Zaloguj się, aby obserwować  
dzarjan8111

Jaki regulator napięcia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Maly86    18

U mnie elektryk zamontował ten ostatni czyli mechaniczny! Już 2 lata pomykam i jest dobrze! A jaki miałeś stary taki kup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Kupuj ten co ci podałem w linku i się nie zastanawiaj. Mechaniczny jest droższy i potrafi sam się rozregulować i robią się jaja z ładowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Mechaniczny jest trwalszy, u mnie sprzedajemy tylko mechaniczne bo elektroniczne ciągle były reklamowane, dlatego stawiam na mechaniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Jeśli sprzedawałeś te niebieskie bodajże SUMRY to się nie dziwie, że reklamowali. Ja kupiłem dwa i żaden z nich nie działał prawidłowo. Na jednym wskazówka ładowania latała a na drugim ładował 32V. Kupiłem ten czarny i jest idealnie 28V niezależnie od obrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja w zeszłym sezonie wywaliłem 3 mechaniczne, jeden nowy i 2 ze szrotu, ustawione perfekcyjnie same się przestawiały, gdy ich ustawiłem pochodziły kilka godz. i ta sama polka, przyniosłem z pobliskiego szrotu jakiś elektroniczny z dobrego stara i problem znikł :rolleyes: nie m sensu zabawy z mechanicznymi gdzie można zagotować okumulatory czy spalić kombajn, drgania rozwalają w regulatorach sprężynki i kowadełka, a drgań w bizonie nie brakuje ;)

Mój znajomy elektryk twierdzi że gdy przeniesie się regulator np. pod zegary, czy pomost operatora jego trwałość jest dłuższa, bo nie telepie nim tak jak przy silniku, wystarczy przeciągnąć kable :rolleyes:

Niezapominajcie codziennie gdy przedmuch*jecie chłodnicę i filtr przedmuchać bezpieczników, rozrusznika, regulatora, i innych kabli, a najlepiej całego silnika z plew, bo gasić napewno nie zdążycie, a regulator czasem się sam aż dymi gdy się rozreguluje.

 

@ursus55 pracujesz w sklepie z częściami?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    634

Ja walczę z tym g**nem juz drugi tydz... Chyba sie rozejrze za innym regulatorem bo ciągle mam ładowanie na 32V i za cholere nie moge tego zbić... (alternator niby jest dobry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

@ursus55 pracujesz w sklepie z częściami?

Tak z częściami i maszynami, a dlaczego pytasz?

Edytowano przez ursus55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Regulację napięcia ładowania ustawia się oddalając od siebie lub zbliżając kowadełko i młoteczek wewnątrz regulatora, robi się to na silniku pracującym dłuższą chwilę(chodzi o to by akumulatory doszły do siebie po rozruchu) i z miernikiem napięcia na stykach. Jest to ryzykowna zabawa, jeśli coś się sknoci bizon może się zapalić od regulatora, dlatego odradzam takich praktyk, po niedzieli zrobię zdjęcie dokładnie co i jak.

 

@ursus tak się pytałem, bo naprawiając niejednokrotnie różne rzeczy braliśmy części z hurtowni, a różnica cen w porównaniu ze sklepami dobijała do 40%, dlatego sam niekiedy myślę o sklepie motoryzacyjnym, samochodów przybywa, a psuły się, psują i będą się psuć :)


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Odradzam takiego odłącznika.

 

Dlaczego odradzasz? Co jest z nim nie tak, bo myślałem żeby założyć coś takiego do swojego DFa.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Do kombajnu jest za słaby, u mnie nikt takich nie kupuje do kombajnów bo się szybko jarają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

O takie odłączniki sprzedaje z czterema śrubami i je polecam, są dużo trwalsze od tamtego wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

No i kupiłem mechaniczny... Po podłaczeniu tak jak byc powinno ( styk 15 zasilanie z bezpieczników, styk 67 na wzbudzenie alternatora i masa regulatora do stku alternatora ) po włączeniu regulator zaczyna sie grzac a z radiatorów z tyłu zaczyna lecieć dym... Co jest:/ ? Jakies pomysły ?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Przepatrz jeszcze raz kable musiałeś coś pomylić. Swoją drogą uparty jesteś jak mówiłem zebyś kupił elektroniczny to ty kupiłeś mech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Podłączone i sprawdzone kilkukakrotnie :/ wysatarczy podłaczyc mu zasilanie i juz cały gorący z tyłu:/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj