mlodyy18

Wywrotność Mini ładowarek

Polecane posty

mlodyy18    1

Witam zakladam taki temat poniewaz niczego podobnego na AF nie znalazłem?

Jak w temacie podstawowe pytanie brzmi czy mini ładowarki czyli te o szerokosci 90 -100 cm sa wywrotne ?

pytam poniewaz znajomy czytał ze wlasnie takie sa bardzo wywrotne a ja zamierzam zakup mini ładowarki.

Kolejne pytanie czy tez takie wywrotne sa te ze skretem slisgowym??

Co sadzicie o tych?

http://otomoto.pl/mini-ladowarka-agromatic-740-A190997.html

http://otomoto.pl/schaffer-schaffer-222-mini-ladowarka-lyzka-A191445.html

jedna ma wlasnie skret slisgowy widzialem na yt ze sa bardzo zwrotne moze ktos pracowal takimi mini łądowarkami i chce sie wypowiedziec i podzielic opinia zapraszam!

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Ładowarka z pierwszego linka to ładowarka typu skid steer. Trzeba być naprawdę zdolnym by takie cudo przewrócić, łyżka z ładunkiem jest nieruchoma w stosunku do długiej osi pojazdu, więc nie ma wpływu na balans pojazdu. Zwrotność jest fenomenalna, bo można się nią zawrócić wokół własnej osi, nie przestawiając maszyny nawet o centymetr w tył, czy przód. Żeby nie było za słodko mają zasadniczą wadę, kiepsko radzą sobie na terenie nie utwardzonym, grząskim, po prostu mają niewielki prześwit podwozia.

Ta z 2 linka to mini ładowarka przegubowa i to taki typ, początkujący i zdolny inaczej operator, może wywrócić. Trzeba pamiętać, że w chwili skrętu ciężar ładunku odchyla się na bok długiej osi pojazdu. Wąska maszyna i ciężar z boku przy braku wyobraźni może dać katastrofalny efekt.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

Dzieki za krotkie ale bardzo jasne i obrazowe objasnienie tej kwestii

wydaje mi sie ze jednak zdecyduje sie na ta skid steet grzaskich terenow nie mam wokol gospodarstwa chyba ze znajde zwykla przegubowa w dobrym stanie za atrakcyjna cene ale chyba wiecej zalet i plusow za ta pierwsza?

A co sadzicie o tej firmie agromatic ? czy jest polecana i warta uwagi?

Co tez myslicie nad bobcatem jak wysoko podnosza? bo widzialem na allegro te male za dosc niska cene wlasnie tez ze skretem slisgowym czy one dobrze radza sobie w gospodarstwie?

Pozdrawiam i zachecam do wymiany opinii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Przegubowcem także przy odrobinie wprawy i fantazji można zrobić cuda. Bobcat, to w skid steerach mercedes, nie ma sobie równych. Agromatic to przeciętna firma, mam ich ładowarkę przegubową. Jako rozwiązanie techniczne, to mini ładowarka jest fantastyczną rzeczą , co do firmy to mam zastrzeżenia. Wszystkie wysokości podnoszenia osprzętu są mierzone w punkcie obrotu i najczęściej rzeczywista wysokość podnoszenia jest niższa od deklarowanej. Skid steera Agromatica ma @Darek1972 http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/313925-agromatic-744/ pogadaj z nim na PW to się dowiesz więcej, może ja trafiłem na taki egzemplarz ;[ .


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

Dzieki za odpowiedz a moje jeszce jedno pytanie brzmi co sadzicie o ładowarkach takich jak te firmy Bobcat:

- http://otomoto.pl/bobcat-K107789.html

- http://otomoto.pl/bobcat-K105536.html

- http://otomoto.pl/bobcat-K75423.html

- http://otomoto.pl/bobcat-K113156.html

- http://otomoto.pl/bobcat-K37726.html

- http://otomoto.pl/bobcat-K68524.html

 

Lub cos w tym stylu innych firm np:

- http://otomoto.pl/case-mini-ladowarka-1825b-bobcat-A183577.html

- http://allegro.pl/mini-ladowarka-massey-ferguson-mf-516xp-bobcat-fv-i2480834637.html

- http://otomoto.pl/usa-mini-ladowarka-bobcat-thomas-105-A58667.html

 

 

Jak wysoko podnosza ? Czy ktos ma takie cudo w gospodarstwie ? jaka szerokosc ładowarki ? Czy nadaja sie do wyrzucania obornika przewozenoia bel itp prac w gospodarstwie?

Edytowano przez mlodyy18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Te ładowarki co podałeś będą kiepsko sobie radzić w gospodarstwie gdyż nisko podnoszą (coś w granicach 230cm) także ustawić bele czy nawet zdjąć bele z jakiejś sterty to trochę męka by była. ;) Do wyrzucania obornika może być ok, ale wysokość załadunku skutecznie ograniczy funkcjonalność tej ładowarki. Do w miarę spokojniej pracy potrzeba jakieś 2,80m-3m wysięgu żeby sięgać gdzie trzeba, ale nie kiedy to i to jest mało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

i pamiętaj przy zakupie takiej ładowarki żeby miała wyjście na 3 sekcje bo nie wszystkie to maja a do jakiegoś krokodyla czy zamiatarki to na pewno się przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basior    7

Ja bym zabrał tą z drugiego linku.. Jezdziłem taką jak byłem u znajomych w Niemczech i oni mają ją 10 lat i tylko raz się przewrócił jak miał cięzkiego baloty świeżej trawy podniósł najwyżej jak się dało i ostro skręcił do patyka i wtedy sie przewrócił.. Ale poza tym to sobie bardzo chwalą mówili że na nic by nie zamienili... Mi też sie podobała.. Super sprawa naprawdę polecam. BASIOR :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

A może ktos z Was zna miejsca gdzie mozna zakupic ładowarki w Wielkopolsce okolice Poznania chodzi mi o komisy lub niewiem jak to sie nazywa fachowo takie masowe punkty skupu i sprzedaży maszyn przede wszystkim ładowarek

Prosze o pomoc i z gory dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Niedaleko Konina\Starego Miasta jest komis z maszynami. Facet z reguły ma przyczepy zbierające, ale co jakiś czas ściągnie jakąś miniładowarkę. Obecnie ma tam bodajże dwie, jedna weidemann 912 a druga to jakiś schaffer, tylko nie pamiętam modelu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

Dzieki a cos typowo z miniładowarkami jesli wogole sa takie komisy z samymi w wielkopolsce?

Lub gdzie jest ktos kto moze mi sprowadzic miniłądowarke na zamowienie cos w tym stylu czekam na odp

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FOX2    16

Przepraszam, że się wtrącę. Dlaczego akurat ładowarka musi być z wielkopolskiego. Nie lepiej rozszerzyć swoje poszukiwania? Długo szukałem takiej maszyny, i w kraju nie mogłem znaleźć takiej, która spełni moje oczekiwania. Los zaprowadził mnie pod Niemiecką granicę z Belgią, gdzie nabyłem swojego Weidemanna 1055.

Radzę poszukać w całym kraju, bo sprzęt nadal jest raczej niszowy w naszym kraju.


"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

zgadzam sie z kolegą z góry u mnie też był problem ze znalezieniem właściwej i odpowiedniej i też znalazłem dopiero za granicami naszego kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

No tak zawsze za granica kraju jest lepszy wybor jednak nie wiem czy bede mial mozliwosc wyjechac w poszukiwaniu ładowarki wolałbym najpierw poszukac w kraju a pozniej jesli nie znajde nic ciekawego to moze poszukam za granica

A jesli w kraju to gdzie sa jakies porzadne skupy z duzym wyborem i sprzetem w miare porzadnym?

Edytowano przez mlodyy18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Szukaj w komisach ze sprzętem budowlanym, nie wiadomo dlaczego, ale tam jest ich najwięcej. W komisach ze sprzętem rolniczym to rzadkość.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

Mozecie mi podac gdzie sa takie komisy zarowno ze sprzetem budowlanym jak i rolniczym niekoniecznie w wielkopolsce (te jednak mile widziane) ale tez i w calym kraju takie wieksze gdzie bedzie wiekszy wybor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

Co myślicie o takich ładowarkach (wiem ze moze beda troche wyrotne ale cóż ) :

Weidemann 911 r prod 1990 szer 93 udzwig 500 kg 33tys silnik dwucyl Mitsubishi

Weidemann 914 r prod 1991 szer 95 udzwig 700 kg 29tys silnik trzycyl Perkins 20 KM

Multi Master ML200 r prod 1995 szer 95 udzwig 700 kg 28tys silnik trzycyl Kubota 20KM

 

Mysle ze sa one godne uwagi bo wjada w kazdy zakamarek tylko niewiem czy wybrac znana firme jaka jest weidemann czy Multi master ( o ktorej jeszcze nie slyszalem)

A moze ktos z was posiada ktoras z nich i chcialby sie podzielic opinia o tym sprzecie jesli tak prosze o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

Chciałbym odświeżyć ostatnie pytanie. Czy te 500-700 kg udżwigu i ok 95 cm szerokości to nie za słabe parametry jak na gospodarstwo? Chce wozic bele slomy siana jak da rade to sianokiszonki kiszonke z pryzmy i wyrzycac obornik (szukam takiej waskiej bo mam w 1 pomieszczeniu 1-metrowe przejazdu i ganki z ktorych bede wyrzucal obornik).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

O sianie, kiszonkach i słomie na stałe, zapomnij. Nie z powodu braku mocy, ale dlatego że te maszynki mają dosyć niski prześwit. Jeżdżąc często w tym samym, nie utwardzonym miejscu, zrobią z przejazdów istny poligon po którym będzie można pływać a nie jeździć. Jeżeli to jest udźwig mierzony w punkcie obrotu osprzętu ( pierwszy przegub na ramie za karetką do mocowania osprzętu) to rzeczywisty udźwig jest dużo niższy.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

@agromatik A jakie w takim razie ładowarki mi mógłbyś polecić żeby miały większy prześwit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14
ja użytkuje coś takiego paletę z pustakami czy nawozem zdejmuje bez problemu wożę nawet i po 3 bele na raz wysokość unoszenia to ok 3,5m zrobiłem sobie mała podsypkę(rampę) i dla kolego wkładałem palety pustaków na strop :D wiec jest moc i wszechstronność użytkowania już nic nie będę pisał o oborniku bo teraz jego wywożenie to przyjemność a nie przykry obowiązek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Szukaj takich gdzie napęd przenoszony jest z hydromotoru poprzez oś z u. różnicowym na koło, one zawsze mają wyższy prześwit, a silnik hydr. nie jest narażony na zanieczyszczenia błotem. Ja mam napęd hydromotor>koło i po 3 sezonach stwierdzam, że nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie ( o wiele prościej uszczelnić oś, niż silnik hydr.) Wajdeman i Schafer chyba właśnie stosuje takie rozwiązania z osią. Co do mojego poprzedniego postu, to powinienem zaznaczyć, że ważna jest skala. Pisałem od siebie i dla mnie wydajność i mobilność mojej ładowarki przy przygotowaniu pasz jest za mała. W sytuacjach awaryjnych jednak zasuwa także przy kiszonkach. Generalnie kupiona została do obsługi kojców i obory od strony ogona, teraz oprócz tego rozwozimy nią pasze dla młodzieży, nie mówiąc o takich przygodnych sprawach typu: podaj, przynieś, pozamiataj. Mogę za to powiedzieć, że jeżeli coś się z nią dzieje, (np. złapie wieczorem kapcia) to usterka natychmiast jest naprawiana bo jednak zdecydowanie wygodniej jest zrobić to ładowarką niż ręcznie.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
    • Przez paulo9999
      Witam. Mam okazję kupić ładowarkę Atlas w przystępnej cenie ale niestety ma zepsuty napęd hydrostatyczny. Czy może orientujecie się ile może kosztować mniej więcej naprawa ów napędu? Czy jest to w ogóle opłacalne. Ta ładowarka nie zalicza się do nowych.
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj