clas3

URSUS 9014H czy ZETOR Proxima 90

Polecane posty

clas3    0

Co będzie lepsze ursus czy zetor i czy ursus będzie oszczędniejszy od zetora???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A do czego lepszy?

 

Biorąc pod uwagę wersję "standard" Ursus ma lepszą skrzynię [rewers, 40km/h], klimę, obciążniki, siedzenie pasażera.

W Zetorze za to wszystko trzeba dopłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No oszczędniejszy bedzie ursus.Silnik perkinsa do lepsza jednostka napedowa od silników zetora.No to wyposażenie to masz w standardzie, w zetorach nie.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Porównujesz rosyjską ruletkę ze sprawdzoną od lat technologią zetora.Ursus pokaże za kilka lat co jest wart,ale jak go kupisz i będzie porażka to będziesz sobie pluł w brodę.Zadałeś to pytanie do użytkowników zetora wiadomo jaka będzie odpowiedz ZETOR NAJLEPSZY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Na temat ursusa 9014 h można już coś powiedzięć bo jest na rynku chyba 2,5roku. Rozmawiałem z kilkoma właścicielami tego ciągnika między innymi na AF i każdy go chwalił mimo zdażających się drobnych usterek, ale niestety takie usterki zdażają się również w najlepszych ciągnikach i tego nie da się uniknąć... Orginalny silnik perkins i układ napędowy od valtry A przekonał mnie do tego żeby kupić właśnie ursusa 9014h i czekam tylko na rozpatrzenie mojego wniosku. Zetor z wyposażeniem ursusa będzie dużo droższy. W ursusie klime, radio, pneumatyke jedno i dwuobowodową masz w standardzie. Dużym plusem ursusa jest skrzynia od valtry A. Biegi można zmieniać jednym paluszkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Ja nie posiadam Zetora ursusa mam c-360 co do wyboru bym wybrał zetora sprawdzony solidny traktor wiadomo wiecej paliwa weźmie do ursusa mam obawy jestem uprzedzony mój kumpel ma mido90 km uzytkuje go ponad rok na około 200ha i tak skrzynia była robiona wycieki miał układ cisnieniowy coś nie tak ciśnienia nie było w obwodzie do przyczep i do tego sprzegło szwankowało podnośnik nie podnosił , nie mówię że ursus najgorszy może wejśćie pod skrzydła pol-mota warfamy zmieniła się jakość i solidność tego traktora i żywotność bo na silnik nie narzeka tylko na inne podzespoły tego się tylko dowiemy od pierwszych użytkówników tych ursusó

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Kolego po co opisujesz ursusa mido jak w temacie jest ursus 9014h? Te dwa ciągniki nie mają ze sobą nic a nic wspólnego po za nazwą...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
clas3    0

A co powiecie o Farmtracu cena taka sama .

Edytowano przez clas3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
clas3    0

mnie by interesował 690DT ale napisz czy cos ci sie psulo czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Przyznam ci się że lubię ciognik troche przetestować i lubie mu depnąć trochę na gaz by pokazał swe możliwości testowałem przy belarce kosiarkach w transporcie załadunku i co miałem robione tak 4 razy pompe paliwową zmienianą tzn.3 za czwartym razem z silnikiem (okazało się wada fabryczna silnika nie wnikałem w to) wymienili więc po 183 mth dostałem drugi silnik wstawiony z układem paliwowym i od tamtego czasu przepracowałem 500mth żadnej awarii silnika i układu paliwowego wszystko chodzi dobrze w nim biegi rewers mam przy nim tura wiec wiem że czasem tył podnosi z belami mokrymi albo cały krokodyl obornika co tu mi jeszcze wymieniono akumulator na nowy bo tamten był za słaby chyba i teaz mam założona 7linkę od gazu nożnego bo 6 się urwało za słabo sa zaklepywane wychodzą z pancerza przykręcanego do pedału albo jak kto woli urywam poprostu ale jak byłem w firmie to podobno sporo takich linek oddaja do naprawy bo duzo się urywa a tak to ciągnik spełnia moje wymagania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
clas3    0

Jednak farmtrac odpada za dużo złych opini o nich słyszałem i kilka osób mówiło ze juz farmtraka by nie kupiło i farmtrac słynie z badziewnych kabin pozostaje Ursus i zetor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Uważam że porównanie bardzo dobre bo podobna moc, podobny udzwig podnośnika, podobna masa i podobna cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

a odpowiedz mi jedno przpracowałes ktoryms chociaz kolo 200 mth zeby cos o nim powiedziec????


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Jednak farmtrac odpada za dużo złych opini o nich słyszałem i kilka osób mówiło ze juz farmtraka by nie kupiło i farmtrac słynie z badziewnych kabin pozostaje Ursus i zetor.

 

I te opinie zapewne były od osób, które widziały ten ciągnik tylko za zdjęciu....

 

Przyczepie się, ale czemu ta kabina to "badziewie" ? Ja nie narzekam na ciągnik i na kabinę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Nie musiałem przepracować 200mth żeby wiedzieć że mają podobną moc, udzwig podnośnika, masę i cenę.... Wyobraź sobie że producent podaje takie dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

podejrzewam, że większość osob wypowiadających opinie o różnej marki ciągnikach widziały ja na zdjęciach albo targach rolniczych lub tez zasłyszeli Bóg wie gdzie i co na temat danej marki. Panowie konkrety ile przepracowanych MTH jakie awarie i co możecie więcej powiedzieć o danym ciągniku

 

to co pisze producent a co wychodzi w rzeczywistości bardzo sie rożni. Jeżeli wierzysz temu co podaje producent i suchym danym to życzę powodzenia.

  • Like 1

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Żeby porównać dwa ciągniki to pierwszym kryterium są dane techniczne. A do tego nie są potrzebne opinie użytkowników. Dlaczego uważasz że porównanie tych dwóch ciągników jest złym porównaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

No dobra to zaczynamy show time: po pierwsze w jakiej normie podaje moc Ursus???, Po drugie hydraulika jej wydatek to połączenie pomp od wspomagania i hydrauliki czy samej pompy od hydrauliki???? dla mnie osobiście najważniejszym kryterium wyboru ciągnika była sam jazda nim dokładnie oglądanie każdego podzespołu sposób wykonania i montażu detali, codzienna obsługa techniczna, dostęp do części zamiennych i odległość od nich. koszty serwisowania, oraz ilość pracujących maszyn w okolicy bo dawało łatwy dostęp do opinii użytkowników. osobiście dla mnie to co piszą w necie to sa suche fakty można je poczytać a potem wsio za stery i oglądać sprzeta.

Aaaaa czy to złe porównanie tych dwóch marek???? I tak i nie pamiętaj ze porównujesz dosyć młodego składaka (nie obrażając tutaj nikogo) z firma która ma juz jakieś doświadczenie w produkcji ciągników z lepszym albo gorszym skutkiem. jednak zawsze coś można powiedzieć o marce zetor czego nie mogę powiedzieć o polmocie vel Ursusie chociaż jakos nie moge sie przemoc zeby ten ciągnik nazywać ta marka (URSUS)

Edytowano przez Krystian86

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Jeżeli chcesz dane techniczne ursusa to podaje link http://www.ursus-sal...4h-9014h-10014h

Nie zawsze bierz pod uwagę opinie użytkowników bo 80% osób mimo że ciągnik się psuje to ci powie że jest zadowolony i to dobra maszyna...

Ursus 9014 h, wcześniej pol-mot 9014h jest na rynku chyba 2,5roku więc wcale nie tak krótko. Proxima jakimś staruszkiem też nie jest... Pamiętaj też że układ napędowy który jest montowany w ursusie h od wielu lat jest stosowany w valtrze A więc to nie jest jakaś nowość. Silnik perkins to wiodący producent i moim zdaniem najmniej awaryjny i najbardziej oszczędny.

Edytowano przez ozon87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

tak wiec zawsze wole polegać na sobie. Kiedy stałem przed zakupem ciągnika obejrzałem praktycznie każda markę i na koncu miałem mętlik w głowie jak mało co. ostatecznie wybrałem zetora, czy to dobry wybór ???? jak narazie nie narzekam. Słyszałem rożne opinie o tych ciągnikach, ale podszedłem do sprawy jak ma sie chrzanić to przynajmniej bede miał blisko po części zamienne, a mieszkam w okolicach Kalisza.

to ze polmot H jest składany 2,5 roku dla mnie nic nie znaczy dla mnie liczba sprzedanych egzemplarzy i liczba przepracowanych bezawaryjnie MTH. To ze jest składany z markowych podzespołów nie świadczy ze super z niego ciagnik jest masa mniejszych podzespołow dostarczanych prze polskich podwykonawców ktore moga przyspożyc problemów.

Edytowano przez Krystian86

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Ja ci oczywiście polecę Zetora B) z prostych powodów: mało awaryjne i dość proste w obsłudze. Do serwisu też nie mam daleko,a za części nie trzeba płacić nie wiadomo ile. Za pierwszy przegląd w proxie zapłaciliśmy CHYBA 600zł. W każdym razie poniżej 1000 :)

Proxa65- przepracowała 700MTH i z awarii to: zapowietrzone heble, wymiana wyjścia pneumatycznego i to chyba wszystko :)

Na uciąg też nie narzekam. Idzie łachy nie robi :) Na tych kołach 28" tak się nie dusi jak bym miał założyć 34" do ciągnika o mocy 60km :)

Proxa Plus100- cóż ten ciągnik ma na razie tylko 50MTH i awarii brak :) Bardzo dobrze się spisuje i oby tak dalej :)

Co do wyposażenia,to laczki mogli by dawać szersze i 2 pary wyjść hydr. na dzień dobry :)

Jeśli chodzi o spalanie to jak "setka" miała 15MTH poszła w pług to spalanie wyszło 8l/ha. Pług to Staltech resorak 4x40


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

tak wiec zawsze wole polegać na sobie. Kiedy stałem przed zakupem ciągnika obejrzałem praktycznie każda markę i na koncu miałem mętlik w głowie jak mało co. ostatecznie wybrałem zetora, czy to dobry wybór ???? jak narazie nie narzekam. Słyszałem rożne opinie o tych ciągnikach, ale podszedłem do sprawy jak ma sie chrzanić to przynajmniej bede miał blisko po części zamienne, a mieszkam w okolicach Kalisza.

to ze polmot H jest składany 2,5 roku dla mnie nic nie znaczy dla mnie liczba sprzedanych egzemplarzy i liczba przepracowanych bezawaryjnie MTH. To ze jest składany z markowych podzespołów nie świadczy ze super z niego ciagnik jest masa mniejszych podzespołow dostarczanych prze polskich podwykonawców ktore moga przyspożyc problemów.

 

 

A powiedz mi jakie to polskie podzespoły są stowane w ursusie 9014h ???? Bo ja o takich nie słyszałem.... Dobrze że wszyscy nie myślą tak jak Ty bo jeżeli każdy by kupował ciągniki których najwięcej się sprzedaje to każdy by miał na podwórku new hollanda którego sprzedaje się w polsce najwięcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj