Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
grzechu1977

Belarus 820 2007 rok przybywa oleju w silniku pomocy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grzechu1977    0

Zrobiłem jak radził seweryn20. Sprawdziłem drożność układu paliwowego i powietrza - ok. Wyjąłem wtryski i przykreciłem obok pompy. Z butelek Żywca gazowanego zrobiłem klosze na wtryski aby było widac jak pryskają, a jednocześnie nie zachlapały wszystkiego do okoła. Gaz na maksa i kręciłem rozrusznikiem. Wtryski na 1,2 i 4 sekscji rozpylały prawidłowo, aż z butelek szedł dymek. Na sekscji 3 nawet nie kapało. Zamieniłem wtryski i dalej kręciłem. Na 1,2 i 4 rozpylało jak poprzednio a na 3 sekscji nic, nawet kropelki. Wyjąłem pompę z silnika, odkreciłem ten prostokątny dekielek na 6 śrób.Okazało się, że na 3 sescji w dwuch miejscach pękła ta sprężynka pod sekcją.

Teraz nie wiem czy przez tą sprężynke sekscja nieprawidłowo pracował i lało paliwo do silnika. kupiłem 4 sekscje i chę je wymienić. Czy powinieniem wymienić wszystkie czy tylko tą z uszkodzoną sprężyną.

Edytowano przez grzechu1977

seweryn20    587

Daj pompę do pompiarza, powiedz co i jak. Niech sprawdzi i da ci znać zanim zacznie wymianę. sam zadecydujesz co chcesz wymienić. Możliwe że same sekcje są dobre.

Chociaż objaw i tak nie pasuje do paliw w silniku. Pośrednio. Bo jeśli ten cylinder nie palił to nawet z tej kapki co cisła sekcja mogło się zbierać na tłoku i przelewać do miski.

Edytowano przez seweryn20

grzechu1977    0

Raczej nic się nie zmieniło. Domyślam się że chodzi mu o króćce na przewody wysokiego ciśnienia w pompie wtryskowej. Nie wydaje mi się żeby mogły popuścić ale sprawdzić możesz. Poza tym nawet jeśli to nie ma to wpływu na przybywanie oleju w silniku. Sprawdz dokładnie olej w silniku czy są jakieś oznaki że jest w nim paliwo.

Ustawianie kąta wtrysku.

Z prawej strony w obudowe sprzęgła jest wkręcony kołek. Odkręć go i włóż trzpieniem w ten sam otwór. Odkręć przewód z pierwszego wtryskiwacz. Daj dawkę paliwa na max. i kręć silnikiem w prawo tak jak pracuje. Gdy w króćcu zacznie podnosić się paliwo to mniej więcej w tym położeniu kołek powinien wejść w otwór w kole zamachowym. Potem odkręć pokrywkę przed pompą pod sprężarką trzy śruby , dwie śruby zębatki i kręć nią w prawo tak by w te pierwszej sekcji drgnęło paliwo. Skręć do kupy i tyle. Tak to wygląda w uproszczeniu. Nie zapomnij wyjąć trzpienia.

Odnośnie ustawienia pompy, to w mojej są trzy otwory w zębatce na trzy śruby. Dwa otwory są zbliżone do siebie i trzeba śruby do niej spasować.Otwory w zębatce są owalne i dają możliwość przesuwania szpilek od tego koła napędzającego pompę. Jeśli chodzi o kręcenie w prawo, to rozumiem, że zgodnie ze wskazówkami zegara stojąc przodem do ciagnika, kabiny.

Wiadomość z agroFakt.pl

grzechu1977    0

Wymieniłem pękniętą sprężynę na sekscji. Wymieniłme też na nowe pozostałe sprężyny i wszystkie sekcje. Załażyłem pompę do MTZeta i praktycznie po kilku obrotach odpalił bez problemu. Jak układ sie odpowietrzył pali na dotyk. Nie regulowałem pompy u pompiarza po wymianie seksci. Starałem sie nie przestawic na ząbkach listwy i ustawić tak jak było. Nie wiem jak się nazywają te zębatki co obracają sekscje. Ciągnik nie kopci i czuć, że przybyło mu mocy. Zbiera się ładnie i nawet z najwyższego biegu przy minimalnej prędkości do maksa. Moje pytanie: Czym może skutkowac brak regulacji pompy po wymianie sekci. W mojej ocenie silnik pracuje równo i nie pierdzi jak poprzednio.

seweryn20    587

Niewykorzystanie pełnych możliwości silnika, zwiększone zużycie paliwa a extremalnie różnice w pracy na poszczególnych cylindrach nadwyrężają układ korbowy i wał, mogą wpłynąć na temperaturę wewnątrz cylindra i uszkodzenia lub wcześniejsze zużycie z tej przyczyny.

grzechu1977    0

Już byłem z siebie taki dumny, że pierwszy raz w życiu rozmontowałem pompę wtryskową, złożyłem ją i działa. Nie będę pajacował i wiozę pompę do regulacji. Dzwoniłem do kilku fachowców i ceny wahają się od 100 zł do 300 i nie wiem z czego to wynika. Ci co dużo biorą są lepsi i maja lepszy sprzęt, czy tylko chcą zarobić na mojej niewiedzy. Rolnictwo traktuje jako hobby, a nie jako formę dochodu dlatego szukam oszczędności. Normalnie zajmuję się przerzucaniem papierów jako urzędas. Do najbliższego fachowca mam 100 km w Kołobrzegu. Może słyszeliście o jakimś dobrym i tanim pompiarzu w okolicach Drawska Pomorskiego.

toperz    4

grzechu1977

mam podobny problem, przybywa oleju ,zawiozlem wtryski do pompiarza , okazalo sielaly wiec nowe koncowki,,lecz oleju dalej przybywa,dzis podczas oeki zaczal wariowac z obrotami ,na moje regulator padł, wiec jutro wioze pompe do pompiarza

predzej pisales ze szukasz pompiarza . miejscowosc SZWECJA to chuba nie bedziesz mial daleko, jutro bede mial nr tel. jak chcesz

toperz    4

panowie moja pompa do wymiany pekniety korpus, co byscie polecili ,czy te nowe zaq 700- 800 zl, jest warto kupic czy nie ma sensu??????????

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez krzys79
      Witam

Mam problem i może ktoś z was wie jak go rozwiązać, mianowicie posypało mi się łożysko wału koła tylnego w ciągniku MTZ 82 i nie wiem jak się dobrać do skrzyni. Jak kupowałem łożysko w sklepie, sprzedawca powiedział mi, że muszę wymontować siedzenie, zbiorniki i siłownik podnośnika, ale chce się upewnić, bo może ktoś z was miał taki problem lub po prostu wie jak się tam dostać. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i radę na ten temat.

Pozdrawiam
    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez bekba
      Witam, belarus 1025, 2010r, rozdzielacz wschodni po sprawdzeniu we firmie zajmującej sie regeneracją rozdzielaczy został uznany za sprawny(wymieniłem też profilaktycznie zawór przelewowy) , pompa założona nowa, filtr w zbiorniku na olej hydrauliczny nowy, filtr siatkowy na dole ciągnika wyczyszczony, wirnik oleju ze skrzyni tez wyczyszczony. Stan oleju pełny. Sytuacja wygląda tak że ciśnienie na zegarze podłączonym pod obojętnie które złącze przy dużym gazowaniu wzrasta do 80 bar i spada mimo że ciśnienie jest cały czas podawane. Podnośnik też bardzo słaby. Prosił bym o dokładne wskazówki jak podnieść ciśnienie w tym rozdzielaczu bo chyba nie mam takiej klapki na dwie śruby jak jest w starszych wersjach. Pozdrawiam  

• Przez Peron
      Witam

Czy ktoś z Was wymieniał fotel w swoim MTZ 82 na bardziej komfortowy? Nie chcę kombinować z samochodowymi, chciałbym kupić coś dedykowane do ciągników. Najlepszy to byłby oczywiście jakiś Grammer pneumatyczny, no ale jakiś dobry mechaniczny też może być. 

Zastanawiam się nad czymś takim:

http://allegro.pl/agro-mar-fotel-siedzenie-komfortowe-mtz-pronar-mf-i6574126281.html

http://allegro.pl/agro-mar-siedzenie-fotel-mtz-ursus-mf-pronar-i6574129397.html

Jeśli ktoś ma, to byłbym wdzięczny za opinie.
    • Przez dzony9203
      Mam problem. Od niedawna nie mogę załączyć przedniego napędu w belarusie 920. Przedni napęd na krzyżakach, załączany dźwignią.
      Dźwigienka jest w jednej pozycji, jakby zablokowana i nie można jej przestawić. 
      Co może być przyczyną?
      Pozdrawiam.