Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Grzecho7245

Jaki agregat uprawowo-siewny do 7245

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pablo21    26

A jaki byście doradzali do 7211? 2.5 metra może być? Wiem że 7211 ma lżejszy przód od 7245 ale jakbym zrobił sobie sam jakiś lekki agregat z hydropackiem to chyba nie powinno przewarzyć zetorka?

MarcinPykuS    64

A o co Ci dokładnie chodzi...nie wiesz jaki model wybrać czy szerokość roboczą...?? B)

Tutaj masz wszystko opisane...ile co waży...jakie zapotrzebowanie mocy...itd...

Agregaty... B)

http://www.uniagroup.com/pl/uprawa-siew.htm

Siewniki... :lol:

http://www.uniagroup.com/pl/siewniki-tradycyjne.htm

Moim zdaniem to agregat uprawowy o szerokości 2.5 m, podnośnik tak nie będzie cierpiał...z 2.7 to pewnie też by sobie poradził...tylko oczywiście trzeba porządnie przód dociążyć...

POZDRAWIAM... B)

Wiadomość z agroFakt.pl

Grzecho7245    0

tez sie nad 2.5 m zastanawialem bo do 2.7 to juz cos by trzeba na przod tura na przyklad

a nie orientuje sie ktos ile taki agregacik z siewnikiem famarola moze kosztowac? czy w 2 dychach bym sie wyrobil??????????? :lol:

elmichalkw    0

Ja się dołącze do tematu żeby nie zakładać nowego. Jaki proponujecie sprzęt ogólnie do 7245? Chodzi mi o agregat uprawowy, pług, może talerzówka siewnik czy co tam jeszcze. Dodam iż posiadam 16-17 ha ziemia to głównie 4 klasa ale zdaża sie tez 2 i prowadze tylko produkcje roślinną. Co polecacie? Jaki sprzet bedzie najlepiej spasowany? pozdrawiam

tomekzet    38
Ja się dołącze do tematu żeby nie zakładać nowego. Jaki proponujecie sprzęt ogólnie do 7245? Chodzi mi o agregat uprawowy, pług, może talerzówka siewnik czy co tam jeszcze. Dodam iż posiadam 16-17 ha ziemia to głównie 4 klasa ale zdaża sie tez 2 i prowadze tylko produkcje roślinną. Co polecacie? Jaki sprzet bedzie najlepiej spasowany? pozdrawiam

agregat to bym proponował taki ok - 2,70

pług to 4 skibowy, lub 3 obrotowy

siewnik to cos kolo 3m

elmichalkw    0

Witam ponownie... :P

Panowie, ciągle mam dylemat jaki agregat kupic.... mozna powiedziec ze zdecydowalem sie na uprawowo-siewny ale nie wiem jaka szerokosc bedzie dobra do 7245 ( z ładowaczem jako obciążenie) oglądałem nowy agregat uprawowo-siewny za 7 tysiecy zlotych wyglądający mniej wiecej tak http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image11784.html (wał strunowy z przodu 2 rzedy łap kultywatora i znowu wał) szerokość 2,75 metra produkcji firmy z mojego regionu, przedstawiciel zapewniał że będe z nim perfect śmigał. I tu moje pytanie czy poczciwy byczek 7245 da rade? Agregat waży podobno ok 1200 kg plus do tego jeszcze waga POZNANIAKA... dopiero zakupiłem zetorka i jeszcze nie znam jego mozliwosci a wole nie wtopic kasy....;/ prosze o pomoc

MarcinPykuS    64

Ten agregat co podałeś link jest uprawowy, czyli przed siewem nim pole zrobisz i potem dopiero możesz siać... :P

A ten agregat, co masz zamiar kupić na pewno waży 1200kg...??? :)

Coś mi się nie chce wierzyć... :)

Wydaje mi się, że Zetor jednak nie da rady...

Ares L/Z (2,70) waży 750 lub 775...

Tutaj jest zdjęcie tego agregatu...poszukaj sobie Ares L/Z...

http://www.uniagroup.com/pl/uprawa-siew.htm

elmichalkw    0

z tym linkiem to chodzilo mi tylko o zasade dzialania... :P ze mniej wiecej taki wyglad ma.... wiadomo ze ten z linku to uprawowy :) A czy on wazy te 1200 to nie dam sobie reki uciac.... tak usłyszałem z tego co pamietam.... mozliwe ze to pymylka. skoro ares ma 750. W takim razie jaki zestaw mógłbyś mi doradzić? a moze zwykly uprawowy a dopiero potem siew samym poznaniakiem? tylko strasznie paliwa szkoda.... nie wiem jakie roziwazanie byloby najlepsze. Ogladalem dzis uprawowy uzywany za 2,5 tysiaca o szorokosci 2,8 na gesiostópkach i teraz nie wiem co robic. czy kupic go i pozniej samym poznaniakiem smigac. czy co. Moze jeszcze by sie tuż po żniwach talerzówka przydała? jak myślisz?

A jaka cena jest tego z unii z linku?

pablo21    26

Bież uprawowo siewny. Zetor to mocna maszyna, tylko nie taki co sam waży 1200kg. Szukaj takiego żeby z siewnikiem i ziarnem ważył ok 1t i będzie wszystko O.k. Jak nie znajdziedz to zrób sobie sam. A talrzówke to taką 2,8 metra może da rade.

jacus    107

najpierw sam kup i sproboj jezdzic a potem doradzaj innym.takim agregatem to 85 ma co robic

buk, humor ,seks ,rokendrol.

pablo21    26

W galerii jest ursus 5314 który nie jest cięższy do zetora i ciąga nim agregat 2,7 metra i dobrze sobie radzi to dlaczego 7245 ma nie pociągnąc 2,5metra???

Ja nie mówie o ciężkim agregacie z trzena rzędami zębów i ciązkim wałem tylko o lekkim dość krótkim agregacie.

KAROL0905    1

poradzi sobie z 2,5 m ale

1 lekki siewnik i po 2 worki zboża na max do skrzyni

2 lekki wał ugniatający np rurkowy

3 agregat bierny

MateuszP    0

Znam mozliwości zetora bo sam mam i wiem że z 2,5m aresem L/S i 2,5 m poznaniak to idealny zestaw do tego zetora :P

jacus    107

to zalerzy na jakich ziemiach.u mnie na ile to jade 3 razy uprawowym potem sieje a na koncu jeszcze ze dwa razy bronami.wie pisalem o agregacie czynnym bo biernym to niema szans zeby uprawic.mam tez kawalki piasku a tam trzeba go trzymac na podnosniku bo sie topi.a jak by bylo mokro to klapa samym agregatem a co dopiero siewnym.a poza tym zobaczcie na strony producentow maszyn i tam zobaczcie ile trzeba mocy do roznych maszyn

buk, humor ,seks ,rokendrol.

pablo21    26

Jacus jeśli mówiłeś o czynnym to zgadzam się ze trzeba dużo więcej mocy i 7245 nie uciągnie 2,5 metra , ale bierny jak najbardziej.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na aktywny 2.5m jest zapotrzebowanie mocy co najmniej 80km... :P

elmichalkw    0

2,5 da rade.... no ale mi chodzi o 2,7 wiec? jedni twierdza ze to mała różnica drudzy ze duza. No ale ja mam ładowacz jako obciazenie wiec moze jedak. Mysle ze uciagu wystarczy...

Ferdek07    62

2,5m ok ale tutaj chcecie cały zestaw kupic, a ja mam siewnik 2,5 m i czy musi to byc uprawowy 2,5 m bo chyba tylko na zamówienie może ktoś zrobi, a co by się stało jak bym 2,7 m dał i 2 zęby odkręcił przecież wałki i tak szerzej mogą iśc, a 2,5 plus 10 cm na odległosc od scieżki to 2,6 czyli prawie prawie co myślicie o odkręceniu 2 zębów?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez JJaaJJoo
      Witam posiadam zetor z rodzinny 5211-7711 jak to zetory z lewej strony siedzenia mam 3 wajchy z czego interesują mnie wajchy od wom-u i ręcznego.A dokładniej idą od nich linki od ręcznego na zdj jest połoczona z dźwignią nr1 A obok znajduje się dźwignią od wom-i na zdj zaznaczone nr2 .No i tu jest właśnie kłopot bo w momencie zaciągania 5 min sprzęgła  zaciąga się również hamulec ręczny . I tu jest pytanie czego jest to przyczyna dodam że linki są podłączone dobrze ? 

• Przez ROBERTO0808
      witam ukrecil mi sie walek atakujacy zaraz za frezem agroma kalisz spszedaje z kolem i kosztuje 2450 moze ktos to robil i od czego moglo sie ukrecic
    • Przez Paula87
      Witam, mam pytanie czy olej avia special hdc 10w nadaje się do ciągnika Zator 5011?
      Ewentualnie jaki polecacie na zimę?
    • Przez olo1104
      Witam, pomuzcie!doslownie kapie z tej rurki między filtrami oleju,w zetorku 5245,cięzko nie pracuje,z początku nie moglem ustawic tych kubków olejowych bo pod nimi pojawial się olej teraz z tego odpowietrznika ,nie radze,co jest?
    • Przez samsung335
      Witam wszystkich mam problem z olejeniem w zetorze 5211 wygania mi olej, a dokładniej wyciek znajduję się zaraz pod korkiem wlewu oleju i cały czas mi pali się olejenie, ale ciśnienie oleju na wskaźniku jest maksymalne olej cieknie jeszcze przez czujnik oleju co może być przyczyną wycieku?