Skocz do zawartości
Ferdek07

Rabaty wyprzedaże, najlepsza okazje na zakup ciągnika?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    62

Witam!

Nie każdy ma to szczęście i możliwość skorzystania z prow-u na zakup maszyn i wiec zostają kredyty z dopłatami agencji.

Koniec roku wiec wyprzedaże rocznika, od nowego roku będą rejestrowane tylko euro 2 i do tego zapowiedziane są podwyżki przed zakupami na prow czy to nie jest najlepsza okazja w tej chwili na zakup ciągnika?

Może znacie jakieś atrakcyjne oferty ciągników za 90 - 100tyś 4x4?

Zetor ma teraz jakieś upusty po 4 tyś coś tam pronar obniżył ceny a co z resztą czy można by wytargować większy rabat i jak producent daje rabat to diler już tyle nie upuści?

Edytowano przez robertbara
Ort.

Silver    0

A co ze sprzedażą wysłużonych c 330, c360 itd czy lepiej teraz czy nie będzie tak że jak ruszą zakupy na prow to ceny używków krajowych pójdą sie j****?

Bez wulgaryzmów!!!

Edytowano przez robertbara
Ort.

abuk14    1
A co ze sprzedażą wysłużonuch c 330, c360 itd czy lepiej teraz czy nie będzie tak że jak ruszą zakupy na prow to ceny używaków krajowych pujdą sie jeb*ać?

Na pewno nie. Są mniejsi gospodarze, którzy nie korzystają z PROWu, ale ciągniki i maszyny kupują. Może najwyżej nieznancznie spadną.

Wiadomość z agroFakt.pl

1rajdzik    14

Wg mnie podwyżki powinny być czymś wytłumaczone - żaden powód że rusza PROW więc "na złość musimy zedrzeć z rolników ile się da" (myśl sprzedawców), o co tu chodzi ?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W zeszłym roku była podobna sytuacja jak kończyli produkcję Zetorów 7340 i całej tej serii, ludzie wtedy pisali, że podrożały bo się popyt zwiększył.

1rajdzik    14

wynika z tego że co roku będą maszyny drożały bo co roku do 2013 będą nowe akcje PROW (nikt nie zaprzeczy że np w październiku, listopadzie czy grudniu danego roku będą jeszcze fundusze - bo kto będzie chciał skorzystać zrobi to zaraz po uruchomieniu nowej rocznej "koperty")

Ferdek07    62

Panowie a co z ciągnikami euro 1 może warto rozważyć teraz zakup pronara 82sa lub farmtracka z euro 1?

Ojciec chce czekać na dopłaty a mi sie wydaje że teraz jest najlepsza okazja.

Zetor i pronar dają po 3 tys upustu, a po nowym roku zetor zapowiedział modernizacje i cena napewno wzrosnie z 6 - 10 tyś

Więc czy taki rabat na ostatnie sztukiz rocznika wartu awagi czy to pis na wode a dieler i tak da tyle rabatu co by dał iz tym rabatem producenta?

pati    10

Ja myślę, że dobrą okazją jest kupowanie maszyn po pokazowych i po windykacyjnych (czasem kombajn ma 200mtg i jest używany). Spotkałam się kiedyś z ofertą Amazone na zakup maszyn np. rozsiewaczy, które mają wady fabryczne nie przeszkadzające w sprawnym funkcjonowaniu np. niedokładnie nałożony lakier, źle dobrany kolor, brak literki w napisach itp. Przecież maszyna ma chodzić, a nie wyglądać... :lol:

Ferdek07    62

Ale co z ciągnikami a konkretnie z zetorem proxima bo ma być modernizacja i na allegro wyprzedaże itd z rabatem 4 tys

kserkses    2
Panowie a co z ciągnikami euro 1 może warto rozważyć teraz zakup pronara 82sa lub farmtracka z euro 1?
Jeśli miałbym kupować to wolałbym nawet z euro1 bo jak dotychczas nie spotkałem się by te z euro2 paliły mniej, a wręcz przeciwnie. Jeśli dodatkowo jest różnica w cenie to wybór moim zdaniem jest oczywisty.

Ferdek07    62
Jeśli miałbym kupować to wolałbym nawet z euro1 bo jak dotychczas nie spotkałem się by te z euro2 paliły mniej, a wręcz przeciwnie. Jeśli dodatkowo jest różnica w cenie to wybór moim zdaniem jest oczywisty.

Masz rację Kserkses a do tego z euro 2 zawsze jakiś bayer wcisnąi cena wyższa wolał bym euro 1 ale pozostaje chyba tylko jeden ciągnik godny uwagi pronar 82sa - ciągnik niezły, oraz farmtrac 70, z zetorami też ma się coś zmienić po nowym roku przede wszystkim cena.

Pozatym jest teraz wysoka inflacja, a maszyny drożeją jak głupie tylko czekać jak po nowym roku ceny ciągników podskoczą, ojciec chce czekać na dopłaty ale jak to jest można większy rabat wywalczyć czy nie przed końcem roku?

kserkses    2
ale pozostaje chyba tylko jeden ciągnik godny uwagi pronar 82sa -
Za podobnego Belarusa zapłacisz około 20 tysięcy mniej, czy ta kabina aż o tyle lepsza to wątpię, gwarancji chyba też nie warto brać maszyna prosta części tanie.Gwarancja była chyba na 500 mth lub 18 miesięcy.

Ferdek07    62
Za podobnego Belarusa zapłacisz około 20 tysięcy mniej, czy ta kabina aż o tyle lepsza to wątpię, gwarancji chyba też nie warto brać maszyna prosta części tanie.Gwarancja była chyba na 500 mth lub 18 miesięcy.

A jakoś nie iwerzę w tą ukraińską jakość i jak brał bym to raczej pronara przynajmniej ładniejszy i chyba lepiej zrobiony jak belarus, są w okolicy belarusy i pronary i ani na jedne ani na drugie nikt złęgo słowa nie mówi, a jak ktoś kupi patnio belarusa to nawet nie wspomina że coś nawaliło, chyba ta kabina w pronarze jest lepiej wyciszona i zwogóle wygodniejsza?

zorzyk2    50
A jakoś nie iwerzę w tą ukraińską jakość i jak brał bym to raczej pronara przynajmniej ładniejszy i chyba lepiej zrobiony jak belarus, są w okolicy belarusy i pronary i ani na jedne ani na drugie nikt złęgo słowa nie mówi, a jak ktoś kupi patnio belarusa to nawet nie wspomina że coś nawaliło, chyba ta kabina w pronarze jest lepiej wyciszona i zwogóle wygodniejsza?

Białorus, to białoruski a nie ukraiński

zirol    0

Piszecie o rabacie 4 tyś na zetora ,moim zdaniem to żaden rabat.Kupowałem w 2003 roku nowego pronara 82TSA z rabatem 11 tyś zł.

KAROL4    3
Piszecie o rabacie 4 tyś na zetora ,moim zdaniem to żaden rabat.Kupowałem w 2003 roku nowego pronara 82TSA z rabatem 11 tyś zł.

Euro idzie w dół więc jak mają zdrożeć ciągniki(przynajmniej te zachodnie)?

brzozak2    236
Euro idzie w dół więc jak mają zdrożeć ciągniki(przynajmniej te zachodnie)?

w bardzo prosty sposob dealerzy sobie z tym poradza, moga podac cene w zlotowka, lub stosowac inne chłyty.

karol    2

nowy prow stworzył taki popyt że hej zapomnijcie o upustach i promocjach. Nawet dealerzy zaczęli traktować rolnika jak śmiecia bo wiedzą, że i tak rolnik kupi jego sprzęt a cena nie gra roli. Najczęściej stosowany chwyt polega na sztucznym podniesienu cen tylko po to by z niej zejść to jest klasyka a rolnik się cieszy, że utarguje 4 czy 11 tys. zł

Ferdek07    62
nowy prow stworzył taki popyt że hej zapomnijcie o upustach i promocjach. Nawet dealerzy zaczęli traktować rolnika jak śmiecia bo wiedzą, że i tak rolnik kupi jego sprzęt a cena nie gra roli. Najczęściej stosowany chwyt polega na sztucznym podniesienu cen tylko po to by z niej zejść to jest klasyka a rolnik się cieszy, że utarguje 4 czy 11 tys. zł

Więc co najlepiej teraz kupic?

Panowie jak to jest, bo ostatnio nie kupowałem ciągnika, bo zamawiam ciągnik i czekam nawet 2 miesiące, więc mugłbym teraz zapłacić zaliczkę i zaklepać aktualną cene a reszte załatwiać jak np. dostane dopłaty? czy godzą się na to dielerzy?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Aries
      Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.

Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.

Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.

====================================================
      4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno

*   *   *
      1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
      W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
      http://www.informacj...ug-nowych-zasad

Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez Arni
      Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
      Jak to było u was?

Pozdro Arni