Ferdek07

Rabaty wyprzedaże, najlepsza okazje na zakup ciągnika?

Polecane posty

Ferdek07    75

Witam!

Nie każdy ma to szczęście i możliwość skorzystania z prow-u na zakup maszyn i wiec zostają kredyty z dopłatami agencji.

Koniec roku wiec wyprzedaże rocznika, od nowego roku będą rejestrowane tylko euro 2 i do tego zapowiedziane są podwyżki przed zakupami na prow czy to nie jest najlepsza okazja w tej chwili na zakup ciągnika?

Może znacie jakieś atrakcyjne oferty ciągników za 90 - 100tyś 4x4?

Zetor ma teraz jakieś upusty po 4 tyś coś tam pronar obniżył ceny a co z resztą czy można by wytargować większy rabat i jak producent daje rabat to diler już tyle nie upuści?

Edytowano przez robertbara
Ort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

A co ze sprzedażą wysłużonych c 330, c360 itd czy lepiej teraz czy nie będzie tak że jak ruszą zakupy na prow to ceny używków krajowych pójdą sie j****?

Bez wulgaryzmów!!!

Edytowano przez robertbara
Ort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
A co ze sprzedażą wysłużonuch c 330, c360 itd czy lepiej teraz czy nie będzie tak że jak ruszą zakupy na prow to ceny używaków krajowych pujdą sie jeb*ać?

Na pewno nie. Są mniejsi gospodarze, którzy nie korzystają z PROWu, ale ciągniki i maszyny kupują. Może najwyżej nieznancznie spadną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Wg mnie podwyżki powinny być czymś wytłumaczone - żaden powód że rusza PROW więc "na złość musimy zedrzeć z rolników ile się da" (myśl sprzedawców), o co tu chodzi ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W zeszłym roku była podobna sytuacja jak kończyli produkcję Zetorów 7340 i całej tej serii, ludzie wtedy pisali, że podrożały bo się popyt zwiększył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

wynika z tego że co roku będą maszyny drożały bo co roku do 2013 będą nowe akcje PROW (nikt nie zaprzeczy że np w październiku, listopadzie czy grudniu danego roku będą jeszcze fundusze - bo kto będzie chciał skorzystać zrobi to zaraz po uruchomieniu nowej rocznej "koperty")


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Panowie a co z ciągnikami euro 1 może warto rozważyć teraz zakup pronara 82sa lub farmtracka z euro 1?

Ojciec chce czekać na dopłaty a mi sie wydaje że teraz jest najlepsza okazja.

Zetor i pronar dają po 3 tys upustu, a po nowym roku zetor zapowiedział modernizacje i cena napewno wzrosnie z 6 - 10 tyś

Więc czy taki rabat na ostatnie sztukiz rocznika wartu awagi czy to pis na wode a dieler i tak da tyle rabatu co by dał iz tym rabatem producenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Ja myślę, że dobrą okazją jest kupowanie maszyn po pokazowych i po windykacyjnych (czasem kombajn ma 200mtg i jest używany). Spotkałam się kiedyś z ofertą Amazone na zakup maszyn np. rozsiewaczy, które mają wady fabryczne nie przeszkadzające w sprawnym funkcjonowaniu np. niedokładnie nałożony lakier, źle dobrany kolor, brak literki w napisach itp. Przecież maszyna ma chodzić, a nie wyglądać... :lol:


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

gdzie takie amazone widzialas?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ale co z ciągnikami a konkretnie z zetorem proxima bo ma być modernizacja i na allegro wyprzedaże itd z rabatem 4 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
Panowie a co z ciągnikami euro 1 może warto rozważyć teraz zakup pronara 82sa lub farmtracka z euro 1?
Jeśli miałbym kupować to wolałbym nawet z euro1 bo jak dotychczas nie spotkałem się by te z euro2 paliły mniej, a wręcz przeciwnie. Jeśli dodatkowo jest różnica w cenie to wybór moim zdaniem jest oczywisty.

<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Jeśli miałbym kupować to wolałbym nawet z euro1 bo jak dotychczas nie spotkałem się by te z euro2 paliły mniej, a wręcz przeciwnie. Jeśli dodatkowo jest różnica w cenie to wybór moim zdaniem jest oczywisty.

Masz rację Kserkses a do tego z euro 2 zawsze jakiś bayer wcisnąi cena wyższa wolał bym euro 1 ale pozostaje chyba tylko jeden ciągnik godny uwagi pronar 82sa - ciągnik niezły, oraz farmtrac 70, z zetorami też ma się coś zmienić po nowym roku przede wszystkim cena.

 

Pozatym jest teraz wysoka inflacja, a maszyny drożeją jak głupie tylko czekać jak po nowym roku ceny ciągników podskoczą, ojciec chce czekać na dopłaty ale jak to jest można większy rabat wywalczyć czy nie przed końcem roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
ale pozostaje chyba tylko jeden ciągnik godny uwagi pronar 82sa -
Za podobnego Belarusa zapłacisz około 20 tysięcy mniej, czy ta kabina aż o tyle lepsza to wątpię, gwarancji chyba też nie warto brać maszyna prosta części tanie.Gwarancja była chyba na 500 mth lub 18 miesięcy.

<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Za podobnego Belarusa zapłacisz około 20 tysięcy mniej, czy ta kabina aż o tyle lepsza to wątpię, gwarancji chyba też nie warto brać maszyna prosta części tanie.Gwarancja była chyba na 500 mth lub 18 miesięcy.

A jakoś nie iwerzę w tą ukraińską jakość i jak brał bym to raczej pronara przynajmniej ładniejszy i chyba lepiej zrobiony jak belarus, są w okolicy belarusy i pronary i ani na jedne ani na drugie nikt złęgo słowa nie mówi, a jak ktoś kupi patnio belarusa to nawet nie wspomina że coś nawaliło, chyba ta kabina w pronarze jest lepiej wyciszona i zwogóle wygodniejsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
A jakoś nie iwerzę w tą ukraińską jakość i jak brał bym to raczej pronara przynajmniej ładniejszy i chyba lepiej zrobiony jak belarus, są w okolicy belarusy i pronary i ani na jedne ani na drugie nikt złęgo słowa nie mówi, a jak ktoś kupi patnio belarusa to nawet nie wspomina że coś nawaliło, chyba ta kabina w pronarze jest lepiej wyciszona i zwogóle wygodniejsza?

Białorus, to białoruski a nie ukraiński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zirol    0

Piszecie o rabacie 4 tyś na zetora ,moim zdaniem to żaden rabat.Kupowałem w 2003 roku nowego pronara 82TSA z rabatem 11 tyś zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
Piszecie o rabacie 4 tyś na zetora ,moim zdaniem to żaden rabat.Kupowałem w 2003 roku nowego pronara 82TSA z rabatem 11 tyś zł.

Euro idzie w dół więc jak mają zdrożeć ciągniki(przynajmniej te zachodnie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Euro idzie w dół więc jak mają zdrożeć ciągniki(przynajmniej te zachodnie)?

w bardzo prosty sposob dealerzy sobie z tym poradza, moga podac cene w zlotowka, lub stosowac inne chłyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

nowy prow stworzył taki popyt że hej zapomnijcie o upustach i promocjach. Nawet dealerzy zaczęli traktować rolnika jak śmiecia bo wiedzą, że i tak rolnik kupi jego sprzęt a cena nie gra roli. Najczęściej stosowany chwyt polega na sztucznym podniesienu cen tylko po to by z niej zejść to jest klasyka a rolnik się cieszy, że utarguje 4 czy 11 tys. zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
nowy prow stworzył taki popyt że hej zapomnijcie o upustach i promocjach. Nawet dealerzy zaczęli traktować rolnika jak śmiecia bo wiedzą, że i tak rolnik kupi jego sprzęt a cena nie gra roli. Najczęściej stosowany chwyt polega na sztucznym podniesienu cen tylko po to by z niej zejść to jest klasyka a rolnik się cieszy, że utarguje 4 czy 11 tys. zł

Więc co najlepiej teraz kupic?

 

Panowie jak to jest, bo ostatnio nie kupowałem ciągnika, bo zamawiam ciągnik i czekam nawet 2 miesiące, więc mugłbym teraz zapłacić zaliczkę i zaklepać aktualną cene a reszte załatwiać jak np. dostane dopłaty? czy godzą się na to dielerzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj