grzechu1977

Belarus 820 jakie obroty WOM podczas koszenia kosiarka Mesko Z133

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grzechu1977    1

Jak to młody rolnik mam kolejny problem i mam nadzieję, że pomożecie. Mam kosiarkę Mesko Z133 i Belarusa 820 2007 rok produkcji. Kosiarka trochę wiekowa i zawsze chodziła przy C360. Podłączyłem ją do Belarusa 820 i przy obrotach WOM 540 i obrotach silnika 2100 nie kładła pokosu. Zmieniłem obroty WOM, tam pod skrzynią, na 1000 i po kilkunasty przejazdach rozpiździłem kosiarkę. Odpadł mi dolny talerz. Wcześniej też się psuła. Na silniku miałem obroty 2000 i pokos kładła ładnie. Kosiłem dość szybko bo prawie 15 km/h.

Teraz nie wiem czy rozwaliłem kosiarkę z własnej winy czy to przypadek. Nie wiem czy źle ją ustawiłem względem podłoża, że przy obrotach WOM tylko kotłowała trawę a przy obr. WOM 1000 kładła pokos. Nie wiem jaki to ma wpływ na ciągnik czy nie rozwalę skrzyni albo czegoś innego przy obrotach WOM 1000. Ta kosiarka przeznaczona jest na ciągnik o mocy 20 do 40 KM, ale nie mam innego traktorka. Czy mogę kosić tą kosiarką z Belarusem 820, jeżeli tak to jak powinienem ustawić WOM 540 czy 1000 i jak ustawić kosiarkę względem podłoża.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Zrób na 1000 wałek i na silniku nie więcej jak 1200. Jak się tależ przetarł to poprostu i tak by się stało. Nie ma co przesadzać bo nie będziesz miął zaraz co kosić max te 15km/h jak równo i dobrze idzie. Jak się trawa zestarzeje albo sucho to właśnie nie docina i tak rozrzuca pokos, Z rana z rosą lepiej idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

nie przestawiaj WOM na 1000 obrotów bo do końca rozwalisz kosiarkę ustaw przekaźnik na 540 i reguluj jazdę biegami i gazem a jeśli ci będzie rozwalać trawę to po prostu zwolnij i zredukuj bieg wtedy będzie ci kłaść pokos bo tak jak kolega powyżej napisał jest sucha trawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buba    0

Też miałem ten sam dylemat, tylko że ja mam starego Belarusa, nie wiem czy są w tych nowszych takie same przełożenia na skrzyni biegów.... u mnie wyglądało to tak, że na 1000obr. latało się na 8 biegu i minimalnym gazie co sprawiało że ciągnik był dość powolny, poza tym i tak i tak kosiarka od czasu do czasu dostawała wyższych obrotów co raczej nie było dla niej dobre, w końcu posypała się skrzynia. W tym roku kupiłem nową kosiarkę i teraz latam na 540obr. 8 bieg gaz do woli, lata się o wiele szybciej i ma się spokojną głowę czy przypadkiem obroty nie za wysokie, także polecam Ci pracować na 540.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Jeżeli masz dolne talerze ślizgowe do wymiany , to gdy się dowiesz jaka jest ich cena , złapiesz się za głowę :) Dołożysz trochę kasy i kupisz większa używaną kosiarkę , wydaje mi się że nie ma sensu taką małą kosiarką kosić takim ciągnikiem .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

czy przy włączaniu wałka wajchą zprawej strony w białorusie820 jest potrzeba wciskania sprzęgła głównego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie trzeba. nic to nie zmienia. Taśmy włączające wom pełnia rolę sprzęgła.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6620    0

Witam mam pytanie czy ma ktoś styczność z mtz 82 ok 96r. który pracuje z wozem paszowym,najlepiej z kuhn euromix I 870

i czy WOM daje rade? Najlepiej na 1000 obr./min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtf23    2

Witam. Panowie mam pytanie poniewaz chcialem skosic swoja dzialke a nigdy nie uzywalem wom a tym bardziej kosiarki rotacyjnej. Na jakim wom ma dzialac kosiarka na zaleznym czy nie zaleznym. Pytam poniewaz u mnie jest problem taki ze jak przekrece wajcha pod siedzenem po lewej stronie jak sie siedzi to wom sie zalacza jak jedzie traktor i walek przyspiesza z predkoscia ciagnika a jak wrzuce wsteczny to kreci sie w druga strone. Natomiast jak przekrece wajcha w druga strone pod siedzeniem i jade albo stoje to walek nie kreci sie w ogole. Nie wiem czy skosze na walku w takiej opcji dlatego pytam. Zastanaiwm sie tez dlaczego nie idzie wom na drugiej opcji. Sprawdzalem juz obroty wom pod traktorem i nic. Tzn. Jak zmienialem obroty pod traktorem na Odpalonym silniku to bylo slychac jak po zebach lekko przejechalo tak samo jak sie zalacza pompe hydrauliczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Polecam przeczytanie instrukcji obsługi ... wom włącza się wajchą z prawej strony siedzenia kierowcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ja myślę że kolega wie gdzie się załącza wom a problem leży w braku reakcji na niezależnym.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtf23    2

 

slawek80 jak bym nie wiedzial jak zalaczyc wom wajcha po prawej stronie siedzenia to przeciez nie zalaczyl bym wom i nie sprawdzil bym czy sie kreci czy nie a przeciez krecil mi sie ale tylko w jeden pozycji dzwigni po lewej stronie siedzenia. Instrukcje czytalem bo jak kupilem mtz-ta to sobie od razu druknalem. Sprawdzalem tez naciagniecie tasm wom i przy okazji wg. Instrukcji dokrecalem te dlugie szpile przez ten maly dekielek pod solownikiem. Po zalaczeniu wom wajcha po prawej stronie siedzenia moglem reka przekrecic walek. Natomiast jak wylaczylem wom walku juz nie mozna bylo ruszyc. Wiec tasmy dzialaja prawidlowo tylko pytanie czy nie beda slizgac. Ale czytajac to moge tylko zalaczyc wom zalezny czyli kicha z kosiarki a myslalem ze pierwszy raz skosze swoja dzialke. Szkoda bo poczul bym co to mini rolnictwo :(

Edytowano przez wojtf23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Wałek ręką powinno się dać przekręcić tylko przy położeniu dźwigni pomiędzy włączony a wyłączony. Być może wajcha od zależnych nie wskakuje jak trzeba , spróbuj przełączyć podczas gaszenia silnika tak żeby delikatnie zazgrzytało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ciekawe czy nie wypadł ci ten element przesuwający tuleję, wtedy on sam będzie latał po trybach :) W tej sytuacji zawołałbym kogoś kto się na tym zna, bo to drobiazg ale wymaga nieco myślenia :)


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtf23    2

Raczej ciezko kogos znalezc u mnie do mtz-ta. Bo wszyscy to tylko ursus, zetor. Mogl bys pokazac na jakims foto o jaki element co przesuwa tuleje ci chodzi. A moze chodzi o wodzik co jest u samego dolu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jak się kręci dźwignią od 540/1000 bez tej blachy to można nią przekręcić dalej a tedy bolec który przesuwa tuleję ze sprzęgłem kłowym wyjdzie z rowka tulei. Wtedy niestety trzeba spuścić olej, odkręcić pokrywkę obok przełącznika  540/1000 pod skrzynią o wcelować na nowo.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtf23    2

Dzieki seweryn20. Przynajmniej wiem jak dojsc do tego od dolu. Myslalem ze trzeba od gory sciagac pokrywe i dobierac sie do tego. A tak to wiem. Tylko jeszcze musze luknac o ktora pokrywe dolna chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ta pomiędzy dziurą do sprzęgła a ośką do zmiany prędkości wom.

post-13540-0-39174700-1502618699_thumb.jpg


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Przy odrobinie wprawy można to nacelować bez rozbierania, tylko że czasami ten element lubi się wyrobić lub skrzywić. W mojej okolicy oprócz mnie to tak w promieniu 50km nie ma innego mechanika do ruskich, czasami nie idzie się wyrobić.
Tyle roboty, a pojadę do jednego, to już trzech dzwoni


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118
zbyszekbrzuze,

mógłbyś mieszkać bliżej, bo tu też nie ma nikogo od ruskich. 


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

 W mojej okolicy oprócz mnie to tak w promieniu 50km nie ma innego mechanika do ruskich, czasami nie idzie się wyrobić.

Tyle roboty, a pojadę do jednego, to już trzech dzwoni

He he taka marak... do niego mechaników musi być dużo nie koniecznie dobrych (ciągnik prosty)  żeby wyrobili się ze sprzętem w okolicy :)  


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Poważny mechanik ma zawsze czas za miesiąc, a byle jakiś majster to przywóz, odwóz, pół litra, paka fajek, parę groszy.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez salas89
      witam mam pytanie o rade w sprawie zakupu białoruski . Uzywana była by do ladowania obornika i wapna  , co rocznego odkopania rowu , wykopania fundamentow pod budowe domu i wielu prac porzadkowych w gospoarstwie . Znajomy chce mi sprzedac 2 białoruski rolnicze w kwadratowej budzie ze wszystkimi łyzkami , widłami , itp posiadaja papiery na jego babcie , chce za to 9500zł ale jedna ma uszkodzony silnik ( brak glowicy) a druga niby sprawna ale nie odpalana od 5 lat , opony troszke kiepskie z tyłu maja (chyba jeszcze orginalne od nowosci). Cena troszke przewyzsza cene złomu wiec duzej straty by nie bylo , tylko czy jest sens sie w to pakowac ? Czy taki jumz moze cos w polu porobic czy juz tylko zlomowisko go czeka ? 
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj