przewlos

Dlaczego kury nie znoszą jaj ?

Polecane posty

Basior    7

Ja mam 150 kur ale planuje mieć ok. 400 daje im tylko pszenice z kukurydzą i cały czas są na wybiegu.. Są to tak zwane eko kury :P Tak jak mówicie kury po pewnym czasie przestają znosić jajka w ramach urlopu... :D Mam pytanie nie wiecie czy są jakieś dotacje do kur bo dopiero w to wchodzę.. Znaczy w większe ilości... :) Pozdrawiam :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Do kur dotacji raczej zadnych nie ma, a tą kukurydze to dajesz w całości czy zestrutowaną? Ja mam teraz 25 kur u mam od 10 do 20 jajek na dzień, mają cały czas pasze z nutreny czasami dostają parzone ziemniaki ze strutą i witaminami i trawe z kosiarki ogrodowej, co mozna jeszcze im dawać zeby podnieść nieśność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszL123    1

Dzięki Bogu nie ma chyba żadnych dotacji, choć niektórzy chcieli by je już do porannego wstawania z wyrka, szkoda, że inni muszą za to zapłacić w podatkach...Inna sprawa, że gdyby były to nioski przestały by się opłacać.

W jakim wieku masz te nioski? Jeśli kury chodzą po dworze to sama pasza powinna wystarczyć, byle pod dostatkiem. Kukurydza w całości jest raczej za gruba, pszenica jeszcze tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Nioski są już troche stare i pewnie wyniesione już, pod koniec mają ub.r. się wykluły czyli jakoś w połowie września ub. roku zaczeły się nieść. Teraz mam 43 sztuki młodych niosek które wykluły się 7 maja, to twoim zdaniem kiedy zaczną się nieść? Jakby były dotacje to pewnie ludzie w bloku trzymali by nioski pod łóżkiem lub w piwnicy :lol: Jak te pierwsze sie zaczynały nieść to przy ilości 30 niosek na początku ich nieśności to miałem po 27-28 jaj dziennie, więc przy tych młodych co teraz mam to mysle ze wytargam 40 na dzień, jedni mówią ze ich nioski kukurydze w całośći nie jedzą i mówią ze trzeba im rzucić i po pewnym czasie zjedzą ale u mnie to nie działa, nie chcą tego jeść, śrutowaną jedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszL123    1

Jeśli wylęgły się 7 maja, to przy dobrym żywieniu powinieneś na dniach spodziewać się pierwszego jajka (teoretycznie 16 tydzień). Nie mam w tej chwili przy sobie tabel (jaka to wogóle rasa?), ale maksymalna nieśność to jeszcze trochę...choć nie jest dobre wcale dla kury, żeby się ona za szybko niosła. Jak poczekają ze 2 tygodnie to wcale nie gorzej.

Ja bym śrutował. U nas jak była zbyt grubo zgranulowana to (sic!) wyrzucały z karmideł (tyle, że małe, bo tylko odchowujemy).

Co do dotacji- jedynym krajem (chyba), gdzie rolnicy nie marudzą na swój los, a jedzenie jest tanie jest Nowa Zelandia. Tam nie ma absolutnie żadnych dopłat. Dopłaty degenerują ludzi- "darmowa" kasa jest zła, bo łamie kręgosłup moralny. Jak nie idzie, to ten co dostał nie myśli co zrobić, żeby było lepiej, tylko skąd wydusić kolejną dotację. Poza tym jeśli coś się komuś nie płaci, niech zmieni zawód, a nie zmusza innych, żeby płacili podatki, bo jemu się nie opłaci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Dobre zywienie, dostają pasze cały czas z nutreny to jest chyba dobrze co? Rasa to chyba rosa, czemu nie jest dobrze zeby sie szybko niosła? Ja mam dwa takie karmniki ze tez się bawią paszą bo jest za duzy wylot paszy i przytkałem to troche i jest lepiej, albo postaw karmnik na jakieś cegle lub czymś podobnym do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszL123    1

Powiem dyplomatycznie- wszystkim zdarza się robić lepiej i gorzej. Więcej zależy od szczęścia niż od firmy.

U nas była zbyt grubo zgranulowana (pisklęta jednodniowe, a granulki jak dla dużych). Zaczęliśmy robić sami i było ok.

Rosa ma spore zużycie, ale jajka powinny być konkretne. A wogóle to czerwone z czarnymi piórkami?

Nieśność to ogromny wysiłek dla organizmu, tym większy- jak organizm nie jest dobrze wykształcony, ale tu musiałbyś porozmawiać z kimś, kto trzyma na nioski.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

No tak dosyć jedzą, a szczególnie jak teraz połączyłem młode ze starymi i wychodzi 68 sztuk to troche wcinają, raczej bardziej całe czerwone i pióra ogonwe mają czarne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszL123    1

Nie wiem, czy dobrze Ci to poąłczenie wyjdzie, bo nie będziesz wiedział które są które. Chyba, że zaznaczyłeś. Przy mniejszych ilościach, albo jak masz stałych odbiorców jajek, pomyśl nad innym kolorem za rok- np. Susex lub Leghorn, żeby wiedzieć które stado likwidować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Narazie jeszcze widać po grzebieniach i upierzeniu ale tym starym poucinałem pióra ogonowe, Leghorny czytałem ze sie lepiej niosą i mniej paszy jedzą tak? Są lepsze od rasy Rossa? Wiesz coś na ich temat więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszL123    1

Jeśli chcesz sprzedawać jaja to są dwie opcje:

-Albo ludzie zobaczą, że białe jajka i powiedzą, że fermowe (to samo powiedzą o brązowych- zawsze chcą tego, czego nie ma);

-Albo będą Ci dobrze schodzić (bo uznają, że białe to wiejskie).

Generalnie Leghorn to rasa dzika i szalona, czasem wręcz zabawna w swoim zachowaniu (przynajmniej do 7-8 tygodnia, później sprzedajemy). Niestety nie mieliśmy od dawna- bo ludzie nie wierzą, że taka mała kura niesie takie duże jajka i w ogóle są małe, co w zestawieniu z wielgachną Nerą, czy Rossą nie podoba się ludziom (Panie, takie małe g.... mi chcesz wcisnąć). Jeśli jednak ktoś ma trochę pojęcia, to Leghorn słynie ze świetnej nieśności i niezwykle niskiego zużycia paszy i są ludzie, którzy właśnie ich szukają. Nastaw się jednak na wysokie grodzenie, bo nie ma dla nich przeszkody...:) Susex jest bardziej jak Rossa. Poza tym świetną nioską jest Messa (tyle, że cholernie agresywna!!!), Dominant- z tych które my miewamy w odchowie. Oczywiście mówię to co słyszę od ludzi nt. nieśności (trochę ich się zna w tym siedzących).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Czyli leghorny niosą małe białe jajka tak? jak szalone i dzikie to niedobrze, ale co one dokładnie robią? ogrodzenie mam wysokie 180cm i jeszcze z góry przykre siatką coś podobnego do leśnej więc nic nie wyleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszL123    1

Jak nie wyleci to nic się nie stanie- 1.8m to przeskoczą, ale jak przykryte z góry, to spoko. Właściwie to jak siedzą zamknięte to raczej zabawne- mają fajny sposób siedzenia...na boku czasami, do tego skaczą i biegają, Ale nie słyszałem np. żeby były agresywne. Więcej możesz doczytać, bo jak mówiłem u nas są (Leghorny były) do 8-10, czasami trochę dłużej-tygodnia, a później u ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub54321    0

Ja także mam kurki 25 sztuk +kogut lecz od 2 miesięcy nie ma więcej jajek niż 2-3 pomóżcie mi i podpowiedzcie co zrobić aby ilość jaj wzrosła ?

Edytowano przez jakub54321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonka23    3

witam posiadam kilka mlodych niosek dostaja pasze i resztki wolny wybieg jajka sa codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jo tysz mom kury i sie całkiym dobrze niesom i ino majaom przynica kukurydza kartofle warzone krupy nugle rysz trowa itd.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

A ty skąd jesteś bo nie mogę ciebie zrozumieć :blink: "ślązak" ?

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid35123    1

W jakim wieku kury juz sa wyniesione?? Mysle zeby od kupna je jakos znaczyc a po wyniesienie sie ich pozbywac, do tej pory trzymam do chwili az zdechna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Czekanie aż kura sama się wykończy i padnie nie ejst dobre ze względów ekonomicznych, tak to chociaż byś jakiś dobry chudy rosołek jeszcze miał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mody1993    6

Witam . Mam kury z wrzesnia 2014 r. i za cholere sie nie chce niesc , maja wybieg ,  wode , do jedzenia : pszenice , srutowana kukurydze , otrzeby pszenne , troche owsa , moczony chleb i nic , a sa w wieku gdzie juz powinny sie zaczac niesc , co moze byc powodem ?? moze byc powodem to ze taka zmienna pogoda jest ??

Pozdrawiam Mody1993

Edytowano przez Mody1993

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mody1993    6

sa z połowy wrzesnia , wiec teraz maja jakies 6,5 miesiaca . niestety nie mam możliwosci im palenia swiatła wiec jasno maja jak sie dzień robi .

Edytowano przez Mody1993

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

Więc powinny się nieść już dawno A światło to podstawa - na jesieni ja i sąsiad braliśmy kury od tego samego gościa, były w tym samym wieku, karmione podobnie i mi się niosły już miesiąc czasu a jemu nie Jedyna różnica w chowie to było to że on nie palił im światła Jak zaczął palić to zaczęły się nieść Światło u kur pobudza przysadkę mózgową która wydziela odpowiednie hormony do znoszenia jaj więc bez tego nie będzie jajek Ale skoro idzie wiosna i dzień będzie dłuższy to powinny się roznieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
    • Przez Dominik1232
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze preparaty do odrobaczania kur niosek i czy obowiązuje podczas stosowania karencja na jajka?
       
    • Przez bulin
      Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
      Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
      Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?
       
      Pierwszy post na forum więc witam wszystkich
    • Przez I1234s
      Najlepsza rasa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj