Pepik190

koper ogrodowy na zielono

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam wiem ,że temat był poruszany trochę  wyżej ale konkretnej odpowiedzi nie było ,więc chciałem zapytać ,co to jest właśnie to brązowienie  kopru ,czy to jest choroba ,czy może niedobór jakiegoś składnika  przedsiewnie dałem polifoskę 6 i niewiem co z tym dalej  robić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

ja myśle że mogło być zimno albo mokro i zrobił się brązowy ja sieje polskie odmiany i nie mam problemów niedawno włókniny pościągałem, co tydzień 15-20 ar i jak coś z nim sie dzieje to gryzarka i od nowa sianie i taka zabawa do jesiennych przymrozków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

jak bardzo brązowy to mozesz zostawic na ogóry, ja prawie wszystko na młody robię to jak zacznie czarnieć to gryzarka nie stosuje żadnych wynalazków na grzyba herbicyd po sianiu potem na jednoliscienne i środek na robaka, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Witam wiem ,że temat był poruszany trochę  wyżej ale konkretnej odpowiedzi nie było ,więc chciałem zapytać ,co to jest właśnie to brązowienie  kopru ,czy to jest choroba ,czy może niedobór jakiegoś składnika  przedsiewnie dałem polifoskę 6 i niewiem co z tym dalej  robić 

 

To prawdopodobnie jest grzyb spowodowany zbyt dużym zagęszczeniem kopru co spowodowało zaparzeniem kopru ze względu na dużą wilgotność. Takie jest moje skromne zdanie, mogę się mylić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi  jeśli chodzi o wilgoć to napewno nie bo u mnie jest straszna susza ale w miarę możliwości nawadniam prysnąłem raz saletrą wapniową a drugi mikro,,tak jak kolega napisał że będzie na ogóry ale zobaczymy nieznaczną poprawę zauważam ,więc może coś będzie,do tej pory siałem polskie odmiany typu szmaragd ,ale pewna firma nadzieliła mnie odmianą sprinter nawet nie wiem ,czy jest polska czy nie ,może to taka odmiana ,bo  w innych tego nie miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

koper dość ładny, lecz wydaje mi się, że zbyt blady, troszkę saletry lub mocznika i nabierze koloru momentalnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laki444    0

witam wszystkich muszę przyznać ze czytam dokładnie wasze opinie na temat koperku na zielono i mam pytanie czy ktoś może mi dokładniej powiedzieć jakom siewnikiem siać koper jakimi opryskami pryskac na choroby i na chwasty i jakie dokładnie nawozy zastosowac i w jakiej proporcji na hektar dodam ze mam opryskiwac ciągnikowy 600litrów to moze ktos wytłumaczy mi ile danego srodka mam wlać na 600 litrów wody naprawde z góry dziekuje kazda rada bedzie dla mnie skarbem gdyz chce dopiero zacząc przygode z koprem

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laki444    0

marek olichwirowicz  powiem ci szczerze marku ze zbyt mam gdyż namówił mnie na to handlarz który wozi warzywa do gdańska na giełde gdzie ma swoich odbiorców i to on zagwarantował ze bedzie wszystko odemnie obierał dzieki ci mareczku za odpisanie i zycze przy okazji zdrowych spokojnych swiąt i dobrych zbiorów w nowym roku ps. jesli masz jakies informacje dotyczace koperku do poproszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Kolego Laki na handlarza to bym uarzał bo  on teraz mówi że będzie brał ale po jego cenie a jak mu się postawisz ze swoją ceną to cie oleje zgury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam

Ostatnio koper stał się modną uprawą.W minionym sezonie uprawiałem koper.Na giełdzie kopru było opór.Proponuję Koledze najpierw rozpoznać rynek koprowy na wiosnę ,a potem podjąć jakąś konkretną decyzję,Cena od handlarza może Kolegi nie satysfakcjonować.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Bo koper jest szybką i krótką uprawą i dlatego jest tak dużo.Cena kopru była słaba w tym sezonie i nie zanosi się na lepszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Kiedyś na wszystkim szło zarobić... I raczej te czasy nie wrócą bo jest jednak dużo więcej plantatorów wiem bo 16 lat temu na koprze rodzice zarobili z pół hektara 20000 na czysto a kiedyś to był duży pieniądz i rok później miało pół mojej wioski i jeszcze więcej w okolicy i się skończyło bo cała giełda była zapchana koperkiem a kupiec leciał tam gdzie taniej. A jak oddawać handlarzowi to nie wiem czy warto. Chociaż koper to nie jest taki duży nakład i można spróbować tego chleba a może się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Kolego trzeba próbować wszystkiego ale tak jak powiedziałeś jest bardzo dużo tego i nic się nie poradzi na to bo mali działkowcy blisko miasta sieją anawet ci duzi co mają blisko ale każdy chce żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Dokładnie. Jedziesz sobie obok ogródków działkowych a tam co 3 działka w czosnku albo innym warzywie. No ale właśnie każdy chce żyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Kolego ale mentalność ludzi też jest zachwiana bo wiosną jak jest młody polski koperek czy inne warzywo to jest be bo wolą zagraniczny zakonserwowany kwasem by nie padał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

No tak. Kiedyś na tych nowalijkach ludzie wyciągali więcej niż na innych warzywach a teraz przyśpieszenie zbiorów nic nie daje bo on idzie cały rok a kiedyś to rarytas było zjeść świeże warzywa które są tylko sezonowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

zgadza się w tym roku potopili ludzie kase w nowalijkach, to już nie te czasy przywiozą z zagranicy taniej i kupiec pójdzie gdzie indziej tylko robota przy foliach i palenie, nieprzespane noce zostaną a zysk w gwizdek idzie, nawet ziemniaki z egiptu na wiosne miały wzięcie lepsze niż nasze, z drugiej strony giełdy są już na wykończeniu bo kupca prawie nie ma, mali się wykańczają przy marketach skup za półdarmo zostaje albo detal na giełdzie taka prawda.

 

Kolego z postu wyżej powiem ci jak koper w tym roku kosztował 3 max 4 zł za pęczek 10 sztuk to ile ci handlarz zapłaci złotówke jak sam tego nie upłynnisz to ci tylko z tego robota w rękach zostanie. Sam już nie wiem czy nie lepiej zasiać zboże i iść do niemca za parobka. Mam kuzyna ma 22 hektary i żona pojechała do niemiec opiekować się dziadkami i prawda taka że więcej kasy ona zarobiła niż on w tym roku wyciągnął z gospodarki.

 

wesołych świąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Lukullus jest wcześniejszy od ambrozjii, a czy ktoś uprawiał koper o krótszym okresie wegetacji niź wspomniany lukullus? Ktoś uprawia koper w zimnym tunelu na wczesny zbiór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mailo1988
      Być może i jest taki temat na forum ale nie znalazłem
      potrzebuje jakiś dobrą odmianę kopru i buraka ćwikłowego co polecacie?
    • Przez Patryczek96
      Poszukuje osoby która mogłaby siać dla mnie koper ogrodowy, zapewniam odbiór na terenie pow. Kłobuckiego (w cenie), stała cenę, płace od ręki. Uprawa kopru nie należy do trudnych, dla osób bez doświadczenia zapewniam wskazówki uprawy (jestem w stanie przyjechać i ocenić stan uprawy oraz doradzić w razie problemów) , po konsultacji ustalam termin, odmianę (zapewniam opryski oraz nasiona) i areał siewu. przy dobrej agrotechnice oraz nawadnianiu realny plon wynosi od 10-20 ton/ha, przy nakładzie ok 3000zł/ha. Osoby zainteresowane proszę o prywatna wiadomość. Dla osób zainteresowanych z poza okolic pow. Kłobuckiego  proszę o kontakt. Cena do uzgodnienia na PW, na pewno się jakoś dogadamy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj