Skocz do zawartości
dentka17

Brojlery-leczenie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dentka17    3

Witam

Mam 40 sztuk brojlera w wieku 39 dni, średnia waga to 2kg. W połowie tamtego tygodnia zaczeły mi kichać to od piątku podaje im Doksycykline w proszku w ilości około półtorej łyżeczki takiej do herbaty. Ile gram mieści taka łyżeczka? Na opakowaniu pisze ze podawać w ilości 0,5-0,75g na 10kg m.c. Może lepiej byłoby je poszczepić?

Przemko    20

Doksycyklina jest to jeden z najmocniejszych antybiotyków dla drobiu w zwalczaniu pasożytów i robaków układu pokarmowego, trzeba była na początku spróbować Lewamizol 10%, mała łyżeczka to około 4g a duża łyżka stołowa około 9-10 g :)

es8    0

W tym wieku za późno na jakiekolwiek leczenie. Poczekaj jeszcze 5 dni i w łeb, nie ma sensu antybiotyku stosować pod koniec tuczu...

Wiadomość z agroFakt.pl

dentka17    3

Przemko powiec coś więcej o tym leku.

Ja bije takie jak mają po 4kg,

dzisiaj rano wsypałem im dwie czubate małe łyżeczki.

A może nastepnym razem by je zaszczepił profilaktycznie, tylko nie wiem nic na ten temat. Może podpowiecie coś?

Przemko    20

niestety ale szczepionki na drobiu zazwyczaj są sprzedawane na ilość 1000 szt więc się nie opłaca

dentka17    3

Dlaczego tak? nie można butelki kupić? A jak się je szczepi? akurat dzisiaj się dowiedziałem ze dostałem się na weterynarie to tam spróbuje sie dowiedzieć cos wiecej na ten temat :)

dentka17    3

Panowie tak nawiasem mówiąc to co myślicie o moich wynikach w produkcji brojlera? Na fermach w ciągu 6 tygodni wywożą takie 2-2,5kg co nie?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się