solek01

Rzepak-ceny ze zbiorów 2012

Polecane posty

tomu    5

W Bełżycach jest skup, przy trasie na Warszawę w Przybysławicach też jest skup a poza tym w Starej Wsi w Zakrzewie i wydaje mi się że w Niedrzwicy


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrzanio    0

Elewator w Starej Wsi: wyjściowa cena netto z piątku przy wilgotności 9% i zanieczyszczeniu 2% to 2060. Mając wilgotność 7,8% i zanieczyszczenia 1,2% uzyskałem 2090,90 netto. Nie wiem czy tak jest wszędzie, ale w tym punkcie skupu "połówki" ziaren nie są traktowane jako zanieczyszczenie.

Edytowano przez chrzanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho9711    0

Panowie jak to jest u Was z tymi zanieczyszczeniami bo u mnie w skupie to Pan wagowy rzuca okiem i mówi tyle i tyle procent zanieczyszczeń, a jak to u was mierzą? I ile potrącają z ceny ? u mnie za każdy % więcej powyżej 2% zanieczyszczeń to potrącają 1% z ceny netto,a za każdy % więcej powyżej 9% wilgotności potrącają 2% ceny netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrzanio    0

Gdzie sprzedajesz rzepak? Niezłą miarkę ma wagowy w oczach.

U mnie w skupie jest pobierana próbka (coś ok 50ml), jest ważona, następnie oddziela się zanieczyszczenia które są ważone. Stosunek zanieczyszczeń do całej próbki to średni % zanieczyszczeń.

Każdy procent zanieczyszczenia powyżej normy jest odliczany od masy rzepaku, czyli jak masz 1,4% więcej niż max dopuszczalna to od 1 tony rzepaku odejmują ci 14kg na "brud".

Co do wilgotności to mają tabele, wg których określa się cenę - nie znam algorytmu określającego stawki.

 

Nie cytuj poprzedniego posta !!!

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho9711    0

Sprzedaję w Łyniewie woj. Lubelskie . I ten kto dobrze żyje z Panem wagowym ten ma mało zanieczyszczeń :) Ale cóż robić w konkurencyjnym skupie rzepak ma iść do bodaczowa a to różnie może się skończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskow7    0

Chciałbym się zapytać czy orientuje się ktoś jakie ceny aktualnie są w Fast-Chem Mircze (lubelskie) - czy połówki brane są jako zanieczyszczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    967

W fast chem połówki idą jako użyteczne Ostatnio z piątku cena była 2200 brutto Podobno spadła ale nie wiem ile jutro trzeba będzie dzwonić.

Edytowano przez MarekUA

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak komagra bo słyszałem ze niewypłacalna moze byc prawda to??

a skąd masz takie info? ja niby jakiś audyt mialem w tamtym roku i niby płatność ma być dzięki temu do tygodnia, zobaczymy za jakiś czas, w środę zapewne bedziemy kosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Orientuje się ktoś jak płacą w Rybczewicach i Zakrzewie ? Woj.lubelskie.


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Nie ma co patrzeć na cenę wyjściową, ważne jest po ile wychodzi. Sam to przetestowałem w tym roku, w jednym skupie rzepak był po 2025zł/t, wilgotność mi wyszła 8,5% zanieczyszczenia 0,5%-nic nie potrącili czyli dostałem max. cenę. W drugim skupie cena wyjściowa była 2145zł., ten sam rzepak miał 10,6-11% wilg. i 3%zanieczyszczeń... po potrąceniach wyszedł po 2033zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80

Studzionka k.Pszczyny, Chempest.

cena wyjsciowa - 2040/t netto

Edytowano przez smertin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

Kalinowski Kaźmierz WLKP rzepak - cena waha się co dzień inaczej w granicach od 2100 do 2130 zł/t netto

jęczmień jary 840 zł/t netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Hage Polska cena właśnie spadła z 2140 na 2000.

Dzieje się coś złego.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrzanio    0

Stara Wieś (lubelskie) - cena z dzisiaj nadal 2060 netto, przy wilgotności 6% i zanieczyszczeniu 2,2% wychodzi 2106,35. Ale kolejka na około dwie doby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

Kalinowski Kaźmierz WLKP cena dziś ostro w dół, z 2100 poszybowała najpierw około godz. 12 na 2040 a potem o 17 na 2000zł (ceny netto)

 

ja na szczęście dziś rano ugadałem się na cenę stałą 2125zł/t netto i ze im przywiozę 140 ton, zgodzili się :) i pomyśleć że parę godzin później ponad 100zł było by w łeb :/

spekulanci korzystają, kolejki masakryczne a każdy chce sprzedać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiu1224    3

PZH Opatów RZepak kontraktowany 2230zł/t niekontraktowany 2179zł/t ciągniki nawet z okolic Krasnika stały :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinn998    13

Zakrzówek woj. lubelskie. 23.07 - 2040, wczoraj do ok 17godz. 2030, po 17 1900, wszytko podstawy netto.

Edytowano przez marcinn998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    967

U nas punkty skupu z Lubelskie 2100 oraz 2120 brutto. Z tego co wiem jutro ma być już po 2050 brutto no to nieźle poszła jak woziłem jeszcze po 2250 .


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj