solek01

Rzepak-ceny ze zbiorów 2012

Polecane posty

solek01    208

Jest temat o pszenicy musi być też o rzepaku. W okolicach Przemyśla pierwsze rzepaki skoszone, jak sypały i jaka wilgotoność nie wiem,wiem że jeszcze były za zielone i duże straty podczas koszenia.

Ceny w skupach to 1950 netto Azoty Tarnów- punkt skupu w Jarosławiu.

2100 brutto Cenrum zbożowe w Orłach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Skad jestes bo ja tez z ok Przemyśla i u mnie gosciu juz wszystko skosil,drugi skosil tylko z 3 tony i chyba jeszcze czeka ,bo narazie deszczu nie ma ale z nim pogadam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

Ja jeszcze czekam bo zielony troche jeszcze jest.

Też okolice Przemyśla :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Dzisiaj sprzedany po 2200 brutto fast chem Mircze ruchu jak narazie jest mało po po-kosówce dostawy mój po randapowaniu wydajnośc 3,8 t/ha wilgotność 10%

Edytowano przez MarekUA

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Skad jestes bo ja tez z ok Przemyśla i u mnie gosciu juz wszystko skosil,drugi skosil tylko z 3 tony i chyba jeszcze czeka ,bo narazie deszczu nie ma ale z nim pogadam :)

 

 

Z Żurawicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx1    0

2118 z vat

 

Cytowanie poprzedniego posta.

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Nic nie rozumie wczoraj rano sms 2150 neto po południu 2120 netto teraz o piątej rano sms 2140 netto . Piąta rano smsy z cenami rzepaku to przegięcie.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Ja jeszcze czekam bo zielony troche jeszcze jest.

Też okolice Przemyśla :D

skąd jestes

 

Z Żurawicy

to blisko

 

Post nie na temat.

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebaskorpio    3

Jestem ze święttokrzyskiego, kosiłem wczoraj "z pnia" wilgotność 13,5% zanieczyszczenia 3% plon 3,48 t/ha, cena 2010 netto. Wiem że spora wilgotność ale jak dobrze pujdzie to dzięki temu że wczoraj zaczołem dzisiaj skończe (licze że będzie juz znacznie mniejsza wilgotnośc) i juz nie będę sie o niego martwił, grad w okolicy zrobił swoje i troche sie o niego martwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1985    7

Podkarpacie, centrala nasienna Oleszyce 1980(indywidualni) -2000 netto +VAT

jeśli:

wilgotność do 9%

zanieczyszczenie do 4%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

lubelskie,okolice Lublina, najbliższy skup ode mnie 1950 plus vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Chyba w Kawęczynie tyle chcą, ostatnio u nich byłem i też taka cena padła.


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

u nas północno-zachodnia część WLKP w firmie Kalinowski płaca 2100zł netto, ale puki co nikt nie kosi bo pogody brak, puki co tylko jeden co na tyłku usiedzieć nie może wymłócił, ale co to za interes, 11% wilgotności miał i 200zł na tonie w łeb :/ trzeba czekać, w końcu przyjdzie pogoda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

właśnie dziś mój stryjo zaczął.. moim zdaniem za wcześnie ale nie może on wytrzymać :P

barthez96 dokładnie tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Piszcie proszę nazwę firmy oraz lokalizacje danego punktu skupującego rzepak, wówczas innym użytkownikom będzie o wiele łatwiej rozeznać się w cenach, bo to przecież one wyznaczają w większości przypadków kontrahentów którym sprzedajemy swój surowiec.

Czy zwracacie uwagę również na dopłaty i potrącenia, które oferuje dana firma? Bo tak naprawdę często jest tak, iż cena to nic innego jak haczyk na rolnika, a później zaczyna sie płacz i lament, bo dana firma potrąciła z wypłaty ładnych kilka procent.

 

Brzeg (firma Kruszwica-Bunge) płacił w czwartek 2130zł netto za rzepak kontaktowany.

Chempest w okolicach brzegu 2100netto za kontaktowany (również w czwartek)

 

Szukam cen rzepaku z śląskiego i lubelskiego, wie ktoś coś na ten temat?


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

firmy handlowe płacą tyle co Bunge na bramie czyli spokojnie 2150zł/t na gospodarstwie, nie wiem jeszcze jak wygląda sytuacja w ADM, bo przez dwa ostatnie lata opłacało mi się dowozić im towar na zakład mimo 150km dystansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj