Marco007

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30/ Unia Famarol owijanie siatką

Polecane posty

Marco007    3

Witam. Zakupiłem prasę jak w temacie i nie działa mi w niej owijanie siatką. Chodzi o to że ten siłownik elektryczny który odpowiada za rozpoczecie i chyba za zakończenie owijania ma ucięte dwa kabelki i nie wiem jak to wszystko podłączyć aby zadziałało. Ma ktoś doświadczenie w tej prasie?? Mogę zamieścić zdjęcia jeżeli to komuś coś pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4porucznik01    15

jak raz podłączysz i nie będzie działać to zrób odwrotnie i zadziała ,chyba że jest przerwa jeszcze gdzieś w przewodzie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco007    3

Podłączam do dwóch innych zwisających i wysuwa się tylko w jedną stronę a później już nie wraca. W takim uładzie siatka bedzie się rozwijać cały czas na 1 belkę. Więc tak być nie może bo ten siłownik podaje siatkę a potem po odcięciu powinien wracać a nie wraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Za wracanie odpowiada sterownik. Jak owinie odpowiednią ilość obrotów to siłownik wraca ,wałek który ciągnie siatkę hamuje a nóż ucina siatkę. [przynajmniej tak jest w mojej] Chyba masz sterownik do tej prasy?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco007    3

No mam pilot w kabinie i taką białą puszkę w prasie. A jak to sprawdzić czy wszystko działa?? Bo nie wiem właśnie co ma odcinać siatkę za bardzo i gdzie jest ten nóż. Poprzedni użytkownik owijał tylko sznurkiem i siatka jest teraz zastana trzeba od nowa uruchamiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Czy wszystko działa to tylko w polu sprawdzisz. Na tej skrzynce w prasie jest [ chyba] taki przełącznik "siatka - sznurek" przełącz na siatkę a na sterowniku ręczne sterowanie i wciśnij start, aparat powinien wykonać cykl.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco007    3

Najpierw muszę uruchomić rolki te co jest na nich taki pasek od siatki bo wszystko stoi i sie nie rusza chyba że tam jest jakiś hamulec??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco007    3

Aha. No dobrze więc po kolei. Jak zrobi się bela to ja załączam owijanie siatką i siłownik napina pasek i siatka zostaje podana i zaczyna się obracać z belą. I Co teraz daje impuls do wyłączenia siatki?? Coś liczy obroty beli czy jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Coś liczy te obroty i po owinięciu żądanej liczby obrotów włącza się hamulec luzuje pasek i nóż odcina siatkę


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian23199    0

Panowie potrzebuje szybkiej pomocy mam prase vicon rf 120l i i gdy poda mi isatke i juz wroci ten silownik to nie obcina jej wgl tylko dalej podaje i jest taki problem ze gdy nacisne na siatke lub ja reka zatrzymam to ona stanie i noz ja obetnie co to moze byc/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco007    3

No u cb kolego nie wiem czemu tak sie dzieje. Ja u siebie już prawie uruchomiłem siatkę tylko jest jeden problem. Ten siłownik elektryczny nie daje rady napinać paską i załączać tej krzywki co odpowiada za ilośc obrotów siatką. Nie wiecie co może być tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco007    3

jeżeli ktoś ma taką prasę to byłbym bardzo wdzięczny gdyby nagrał filmik w jaki sposób przebiega wiązanie siatką oraz działanie tych wszystkich mechanizmów pod osłonami, ponieważ u mnie teoretycznie wszystko powinno być ok a nie jest a nigdzie w okolicy nie ma takiej prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Picek2005    0

Cześć Marco,

 

czy udało Ci się uruchomić owijanie w prasie?

Mam Uni Famarol DF1.8D i działa ona praktycznie tak samo jak DF i też nie mogę uruchomić siatki.

Tzn. siatka startuje, ale owija bez końca.

 

Czy ktoś wie, co może być przyczyną?

Jakby komuś się chciało nakręcić krótki filmik jak to działa, to byłoby super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Za proces odcinania siatki odpowiada krzywka (zaznaczona na zdjęciu żółtą strzałką).

 

2vkb2o8.jpg

 

Gdy siatka jest już podana i ciągnięta to napędza ona te wałki przez które przechodzi, a jeden z nich jest właśnie połączony dźwignią z tą właśnie krzywką (co widać na zdjęciu). Ilość owinięć regulujemy bolcem przestawiając go w odpowiednie otwory (to również widzimy na zdjęciu). Gdy krzywka dojdzie do odpowiedniego momentu, a więc ten bolec ją zachamuje to wtedy wyzwala się mechanizm odcinający siatkę, co słychać jako charakterystyczne walnięcie. Jeżeli więc nie obcina wam siatki, to musicie się przyjrzeć właśnie temu mechanizmowi, który wam opisałem.

 

PS: Dodam również, że siłownik elektryczny odpowiada tylko za podanie siatki do komory zwijania. Gdy jest już ona podana to on się chowa, a tym samym zwalnia napięcię paska. Od tej pory siatkę ciągnie obracająca się bela. Siatka ta musi więc napędzać te wałki przez które przechodzi. Może więc u was, przechodząc przez te wałki nie napędza ich tylko ślizga się między nimi i dlatego nie wyzwala się mechanizm odcinający.

 

pozdrawiam :)

Edytowano przez lukasz56612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco007    3

Tak już wszystko działa. Rozebraliśmy mechanizm ponieważ był długo nie używany i nasmarowaliśmy go. Oraz był jeszcze taki problem że kabelki które dają zasilanie do sterownika prasy były za cienkie i siłownik wcale się nie uruchamiał. Założyłem nowe gniazdo w ciągniku do którego doprowadziłem gruby przewód od bezpieczników i teraz wszystko jest jak należy. Jeżeli trzeba mogę przesłać jakieś zdjęcia lub coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

duzo było roboty zeby rozebrac cały ten mecxhanizm? bo u mnie jak ta krzywka do chodzi do tego momentu ze stalka ma spasc to noz wgl sie nie rusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco007    3

U mnie jedynie tą krzywkę co ciągnie tylko w jedną stronę trzeba było rozebrać bo nie działała. Jak ktoś wie co i jak to dzień roboty i powinno się dać uruchomić o ile nic nie jest urwane itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

Podepnę się do tematu, mam DF RB 3.20 OC, owijam praktycznie tylko siatką, ale mam problem z jej ucinaniem. Cały mechanizm działa, siatkę podaje, potem zwalnia się ta belka od ucinania siatki ale jej nie ucina, albo ucina tylko po bokach a środkiem dalej balot ciągnie. W słomie ucina może w 5% balotów., w sianokiszonce to zależy, około 30-70%. Czy ten, nazwijmy to nóż, się jakoś reguluje, ostrzy? Próbowałem dociążyć rolkę z siatką, ale jak dociążyłem za słabo to nic nie pomogło, a jak za bardzo to balot nie był w stanie zaciągnąć siatki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Hipo453
      Witam, a więc tak mam problem w sipmie z owijaniem sznurka, gdy puszczę sznurek i owija do lewej strony dochodzi do ogranicznika i sznurek pęka. Tak dzieje się prawie za każdym razem co to może być przyczyną? Dodam że w tamtym roku wymieniłem na nowy rozprowadzacz sznurka. Drugi problem z łozyskiem z przekładni kontowej wychodzi walek na scianke i tam jest to łozysko. Przy dobijaniu beli ono się sypie po 20 belkach trzeba nowe łożysko. Czy to wina wałka, że jest podgięty i ma bicie ? Nwm już sam. Dzieki za pomoc :)
    • Przez prasamchalle
      Witam. Jeżeli ktokolwiek ma problem z nowymi prasami McHale dotyczący siły zgniotu, lub podobnych rzeczy - proszę o kontakt pod numerem: 512054681.
      Planuję zebrać osoby do pozwu zbiorowego. Więcej informacji pod wyżej podanym numerem.
    • Przez chrap17
      Witam. Ostatnio zakupilem prase sipma z569/1, lecz w komplecie nie dostalem walka wom. Wiem ze musi być on z sprzeglem(sruba zrywalna) i chcialem do innego walka dolozyc widłaka z zabezpieczeniem lecz nie wiem ile ma wynosic siła  tego zabezpieczenia Nm. Jezeli ktos moglby sprawdzic na swoim wałku to bym był bardzo wdzieczny.
    • Przez domel27
      witajcie
      w mojej john deere 592 problem z owijniem sznurkiem a mianowicie boki owija ok ale srodek to moze 2-3 sznurki sa..... regulujac na komputerze to zmienia sie po bokach ilosc sznurka a srodek wogole bez zmian ... jest jeszcze kwestia tego ze na komputerze te dwa slupki kresek to jeden mam caly czas w jednym miejscu na dole nie reaguje na podawanie masy do komory  czy tam sa jakies czujniki od czego to zalezy  jaka pzyczyna moze byc ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj