tomb2

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek)

Polecane posty

jackowski11    4

Mam u siebie coś takiego jak mól zbożowy zwany też Mklikiem mącznym.

 

Pojawiają się gąsienice.

Stosowałem Actellic 500 EC 2 x oraz świecę dymną Actellic.

Dziadostwo (motyle) wciaż są. Larwy częściowo zniknęły ale widzę ze pod cienką warstwa zboża rosną nowe (grudki)

Magazyn dość szczelny zamknięty

 

Czy jest jakiś sposób na to dziadostwo czy tylko firma specjalistyczna.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Ciężka sprawa. Ja po actellicu zawsze miałem po kłopocie. Spytaj może w punkcie ze środkami co by Ci polecili. Firmy specjalistyczne również stosują środki typu actellic czy alfasekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidkram    20

A te świece dymne to są do gazowania pustych magazynów czy też do zboża? Proszę o odp

 

 

Raczej do pustych magazynów instrukcja opisuje to tak

 

ACTELLIC 20 FU jest bardzo pomocny przy dezynsekcji pustych pomieszczeń magazynowych, silosów zbożowych i paszowych, w których występują szkodniki ziarna, nasion i ich przetworów. Stosuje się go zapobiegawczo, do dezynsekcji pustych pomieszczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dezynsektor    0

W sytuacji, gdy magazyn mieści się nad oborą, odradzam korzystania z usług firm gazujących zboże. Gaz może przedostac się do pomieszczenia niżej i tragedia gotowa :o Należy wypryskac strych dokładnie: sciany do ok. 1,5m, podłogę (szczególnie przy ścianach), worki, przedmioty, itp. Ważne, żeby przed pryskaniem strych dokładnie wyczyścic (kurz może znacznie osłabic działanie preparatu) Po wycofaniu preparatów z DDVP pozostaje Actellic lub któryś z preparatów pyretroidowych. Standard to K-Othrine w formulacji WP lub Cyflok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin31    5

Czy przetrzymanie pszenżyta zarażonego rozkruszkiem przez jakieś 2 może 3 miesiące może mu jakoś zaszkodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Tak ze 100 ton zostanie 80 ,po za tym nic się nie stanie.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś się orientuje czy świece dymna mozna stosować w magazynie gdzie na dole jest obora? czy nic się nie stanie zwierzatka?? oraz czy jeśli na górze leży także siano to nic nie będzie zwierzaką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

raczej bym nie polecał a wręcz odradzał jeśli dym może przedostać się żywych zwierzat


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ja zamiast opsysku stosuje zamglawianie. Metoda o wiele bardziej dokładna. Powtarzam przez tydzien raz dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a teraz trochę z innej beczki. czy jak posieje ziarno pszenżyta z rozkruszkiem to czy bedzie to miało wpływ na kiełkowanie i późniejszy plon ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

mam pytanie jak zagazować zboże tabletkami w binie ?? czy wrzucić tabletki pod podłogę bina i włączyć dmuchawę , czy położyć tabletki na zbożu w silosie i pozamykać wszystkie włazy , jak będzie lepiej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tylko od góry, gaz jest ciężki i opadnie na dół. Najlepiej jeszcze ostreczować włazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Gdzie można kupić te tabletki bo mam wołka? Kiedyś pytałem w sklepach ze ŚOR to mówili że są wycofane. Zboże na pryzmie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Te tabletki są przeznaczone do kupienia przez wyspecjalizowane firmy deratyzacyjne lub ewentualnie młyny. Z uwagi na to że są mega niebezpieczne dla życia i niewłaściwe obchodzenie się z nimi prowadzi do zgonu.

Więc najpierw tam bym poszukał. 


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tylko firmy mogą  gazować, nie ma inaczej szansy. Ale  niekiedy kupi się tabletki, ale jest bardzo ciężko.To jest ten sam gaz co Niemcy gazowali. Tak więc nie ma co szaleć.

Osobiście parę lat temu firmę najmowałem, kosztowało mnie to 10 zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Ja parę lat temu w Chemirolu widziałem ale od tego czasu zmieniło się zezwolenie a i przepisy też uległy zmianie w tej kwestii. Tabletki są na tyle toksyczne, że wygląda to teraz tak jak wygląda.


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

gaz mozna kupic na alledrogo i olx wystarcz poszukac sprzedają to jako trucizna na kreta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Udało mi się kupić w sklepie ze ŚOR. Będę gazował na przyczepach. Teraz podobno przepisy się zmieniły i można to kupić. Zdaję sobie sprawę z niebezpieczeństwa ale nie mam wyjścia. Faktycznie na olx-ie i allegro można to kupić i jest dużo tańsze niż w sklepach internetowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik90_01    5

Mój wujek kiedyś mówił że jego brat to aby konserwować silosy ze zbożem, to w zimę jak tylko chwycą mrozy, podpina dmuchawę i nadmuchuje tym zmrożonym powietrzem. Podobno  z takim zbożem nic się nie może stać. Co o takiej metodzie myślicie?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dzisiaj sprawdzałem u siebie i żadnego gada  nie znalazłem  w binach 130t. Znajomi prawie wszyscy mają, podobno ci co sprzedają to co 3 ma  niespodziankę.

Ja jak kończe dosypywać to włączam dmuchawę na 1 tydzień  żeby schłodziło się zboże, i po 5-6 tygodniach  znowu na 1 tydzień włączam i dmucham. Jak tak robię to nie mam  problemu  z   gadami.

W zimę to już można z silosu pozbyć się z 10 ton zboża bo  może już być, tylko po żniwach to podstawa, schłodzić zboże i w  razie czego dosuszyć.Najlepiej w nocy. Jak były w tym roku gorączki to tylko w nocy włączałem przez 2 tygodnie zbiornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Jak kupowałem te tabletki to sprzedawca też mówił że jest duże zapotrzebowanie na to w tym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Myślisz że będą potrzebne, pisałeś że nic nie znalazłeś. Ja płaciłem 150 ale nie mają polskiej etykiety. Substancja czynna ta sama i tyle samo co w Quickphost, data ważności w porządku i z tego co mówił sprzedawca to są na kreta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Lepiej mieć niż nie mieć, a raczej nie przeterminuję się. Zamówiłem dla pewności, raz miałem i wiem ile kosztuję. 10 zł za tonę a dodatkowo w zbiorniku z 100 ton zostało z 85, tak mi zjadło.

Na 6 metrach zboża ubyło z 30-40 cm a jak wywoziłem to na przyczepach zamiast 20 ton i ponad  miałem 16.-17 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pablo9812
      Witam !
      Mam taki problem z lisami
      Jest u nas taka duża stodoła i jest przedzielona na 2 części. W jednej jest słoma a w drugiej magazyn za zboża. I jak dziś wysypać paszę z mieszalnika usłyszałem pisk i jakieś szczekanie. U nas w okolicy bezpańskich psów jak na lekarstwo,bardzo rzadko coś przejdzie drogą i dlatego podejrzenia pada na lisy. Jest tych skurczybyków w okolicy dużo.. I pojawia się pytanie.
       
      Jak się ich pozbyć ? Są pod jakąś ochroną ?
    • Przez rzeznik13
      Omanica prosowianka -  (Ostrinia nubilalis) - motyl nocny (ćma) z rodziny omacnicowatych, szkodnik roślin uprawnych. Jest to ciepłolubny motyl nocny o rozpiętości skrzydeł od 25 do 30 mm, z wyraźnie zaznaczonym dymorfizmem płciowym. Przednie skrzydła samic są jasnobrązowe z ciemnymi brzegami i dwoma falistymi liniami poprzecznymi, natomiast u samców są brunatne z jasnymi przepaskami. Długość ciała motyli wynosi od 12-15 mm (samice są większe od samców).
    • Przez KajtekDiego
      Jak pryskacie swoje silosy zbożowe? Jakich masek przeciw gazowych używacie?
    • Przez kwiapa
      Witam,
      od dłuższego czasu zastanawiam sie jak zabezpieczyć przed szkodnikami zboże i rzepak na okres przechowywania w silosach zbożowych.
      Mam "zamknięty" system załadunku, tzn. kosz zasypowy i dalej przenośniki ślimakowe i kubełkowe. W takim układzie nie ma możliwości np. opryskania jakimś środkiem po drodze ziarna do silosu a jedynie w jego wnętrzu.
      Przyszło mi do głowy zastosowanie zamgławiacza np. coś takiego jak tu: http://tedan.pl/catalogsearch/result/?q=zamgławiacz&pick=mage
      Co sądzicie i takim rozwiązaniu? Może ktoś już to stosował?
    • Przez mareczek525
      Witam, może ktoś z was miał podobny problem z burakami które są zjadane przez jakiegoś szkodnika, wykopane są dołki w miejscu gdzie jest nasionko i tak w jednym rządku 20m 50m długości każde nasionko po kolei. Pole zostało przesiane (5ha) myślałem, że to jakie robaki, opryskane dursbanem ponownie agregatem i siew. Chodzę na pole codziennie i jest coraz więcej zniszczonych nasion, pryskałem to pole bi58 żeby śmierdziało i nic, dziś po deszczu świeże dołki są i zjedzone nasiona. Na tym polu są dosyć szerokie miedze może to jakieś gryzonie? i tam zamieszkują
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj