Zaloguj się, aby obserwować  
Grzecho7245

Jaki agregat uprawowo-siewny do 7245

Polecane posty

elmichalkw    0

A jaka może byc maksymalna szerokość aktywnego? chociaz przy tej mocy to chyba mija sie z celem ten aktywny + siewnik. Sa wogole oryginalne siewniki na rynku o szerokosci np. 2,40? czy 2,70 najmniej?

A biernym o szerokosci 2,70 jakim biegiem da rade pójść na glebach 3,4 klasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239
Na aktywny 2.5m jest zapotrzebowanie mocy co najmniej 80km... ;)

to chyba na bierny 3m tez powinno byc cos okolo 80km :) wiec 7245 z 2,7 biernym powinien leciec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barol    0

A jaki agregat uprawowy by uciągnął ten zetor?? Ziemie kl. 4-5 niestety trochę piaszczyste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemek256    13

Ja kupiłem siewnik z Farmarolu 3m i pożyczyłem od wója agrogat do tego siewnika też z farmarolu (ten z ciężkim wałem z tyłu) i mój 7245 chodził z tym bez problemu, zawracałem z agregatem z pozycji rozłożonej i przodu nie ruszało, z podnoszeniem też problemu nie było ( mam nowa pompe podnośnikową ) także polecam 3m bierny do 7245


It's My Life...
 

JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłem siewnik z Farmarolu 3m i pożyczyłem od wója agrogat do tego siewnika też z farmarolu (ten z ciężkim wałem z tyłu) i mój 7245 chodził z tym bez problemu, zawracałem z agregatem z pozycji rozłożonej i przodu nie ruszało, z podnoszeniem też problemu nie było ( mam nowa pompe podnośnikową ) także polecam 3m bierny do 7245

 

http://www.uniagroup.com/pl/uprawa_i_siew-...owo_siewne.html

Agregat Famarolu z LEKKIM wałem i siewnikiem- zobacz ile producent zaleca mocy

 

Prosze zobacz tu

 

http://www.uniagroup.com/pl/uprawa_i_siew-...zawieszany.html

 

Ares z cięzkim wałem Pakera wazy 800-835 kg. Siewnik Famarolu wazy 400kg. Zboza wejdzie do niego ok 250 kg. W sumie bedzie to ok 1450-1500kg. Z podnoszeniem moze nie bedzie problemu, ale w życiu nie uwierze ze Ci ciagnika z takim zestawem nie bujalo. Ja jak nasypie 1100 kg nawozu do rozsiewacza w 7211 to buja. Fakt 7245 ma ciezszy przod ale napewno nie o 400 kg ze juz o dlugim ramieniu na jakim dziala agregat z siewnikiem nie wspomne. Rozsiewacz jes bliziutko ciagnikiem i potrafi bujnac na wyboju i ruszac tzreba ostroznie bo mozna zalapac sie na ogladanie nieba.. Na moj gust to do takiego ciagnika 2,5m z lekkim walem to jest max. Wydaje mi sie jednak ze lepsza opcja jes tradycyjna uprawa najpierw agregat pozniej siewnik. Do upr-siewnego powinien byc juz jakis wiekszy ciagnik powyzej 80 KM. Takie jest moje zdanie. No ale do odwaznych świat należy. Pozdrawiam


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemek256    13

Zdjęć niestety nie mam (nie było mnie jeszcze na AF i zdjęć nie robiłem) na wiosne jak przyprowadze ten agregat to porobie foty, nawiązując do tematu wiem że zapotrzebowanie mocy na taki agregat jet dużo większe ale zetorek sobie radzi a o podnoszeniu przody nie ma mowy, dla porównania przyjechał kolega 7340, założyliśmy ten agregat i ze zbożem w siewniku przód mu na wyprostowanym podrywało, ( 7245 na ciężką przednią oś napędową w porównaniu do Carraro z 7340 )

ja jak będe kupował agregat to z lekkim wałem bo po co przeciążać zetora ale w tom sobie radził , może na dużu areał ciągnik by nie wytrzymał tego obciążenia , ja zasiałem ok 10 ha i było ok


It's My Life...
 

JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Mój sąsiad ciąga zetorem 7245 uprawo siewny 3m z przodu ok. jeden 1 m obciążników i mówi ze 3 i 1700 obr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Paweł7245
      Chce założyć turbinę oraz intercooler czy taki oto jak na zdjęciu wystarczy jest on ponoć z jakiegoś citroena 1.6 bo pasował by idealnie

    • Przez Paweł7245
      Chce założyć turbinę oraz intercooler czy taki oto jak na zdjęciu wystarczy jest on ponoć z jakiegoś citroena 1.6 bo pasował by idealnie

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj