami kura idzie na dłuższy urlop i nie znosi jaj.Dzieję się tak podczas pierzenia(raz w roku),przerwy zimowej,oraz kwoczenia.

Na pierzenie podam wam tu sposób,dość okrutny,ale często stosowany,polega on na pozbawieniu kur paszy,wody i światła na cztery dni.Albo pozbawieniu na 10 dni tylko pasz.Pózniej dać ptakom pożywienie,a około 60 dnia od głodówki zaczynają się nieść.

A kogut nie ma tu nic do powiedzenia,on jest tylko dla urozmaicenia towarzystwa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja daje pasze dla niosek granulowana i płatkowana firmy agro lub piast. Do tego ziarno oraz chleb moczony. Mam około 60 kur teraz też przechodzą ,,urlop,, ale jajek jest około 20-30. Radził bym ci sprawdzić czy jajek nie podbiera jakiś szkodnik bo to podejrzane żeby od miesiąca nie było jajek i to od takiej ilości kur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

A Ja daje pszenice, pszenżyto pomieszane z dodatkiem kukurydzy, gotowane pyry z paszami, chleb suchy i do oporu różna zielonka. :) Mam 12 kur plus kogut.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po owsie?:D pierwsze słyszę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo widocznie masz jajopedne koguty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Kolego @ vbox333 dobre.A tak na poważnie to co ma kogut do nieśności kur ważna jest dieta dla kur.moje dostają mieszankę dla niosek i pszenicę,mają wolny wybieg, kolega na początku tematu pisał że kura ma okres odpoczynku,kiedy jajek nie znosi.Co do karmienia owsem nie bardzo się on dla kur nadaje wybiorą co lepszy reszta się marnuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
    • Przez Dominik1232
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze preparaty do odrobaczania kur niosek i czy obowiązuje podczas stosowania karencja na jajka?
       
    • Przez bulin
      Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
      Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
      Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?
       
      Pierwszy post na forum więc witam wszystkich
    • Przez I1234s
      Najlepsza rasa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj